Prasidėjus vasarai, turbūt ne vienas gyventojas pagalvoja apie oro kondicionieriaus montavimą savo namuose.
Žinoma, tai puikus sprendimas, kai atrodo neįmanoma pasislėpti ir pabėgti nuo visur persekiojančio karščio. Naudojant šiuos įrenginius greitai ir efektyviai palaikoma optimali temperatūra patalpose, o tai suteikia komforto jausmą ir galimybę atsikvėpti po dienos darbų grįžus namo.
Tiesa, kadangi kondicionierių įrengimas yra priskiriamas prie pastato paprastojo remonto darbų, reikia žinoti tam tikrus dalykus, kada reikalingas leidimas įsirengti kondicionieriui, o kada tai galite daryti nieko neatsiklausdami, savo nuožiūra.
Pirmiausiai atkreiptinas dėmesys, kad išorinį kondicionieriaus bloką montuojant ant išorinės daugiabučio gyvenamojo namo ar visuomeninio pastato sienos (fasado) bus reikalingas daugiau nei pusės namo gyventojų sutikimas. Taip yra todėl, kad išorinės namo sienos, taip pat kaip ir stogas, yra bendras visų butų savininkų turtas. Montuojant naujus kondicionierius ar keičiant esamų kondicionierių vietą ant daugiabučio gyvenamojo namo išorinių sienų privaloma gauti butų ar patalpų savininkų daugumos sutikimą, įformintą protokolu. Jeigu daugiabutyje yra veikianti bendrija, tuomet galima šaukti bendrijos susirinkimą, kuriame dalyvautų daugiau nei pusė viso daugiabučio butų ar patalpų savininkų.
Gavus daugiau negu pusės gyventojų sutikimus, kitas žingsnis – gauti statybą leidžiantį dokumentą, kurį išduoda Marijampolės savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyrius. Tam reikia pateikti supaprastintą projektą.
Visgi, jeigu išorinį kondicionieriaus bloką nuspręsite įrengti savo balkone, o ne ant išorinės pastato sienos, tuomet nei namo gyventojų sutikimo, nei savivaldybės leidimo nereikia, kadangi kondicionieriaus pastatymas teisėtai įstiklintame balkone nekeičia statinio, šiuo atveju daugiabučio namo, išvaizdos.
Marijampolės savivaldybės administracijos inf.