2015 metais Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje gautas finasavimas Europos Erasmus+ projektui vykdyti. Projektas „Šiuolaikinis Europos mokytojas ir pažangus ugdymas su IKT“ (projekto numeris 2015-1-LT01-KA101-013200) yra mokyklos Erasmus+ KA 1 pedagogų mokymosi mobilumų projektas.
Projektą koordinuoja mokyklos anglų kalbos mokytoja Edita Rumbutė. Pagrindinis projekto tikslas yra pedagogų kvalifikacijos kėlimas informacinių komunikacinių technologijų panaudojimo srityje.
Skaitmeninis formatas, mokymosi platformos, internetinių išteklių gausa ir teikiamos galimybės skatina pedagogus mokytis IKT visą gyvenimą. Ugdytojai susiduria su iššūkiu būti informuotais ir gebėti efektyviai naudotis nuolat besikeičiančiomis ir tobulėjnčiomis technologijomis bei IT įrankiais. Siekiame, kad mūsų mokyklos mokytojai gebėtų maksimaliai diegti IT naujoves ugdymo/osi aplinkoje. Projekto įgyvendinimo metu mokytojai dalyvauja įvairiuose IKT įgūdžių gerinimo kursuose Europos šalyse. Du iš šių mokytojų yra mokyklos direktorius Romualdas Gžybovski ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Alina Sobolevska. Mokyklos vadovų dalyvavimas personalo mobilumų projekte ypač naudingas, nes šie asmenys panaudos įgytas IKT žinias net tik savo dalykų pamokose, bet ir mokyklos administravimo darbe.
Lapkričio 2–6 dienomis R.Gžybovski, A.Sobolevska ir E.Rumbutė dalyvavo pirmojo etapo mobilumuose Maltoje. Executive training Institute (ETI) parengė struktūrinius mokytojų kvalifikacijos kursus „IT įrankių įgalinimas“ .Pagrindinis lektorius –Douglas Matheson (Cambridge CELTA kvalifikacija ir Napier, Edinburgo universitetas, Multimedijos sistemos). Intensyvi kursų programa suteikė pedagogams tokių naujų gebėjimų, kaip tinklapio kūrimas ir dizainas, internetinio dienoraščio kūrimas, daugialypės interaktyvios informacijos transliavimas, video medžiagos redagavimas, skaidrių animacija, avatarų kūrimas, kompiuterinė komunikacija bei kt. Programos pabaigoje dalyviai turėjo pristatyti projektinį darbą – savaitės veiklos rezultatą. Senųjų Trakų mokytojai pasirodė puikiai ir gavo aukštus įvertinimus.
Kursuose dalyvavo 12 mokytojų iš skirtingų Europos šalių, buvo daug ir prasmingai bendrauta su užsienio kolegomis, taigi buvo užmegzti bendradarbiavimo ryšiai, kurie ateityje atneš kitų tarptautinių veiklų galimybių. Be abejo ir apsilankymas nuostabioje Maltos saloje, kuri kaip ir Lietuva tapo Europos Sąjungos nare 2004 m., suteikta galimybė iš arčiau pažinti jos draugiškus, sąmojingus žmones – visa tai suteikė pridėtinės vertės ir taip išskirtiniam potyriui.
Šis personalo mobilumų Erasmus+ projektas A. Stelmachovskio mokykloje bus vykdomas 2015-2016 mokslo metais. Kursų turinys bendrai sudėjus suteikia mokyklos atstovams reikalingų IKT žinių ir praktinių įgūdžių spektrą, kuriuo jie grįžę iš mobilumo veiklų savo ruožtu dalinasi su kitais institucijos pedagogais. Visuose projekto vykdymo etapuose teorija virsta praktika per mokyklos ugdytojų ir ugdytinių bendruomenę bei socialinius partnerius įtraukiančias edukacines veiklas – IKT ir kitų dalykų integruotas pamokas, seminarus, konkursus ir apčiuopiamų projekto rezultatų sklaidą.
Kitas svarbus projekto aspektas yra europinis veiklos lygmuo. Šis mobilumo projektas suteikia galimybes susitikti ir bendrauti su kitais Europos pedagogais mokymosi visą gyvenimą principo edukacinėse veiklose. Kursų tiekėjai suteikia laiko Europos mokytojų diskusijoms, bendroms užduotims atlkti. Tokiu būdu per mobilumus pasiekiams geresnis švietimo, mokymo praktikos ir politikos įvairiose Europos šalyse supratimas. Komunikavimas, apsikeitimas gerąja pedagogine praktika su Europos kolegomis tarnaus kaip paskata ryšiams stiprinti ir strateginėms partnerystėms sudaryti.
Prieš ir per mobilumus mokytojai tobulina savo anglų kalbos žinias ir lavina gebėjimą bendrauti savo profesinės srities temomis. Tai atveria platesnes galimybes pasinaudoti švietimo ištekliais, kuriems reikalinga pažangesnė užsienio kalba. Aukštesnė kvalifikacija savo ruožtu suteikia postūmį tolimesnei mokytojų karjeros raidai.
Europos mobilumai ir bendrai visos projekto veiklos ženkliai prisidės prie mūsų institucijos strateginio vystymosi. Jie bus akstinas novatoriškai dirbti, pagerins pedagogų motyvaciją ir pasitenkinimą darbu. Planuojami ilgalaikiai projekto rezultatai – geresnė pedagogų ir administracinio personalo darbo ir veiklos kokybė bei šiuolaikiškesnė aplinka organizacijos viduje. Ugdymo procesas mokykloje pasižymės inovatyviomis idėjomis ir metodologija, pasitelkiant IKT išteklius, užsienio kalbų mokėjimą ir europinius ryšius.
Edita Rumbutė