Dantų protezavimas – tai odontologinė procedūra, per kurią atkuriami prarasti dantys. Svarbu suprasti, kad tai svarbu ne tik estetine, bet ir funkcine prasme. Delsiant atkurti prarastus ar pažeistus dantis, gali kilti įvairių burnos ertmės problemų: nuo netaisyklingo sąkandžio iki likusių sveikų dantųnetekimo. Deja, daugelis žmonių vis dar vadovaujasi mitais, dėl kurių dantų protezavimas atidėliojamas pernelyg ilgai. Ar tikrai verta bijoti šios procedūros?
Protezavimo prireikia įvairaus amžiaus pacientams
Viena iš baimių yra susijusi su amžiaus mitu: dažnai manoma, kad dantų protezavimas reikalingas tik senjorams. Tai klaidingas įsitikinimas, nes su dantų praradimu, pažeidimais susiduria ir jauno amžiaus pacientai. Tausodami savo burnos sveikatą ir likusius sveikus dantis, jie turėtų suskubti kreiptis dėl protezavimo. Deja, jaunesnio amžiaus pacientai dažnai galvoja, kad vieno danties netekimas didelės žalos nepadarys ir skubėti neverta. Dar labiau delsti skatina, jei prarastas krūminis dantis ir nėra estetinių problemų.
Iš tikrųjų net vieno danties netekimas gali būti rimta problema. Dantų protezavimas taikomas tada, kai plombine medžiaga atkurti danties jau nėra įmanoma. Moderni odontologija siūlo inovatyvius protezavimo metodus, kurie pacientams užtikrina visapusišką komfortą ir kokybišką dantų estetiką. Tai anaiptol nereiškia, kad jums reikės nešioti išimamą protezą, kaip kažkada darė jūsų seneliai.
Kodėl negalima atidėlioti protezavimo?
Pagrindinė priežastis, kodėl dantų protezavimas turi būti atliktas laiku, yra procesai, kuriuos lemia danties netekimas. Net ir vieno danties trūkumas dantų lanke lemia pokyčius: greta esantys dantys pamažu linksta į tuščią vietą, pakinta jų gaunamo krūvio pasiskirstymas, dėl to gali būti juntamas jautrumas. Ilgainiui galimos ir sąkandžio problemos, gresia šalia prarasto danties esančių dantų netekimas. Dėl prarastų dantų vyksta likusių sveikų dantų deformacijos procesas, nyksta žandikaulio kaulas, net gali kilti virškinimo sutrikimų, kurie atsiliepia bendrai sveikatos būklei.
Taip pat verta paminėti ir psichologinį aspektą. Danties netekimas pacientui užkrauna didelę emocinę naštą, gali neigiamai paveikti pasitikėjimą savimi, norą bendrauti. Laimė, šiuolaikinis dantų protezavimas atliekamas taip, kad aplinkiniams neįmanoma pastebėti, jog dantis buvo atkurtas.
Kai protezavimas atidėliojimas pernelyg ilgai, problemos tik didėja. Reikėtų baimintis būtent jų, o ne paties protezavimo proceso. Be to, kuo anksčiau atliekamas prarastų dantų atkūrimas, tuo procedūra bus paprastesnė ir greitesnė. O jei vis dar dvejojate, pirmiausiai registruokitės konsultacijai – odontologijos klinika „Geras odontologas“ ir jos specialistai išsamiai atsakys į visus jūsų klausimus ir padės įveikti protezavimo baimę.
Ar protezavimas labai skausmingas?
Skausmas yra dar viena baimė, kuri verčia pacientus atidėlioti prarastų dantų problemos sprendimą. Šią baimę skatina žinių ir informacijos trūkumas, seni stereotipai. Šiuolaikinė odontologija ir jos procedūros nekelia tokio skausmo, kaip tekdavo patirti anksčiau. Pacientams, kuriems būdinga stipri odontologo baimė, dantų protezavimas ir gydymas atliekamas su sedacija.
Protezavimo metu yra taikoma vietinė nejautra, todėl procedūros metu pacientas skausmo nejaučia. Po procedūros gali būti juntamas tam tikras diskomfortas, tačiau odontologai patars, kaip jį sumažinti ir pagreitinti gijimą.
Modernūs protezai yra labai artimi natūraliems dantims, todėl po trumpo adaptacinio laikotarpio pacientai jų nebejaučia kaip svetimkūnio ir gali pamiršti apie prarastų dantų problemas. Įveikite savo baimę ir pasirūpinkite šypsena jau šiandien!