Kiekvienas iš mūsų gana dažnai susiduriame su vienokiais ar kitokiais sunkumais, kurie priveda prie poreikio teisinei konsultacijai, ar net teisinei pagalbai. Tokia pagalba reikia ne tik kad nevengti pasinaudoti, tačiau naudotis visada, kai tik prireikia.
Yra daug įvairių atvejų, kada prireikia pasitarti su teisininkais. Neretas atvejis, kai vengiant konsultuotis pradžioje, vėliau kyla daug sunkumų, dėl eigoje padarytų klaidų.
Šiai dienai mūsų šalies statistika santuokų nutraukimo klausimais yra itin prasta. Vos ne kas antra sutuoktinių pora nusprendžia skirtis. Būna atvejų, kai sutuoktiniai bendru sutarimu nutraukia santuoką, tačiau labai dažnai, susitarti nepavyksta ir tenka minti teismų slenksčius. Daugelis teisininkų pirmiausia pataria išbandyti “Mediaciją”, arba taikinamąjį tarpininkavimą, kada dalyvaujant teisininkams, bandoma išspręsti sutuoktinių ginčus ir rasti bendrą sprendimą (plačiau – mediacija).
Nepavykus rasti sprendimo, belieka tik santuokos nutraukimas, kuris labai dažnai yra tiek finansiškai, tiek moraliai skausmingesnis abiems pusėms. Santuokos nutraukimo procesas gali būti labai ilgas, tad reikia rasti labai patikimus specialistus, kurie galėtų deramai atstovauti savo klientą (plačiau – santuokos nutraukimas), o čia be advokatų – jau niekaip.
Kita situacija – darbdavys vėluoja ar vengia išmokėti darbo užmokestį. Tikriausiai tokiu atveju žmogus taip pat kreipsis į teisininkus. Sprendimas visiškai teisingas, tik su jo priėmimu nereikia vėluoti. Yra įvairių istorijų, kai žmonės pagalbos tokiose situacijose kreipiasi net po kelerių metų. Tiek laukti neverta, mat kuo ilgiau laukiate, tuo daugiau įvairių aplinkybių gali atsirasti, ko pasekoje sunkiau atgauti uždarbį. Didžioji dalis žmonių, laiku besikreipiančių kvalifikuotos pagalbos į specialistus, atgauna visą savo uždarbį (plačiau – darbo užmokesčio išieškojimas).
Garbės ir orumo gynimas – vis dar pakankamai retas žmogus ryžtasi ginti savo garbę. O visai be reikalo. Įžeista garbė ir orumas vakarų valstybėse jau seniausiai yra saugomi įstatymo. Už įžeidimus ne tik, kad tenka viešai atsiprašyti, tačiau neretai ir išmokėti nemažas pinigines kompensacijas. Lietuvoje nėra daug žmonių, besikreipiančių dėl garbės ir orumo gynimo, tačiau taip yra tik todėl, kad mūsų šalyje nėra nusistovėjusios tokios praktikos, o gyventojai mažai žino kaip tai padaryti, kur kreiptis, ir ar išvis verta. Norėdami tiksliai sužinoti, ką galite padaryti, jei manote, jog paminta jūsų garbė ir orumas – būtinai susisiekite su teisininkais, kurie jus profesionaliai pakonsultuos (plačiau – garbės ir orumo gynimas).
Išvardinome tik kelis, tačiau atvejų, kada verta nedelsti ir kreiptis profesionalios teisinės pagalbos – apstu. Jei neturite visų atsakymų paveldėjimo, šeimos mokesčių klausimais, ar nežinote kaip atgauti skolas – susisiekite!