2022-aisiais švietimo srityje vyko nemažai džiugių pokyčių, buvo diegiamos ir naujovės. Praėjusiais metai buvo pradėta naudotis centralizuota mokinių priėmimo į bendrojo ugdymo mokyklas informacine sistema, kurios dėka tėveliams paprasčiau užpildyti ir pateikti prašymus dėl mokinių priėmimo į vieną ar kitą ugdymo įstaigą.
Siekiant paskatinti ir motyvuoti gabius nusipelniusius mokinius bei jų mokytojus ar trenerius, buvo parengtas ir patvirtintas gabių mokinių skatinimo tvarkos aprašas. Pagerbiami ir motyvuojami yra geriausi abiturientai – 100-tukininkai, olimpiadų dalyviai, prizinių vietų laimėtojai ir mokinių pedagogai.
Savivaldybės meras Povilas Isoda yra ne kartą akcentavęs, kad svarbiausia – jog visi mažieji marijampoliečiai galėtų lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigas, kad visiems norintiems pakaktų vietos. Prie jau esamų darželių pastačius modulius ir juose įrengus penkias grupes, panašu, kad šis tikslas beveik pasiektas. Jeigu nebūtų reikėję pagelbėti mažiesiems ukrainiečiams, vietos darželiuose visiškai pakaktų visiems savivaldybės vaikams.
Ne ką mažiau svarbi yra ir aplinka, kurioje yra ugdomi savivaldybės vaikai. Pasak savivaldybės mero patarėjos Agnės Pavelčikienės, pernai buvo įgyvendinta svarbių projektų, kurių rezultatais šveitimo bendruomenės jau kurį laiką džiaugiasi.
„Sūduvos gimnazijoje naujai įrengti sanitariniai mazgai su pritaikymu judėjimo negalią turintiems asmenims, „Ryto“ pagrindinėje mokykloje ir „Šaltinio“ progimnazijoje atnaujintos sporto salės ir apšvietimas jose. Bendrai paėmus pernai be didžiųjų projektų – trijų švietimo įstaigų stadionų renovacijų („Šaltinio“ ir Jono Totoraičio progimnazijų, Petro Armino pagrindinės mokyklos) ir penkių modulinių grupių pastatymo – su beveik 3 mln. skirtų eurų buvo atnaujinta daug švietimo įstaigų iš esmės: suremontuotos grupės ir kabinetai, laboratorijos, sumontuoti kondicionieriai darželiuose ir LED apšvietimai visų mokyklų sporto salėse, renovuota virtuvė J. Totoraičio progimnazijoje bei daug kitų smulkesnių darbų“, – pasakoja A. Pavelčikienė.
Šių metų Savivaldybės biudžete švietimo įstaigoms ir vėl siūloma skirti nemažą sumą, kuri per metus tikriausiai dar ne kartą didės. Jau vien su pirminiu biudžetu švietimo įstaigoms bus siūloma skirti daugiau nei pusę milijono eurų. Šios lėšos būtų skiriamos Rygiškių Jono gimnazijai kabinetų atnaujinimui, Sūduvos gimnazijai skaityklos ir bibliotekos erdvių atnaujinimui, Liudvinavo K. Borutos gimnazijai lauko ir vidaus erdvių atnaujinimui, „Žiburėlio“ mokyklai-daugiafunkciam centrui grupių virtuvėlių kapitaliniam remontui ir sanitarinio mazgo pritaikymui neįgaliesiems;, „Saulės“ pradinei mokyklai sporto aikštelės įrengimui, lopšeliui-darželiui „Želmenėliai“ virtuvės atnaujinimui, lopšeliui-darželiui „Vaivorykštė“ pavėsinių ir žaidimų aikštelių remontui, lopšeliams-darželiams „Nykštukas“, „Šypsenėlė“ ir „Pasaka“ grupių bei rūbinių remontui, Patašinės universaliam daugiafunkciam centrui kompiuterinei įrangai įsigyti bei dar keletui įstaigų smulkesniems darbams įgyvendinti.
Pasak A. Pavelčikienės, svarbu gerinti ne tik švietimo įstaigų infrastruktūrą, bet pasirūpinti ir kokybišku turiniu. „Iš „minkštųjų sričių“ norėtųsi išskirti naujų inovatyvių ir pažangių metodų diegimą mūsų įstaigose, tokių kaip finansinio raštingumo ugdymas visose klasėse, priešmokyklinio amžiaus vaikų IT bendrųjų kompetencijų ugdymas bei naujai sukurtas Švietimo rėmimo ir Studijų rėmimo programas“.