• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
9 °c
Marijampolė
10 ° Št
12 ° Sk
10 ° Pr
Penktadienis, 7 lapkričio
Sūduvos Gidas
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Z karta keliauja kitaip: kaip ji keičia turizmo pasaulį?

2025-07-31
Apžvalgos, Įdomu, Turizmas
Laikas: 3 min skaitymo
A A
Kelionės / asoc. nuotr. freepik

Kelionės / asoc. nuotr. freepik

Kelionių nuotraukos socialiniuose tinkluose vis dažniau primena meno kūrinius, o kelionių kryptys – ne tik gerai žinomi regionai, bet ir mažai girdėti kaimeliai ar gamtos kampeliai. Tai – Z kartos įtaka. Ši jaunoji karta, gimusi 1997–2012 metais, jau dabar diktuoja naujas taisykles kelionių industrijoje.

„Kelionių organizatorius „Tez Tour“ gyvuoja jau 22 metus – tiek pat, kiek ir pati Z karta. Galima sakyti, kad jie užaugo kartu su mumis. Matome, kaip keitėsi jų poreikiai, lūkesčiai ir kelionių stilius. Šiandien tai savarankiški, smalsūs ir sąmoningi keliautojai, kurie keliones renkasi ne iš turistinio katalogo, o pagal savo gyvenimo būdą“, – sako Inga Aukštuolytė, kelionių organizatoriaus ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Socialiniai tinklai – naujieji kelionių gidai

Z karta nuo pat vaikystės augo su išmaniosiomis technologijomis – natūralu, kad jų informacijos paieška ir sprendimų priėmimas persikėlė į socialinius tinklus, pastebi I. Aukštuolytė.

„Per savo veiklos metus esame matę įvairių tendencijų, bet dar niekada socialinių tinklų įtaka nebuvo tokia aiški ir stipri. Ši karta kelionių idėjas renkasi pagal tai, ką mato „Instagram“, „Facebook“ turinyje ar „TikTok“ vaizdo įrašuose“, – pristato turizmo ekspertė.

Tai patvirtina ir „Tez Tour“ inicijuota visuomenės apklausa. Jos duomenimis, net 7 iš 10 jaunuolių socialiniai tinklai yra vienas pagrindinių įkvėpimo šaltinių, todėl nenuostabu, jog šiai keliautojų grupei svarbiu kelionės pasirinkimo kriterijumi yra tapęs kelionės instagramiškumas.

„Jaunuolių karta socialiniuose tinkluose matytus vaizdus nori patirti patys bei tuo pasidalinti savo profilyje. Tad atostogų krypties estetinis patrauklumas jiems yra itin svarbus“, – apibendrina I. Aukštuolytė.

Influencerių įtaka jaunajai kartai

Z karta ne tik pasyviai stebi turinį socialiniuose tinkluose – ji į jį įsitraukia. Didelė dalis šios kartos keliautojų pasitiki influenceriais ir vadovaujasi jų rekomendacijomis.

„Vienas ryškiausių pastarojo meto pavyzdžių – žinomo JAV turinio kūrėjo IShowSpeed vizitas Lietuvoje. Jį stebėjo per 140 tūkst. žiūrovų tiesioginėje transliacijoje – tai puikus įrodymas, kaip greitai gali pasklisti žinia apie pasauliui šiek tiek mažiau žinomą mūsų regioną“, – kalba I. Aukštuolytė.

Ji tęsia, kad turizmo verslui tai – signalas: jei socialiniuose tinkluose nekalbama apie tam tikras kryptis, jų nėra ir Z kartos turizmo žemėlapiuose.

Dirbtinis intelektas – tylus Z kartos kelionių palydovas

Z karta nemėgsta būti įsprausta į rėmus. Jie nori patys susidėlioti kelionės planą, pasirinkti veiklas, keisti maršrutą paskutinę minutę.

„Ši karta vertina galimybę susikurti kelionę pagal savo poreikius, todėl mielai renkasi unikalias patirtis, aktyviai naudojasi dirbtinio intelekto programomis, leidžiančiomis suplanuoti personalizuotą kelionę pagal nuotaiką, biudžetą, sezoną ar net orą“, – pasakoja kelionių organizatoriaus atstovė.

Kaip rodo atliktos apklausos statistika, jaunoji karta inovatyviąsias technologijas naudoja ne tik ieškodami atostogų krypties (11 proc.), planuojant maršrutą (23 proc.) ar ieškant rekomenduotinų lankytinų objektų (27 proc.).

„11 proc. jaunosios kartos atstovų dirbtinio intelekto įrankius panaudoja bendraujant užsienio kalba ar ieškant kelionės transporto, 6 proc. – pagražinant kelionės nuotraukas, montuojant vaizdo įrašus“, – apžvelgia I. Aukštuolytė.

Ne tik pamatyti, bet ir patirti

Pasak pašnekovės, Z karta keliauja ne tam, kad „užsidėtų varnelę“ prie garsiausių lankytinų vietų. Ji nori patirti, išgyventi, dalintis.

