Nuo XX amžiaus vidurio prasidėjo cigarečių era. Būtent tuo metu rūkymas buvo rodomas itin plačiai ir pradėtas kaip gyvenimo būdo bei laisvalaikio dalis. Tai buvo laikotarpis, kai rūkymas buvo siejamas su mada, laisvės jausmu. Cigaretė tapo neatsiejamu simboliu netgi tam tikriems kino personažams.
Klasikiniai filmai su ryškiu tabako prieskoniu
- „Casablanca“ (1942) – filmas apie meilę ir politinius įvykius Antrojo pasaulinio karo metu. Dauguma pagrindinių personažų, įskaitant Humprey Bogart vaidinamą Rick’ą Blaine, dažnai rūko.
- „Pulp Fiction“ (1994) – labai gerai žinomas, jau kultiniu tapęs Kventino Tarantino filmas, kuriame daugybė rūkymo scenų. Daugelis personažų, įskaitant John Travolta vaidinamą Vincent Vega, rūko cigaretes.
- „The Big Lebowski“ (1998) – komedija, kurioje Jeff Bridges vaidina pagrindinį veikėją Jeff „The Dude“ Lebowskį, kuris veik nuolat rūko.
- „Breakfast at Tiffany’s“ (1961) – romantiškasis filmas su Audrey Hepburn. Pagrindinis veikėjas, Holly Golightly, dažnai rūko.
- „Fight Club“ (1999) – David Fincherio filmas, kuriame pagrindiniai veikėjai, kuriuos vaidina Brad Pitt ir Edward Norton, dažnai rūko.
- „The Godfather“ (1972) – Francis Ford Coppolos filmas apie mafiją. Daugelis personažų, įskaitant Marlon Brando vaidinamą Vito Corleone, rūko cigarus.
Reikia pažymėti, kad šis įprotis, režisierių parinktas buvo ne atsitiktinai, bet formuojant paminėtų personažų charakterius.
Kaip kinta rūkymo scenos šių dienų filmuose?
Rūkymo scenos pasirodo ir naujausiuose filmuose. Visiškai natūralu, kad jos kinta pagal naujausias tendencijas ir dabar galime pamatyti pagrindinius personažus su tabako kaitinimo sistema! Kokie tai filmai?
- „The Girl on the Train“ (2016) – įtemptas veiksmo trileris. Jame Emily Blunt vaidina pagrindinę veikėją, kuri dažnai naudoja kaitinamąjį tabako įrenginį.
- „John Wick“ serija (nuo 2014 m.) – Keanu Reeves, atliekantis pagrindinio veikėjo rolę, naudoja kaitinamąjį tabako įrenginį „Pencil”. Tai yra fiktyvus įrenginys, kuris, netgi, tampa filmo veiksmo dalimi.
- „Ocean’s 8“ (2018) – šiame filme kaitinamojo tabako įrenginiai buvo panaudoti kaip vieno iš veikėjų asmeniniai atributai.
Verta paminėti, jog tabako produktų naudojimas filmuose dažnai gali būti fikcija arba panaudojama labai tikslingai, norint parodyti veikėjų charakterius arba tam tikras scenos situacijas. Pasaulinė kino industrija seka naujausias tendencijas, bendrus žmonių pomėgius ir madas, nuolat su jomis tobulėja ir neatsilieka. Tad panašu, kad galime pamatyti vis daugiau stilingų ir modernių kaitinamojo tabako įrenginių didžiuosiuose ekranuose – nekantraujame pamatyti, kol pamatysime ir Glo™!