Spalio mėn. 15 d. Zanavykų muziejuje buvo atidaryta 11- oji Regioninė konkursinė liaudies meno paroda Aukso vainikas 2015. Šių metų parodoje eksponuojama daugiau nei 160 darbų. Savo kūrinius joje pristato 32 tautodailininkai iš Kybartų, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos, Šakių ir Marijampolės rajonų. Regioninėje konkursinėje parodoje eksponuojami vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei liaudies mažosios architektūros kūriniai. Tai įvairiais raštais išausti audiniai, keramikos dirbiniai, medžio skulptūros ir drožiniai, mezginiai, nėriniai, popieriaus karpiniai, tapybos ir kryždirbystės darbai, verbos.
11-uosius metus vykstančios parodos tikslas palaikyti būdingas ir gaivinti nykstančias tradicijas bei pagerbti talentingiausius liaudies meno kūrėjus puoselėjančius vietinių senųjų amatų tradicijas. Pažvelgus į eksponuojamus darbus, drąsiai galima teigti ir džiaugtis tuo, kad liaudies menas tebėra gyvas, o dabarties meistrų darbuose vis dar galima įžvelgti ryškius šimtamečių tradicijų pėdsakus.
Autoritetinga regioninio turo konkursinės parodos Aukso vainikas 2015 komisija dar prieš parodą turėjo ilgai ir kruopščiai bei atsakingai padirbėti, kad įvertintų eksponuojamus darbus. Jie vertino ne tik darbų meniškumą, originalumą, bet ir ryšį su etninės dailės paveldu, vertingiausių tradicijų tąsą.
Komisiją sudarė: Lietuvos liaudies kultūros centro, tautodailės poskyrio vadovė Teresė Jurkuvienė – komisijos pirmininkė; Lietuvos tautodailininkų sąjungos, Kauno bendrijos vadovas Valentinas Jazerskas; Šakių raj. savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Aurelija Papievienė; Zanavykų muziejaus direktorė Rima Vasaitienė.
Apdovanoti ir pagerbti buvo visi parodos dalyviai pristatę savo darbus parodoje, tačiau galimybę savo darbus eksponuoti respublikiniame Aukso vainiko 2015 ture gavo tik 3 liaudies meno meistrai: 1. Už vaizduojamosios liaudies dailės kūrinius – Eduardui Končiui
2. Už taikomosios liaudies dailės kūrinius – Gražinai Kalvaitienei
3. Už kryždirbystę – Raimundui Blažaičiui
Renginio mentu gerą nuotaiką ir muziką dovanojo Liepalotų kaimo kapelos muzikantė Elytė Krapavičienė.