„Jaunuoliai nori pažinti šalies kultūrą, vietinių kasdienybę, jiems kelionė – tai būdas augti ir geriau suprasti pasaulį. Todėl šios kartos atstovai kelionių metu drąsiai leidžiasi į kulinarinius eksperimentus, ieško unikalių, vietinių patirčių, išbando edukacines veiklas, prioritetą teikia iš vietinių lūpų girdimoms istorijoms“, – vardija turizmo atstovė.

Spontaniška karta, derinanti darbą ir laisvalaikį

Vienas ryškiausių Z kartos bruožų – spontaniškumas. Net 27 proc. jaunuolių kelionę suplanuoja likus vos mėnesiui ar mažiau, o dalis jų sprendimą priima vos per kelias dienas.

Be to, ši karta išpopuliarino vadinamąsias darbostogas – keliones, kuriose derinamas darbas ir poilsis. Jie noriai jungiasi į nuotolinius susitikimus iš kurorto kavinių, o po darbo valandų mėgaujasi saulės voniomis ar vietinėmis pramogomis.

„Pastebime, kad Z karta renkasi keliones, kuriose gali dirbti ir ilsėtis vienu metu. Todėl jie renkasi kryptis, kur siūlomas patogus Wi-Fi ryšys, rami darbo aplinka ir galimybe po darbo pasinerti į autentiškas patirtis“, – pasakoja „Tez Tour“ atstovė.

Žymos: Kelionės
DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

traffix.lt

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

Tauragiškio planai pasipelnyti už septynių migrantų nugabenimą sužlugo Marijampolėje
„Spindulio“ kino teatro repertuaras
Marijampolėje bus pagerbtas Lietuvos partizanų generolas Jonas Žemaitis-Vytautas
Vilkaviškyje vyko septintasis verslo forumas „VILKAVIŠKIS – 2025“

Kultūra

Marijampolėje bus pagerbtas Lietuvos partizanų generolas Jonas Žemaitis-Vytautas
Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka dalyvavo dviejuose tarptautiniuose projektuose
Savaitgalio renginiai Sūduvoje
Kalvarijoje surengtas Lietuvos asmenų su negalia draugijos asocijuotų narių mėgėjų kolektyvų konkursas „Vilties paukštė 2025“

Sportas

NKL: „Sūduva-Mantinga“ įveikė Šilutės ekipą, Šakių ir Vilkaviškio klubai – suklupo
„Sūduva-Mantinga“ padėkojo už darbą amerikiečiui
Siautėjusi „Sūduva-Mantinga“ nepasigailėjo strigusių plungiškių
Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ futbolininkams lygos nugalėtojo titului užsitikrinti rungtynėse prieš Kėdainių „Nevėžio“ dublerius pritrūko dviejų minučių

Politika

Marijampolėje viešėjo svečiai iš Alytaus miesto savivaldybės
Šakių rajono savivaldybėje vyko tradicinis seniūnų susirinkimas
Klausučiuose vyko savivaldybės lygio funkcinės pratybos
Penktadienį posėdžiavo Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba

Įdomu

Geriausi tapetai skirtingiems namų kambariams: kaip išsirinkti ir prižiūrėti?
Kodėl registruotas bagažas atskiriamas nuo keleivio?
Kaip pasirūpinti odos sveikata patiriant šlapimo nelaikymą
Ruduo – kepurių sezonas: ką daryti, kai galvos oda ima pleiskanoti?

Verslas

Vilkaviškyje vyko septintasis verslo forumas „VILKAVIŠKIS – 2025“
Nors euro zonoje – atsigavimo ženklai, Lietuvos pramonės lūkesčiai toliau smunka
Paskelbtas „Laikinojo nesudėtingojo statinio – prekybos (paslaugų) paskirties statinio įrengimo ir eksploatavimo greta Vytauto g. 56A, Marijampolėje nugalėtojas
40 m² komercinės patalpos Vilniuje: ar tai gali būti pelningas verslo startas?

Mokslas ir studijos

Naujas etapas Jono Totoraičio progimnazijoje – daugiau šviesos, erdvės ir galimybių
Visiškai atnaujintas vaikų lopšelio-darželio skyrius „Šaltinėlis“
Jaunimo reikalų tarybos susitikimas MTEC: apie galimybes, įvertinimą ir motyvaciją
Sūduvos jaunimo ateitis: ką atskleidė tyrimas ir kokių pamokų verta pasimokyti iš Gran Kanarijos

Turizmas

Vilkaviškyje pristatytas taktilinis baltų genčių žemėlapis
Ramybės parkas pasipildo naujais tautodailės kūriniais
Kalvarijos savivaldybės atstovai dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Jungiame sienas, kuriame ateitį: turizmo plėtros perspektyvos Lietuvos–Lenkijos pasienyje“
Kalvarijos savivaldybėje paminėta Pasaulinė turizmo diena
Reklama
Marimedis Marimedis Marimedis
Pamatyti.lt Pamatyti.lt Pamatyti.lt
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Naujienlaiškis
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus