Pasak 1933 m. šaltinių, „Didžiausi Marijampolės, o kartu ir visos Suvalkijos laikraščiai yra „Suvalkietis“ ir „Šaltinis“. Suvalkietis eina dar tik ketvirti metai. O Šaltinis pradėjo eiti jau nuo 1906 m.
Suvalkietis laikomas nepriklausomu nuo jokių politinių partijų ar vėjų. Savo kryptimi lojalus tik tautiškai linijai. Šaltinis leidžiamas vienuolių marijonų. Savo turiniu skiriamas katalikams, daugiau gal sodžiuje gyvenantiems žmonėms. Šaltinis yra daugiau žurnalo pavidalo, o Suvalkietis – laikraščio tipo.
Kuo suvalkietis išsiskiria iš visų provincijos laikraštėlių? Ogi nepaprastai smulkia ir gausia, apie savo rajono menkiausius kampelius gvildenančia informacija. Suvalkietis paprastai turi šešis puslapius. Suvalkietyje tekstą papildančios iliustracijos įdedamos su vaizdais tik iš Lietuvos.
Didžiausių švenčių metu laikraštis išeina papildytas. Suvalkietyje yra išplėtotas literatūros skyrius. Laikraštį įsteigė ir leido Petras Mažūnaitis o redaguoja Kazys Bridžius. Pastarasis buvo dabar jau nebeeinančio provincijos laikraščio „Momentas“ redaktorius.
Suvalkietis savo informacija skiriamas Marijampolės, Vilkaviškio, Šakių, Seinų ir Alytaus apskritims. Kadangi šios vietos yra nebe taip jau skystai apgyvendintos, tai ir Suvalkiečio tiražas nemenkas.
„Šaltinis“ paprastai išeina dvylikos puslapių. Nemažai rašoma apie užsienio naujienas. Priedo leidžiamas nuolatinis priedas vaikams „Šaltinėlis“. Laikraštį redaguoja vienuolis marijonas K. Čibiras.
Be šių Marijampolėje išeina vienuolių leidžiami smulkesni laikraštėliai. Pavyzdžiui, „Šventųjų bendravimas“, „Marijampolės parapija“ ir kt.
Praeityje Marijampolėje ėjo laikraštis „Šešupės bangos“. Taip pat krikščionių demokratų partijos leistas „Kas girdėti“. Kairiųjų leistas laikraštukas „Žemė ir laisvė“. Marijampolėje gimė profesinės mokytojų sąjungos leidinys „Mokykla ir gyvenimas“.
Prieš (pirmąjį) karą mieste buvo leidžiami mokinių mėgstami, šapirografuoti laikraštėliai.“
1933 m.