Nors žmonės jau senokai prisijaukino kates, natūralūs jų instinktai neišnyko. Šioms mieloms medžiotojoms vis dar svarbu trumpinti bei aštrinti savo nagus ir taip ne tik ruoštis pagauti grobį, bet ir mažinti streso lygį.
Deja, daugelis naminių kačių šį savo instinktą mielai demonstruoja tiesiog ant baldų ar kitų žmogui brangių ir reikalingų daiktų.
„Ne vienas katės šeimininkas puikiai žino, ką reiškia rasti sudraskytą popierinį rankšluostį, o jei pasisekė mažiau – ir baldus, drabužius ar mylimus batus. Kad tokių atvejų pasitaikytų kuo mažiau, svarbu sudaryti galimybes gyvūnui natūraliai pagaląsti savo nagus, nesugadinant žmonių turto“, – pastebi KIKA kategorijų vadovė Eglė Radžiuvienė ir tvirtina, jog bene geriausia priemonė tam – draskyklė.
Draskyklė – ne tik pramoga
Kaip teigia E. Radžiuvienė, natūralus nagų draskymas yra itin svarbus katės nagų priežiūrai.
„Draskymas padeda katei išlaikyti nagus sveikus, pašalinti negyvas daleles ir taip apsaugoti nuo nagų įaugimo. Kartu šis veiksmas svarbus ir gyvūno emocinei gerovei, nes biologiškai yra natūralus būdas sumažinti stresą bei įtampą, atsipalaiduoti“, – naudas vardina ekspertė.
Be to, draskymas leidžia katėms nustatyti savo ribas, nes kačių nagai turi liaukas, kurios išskiria kvapą, – palikdamos šį kvapą, katės signalizuoja kitiems gyvūnams, kad teritorija jau yra užimta ir taip jaučiasi saugesnės.
E. Radžiuvienė atkreipia dėmesį, jog visgi, net ir namie esant pačiai didžiausiai draskyklei, šie aikštingi gyvūnai gali mieliau rinktis visai kitus daiktus, o ne tam skirtą priemonę.
Kaip pripratinti katę naudotis draskykle?
KIKA kategorijų vadovė neslepia, jog pripratinti katę naudotis draskykle gali būti tikras iššūkis, tačiau tai padaryti būtina.
„Draskyklė katei gali atstoti jos asmeninį kampelį, kuriame ji gali ramiai ilsėtis ir pasislėpti nuo kasdienio šurmulio. Tai tarsi mažas jos pasaulis, kuriame ji jaučiasi saugi ir mylima. Kartu draskyklė gali atlikti ir kitą funkciją – skatinti fizinį aktyvumą, žaisti ir išlieti energiją, tačiau kol taip nutiks, ne vienam šeimininkui tenka gerokai pavargti“, – patirtimi dalinasi E. Radžiuvienė.
Dažniausiai pasitaikanti priežastis, kodėl katės nesinaudoja draskykle, tai netinkamai individualiam katės charakteriui parinkta draskyklė“ – įvardina E. Radžiuvienė ir tęsia, jog šeimininkams dažniausiai tenka išbandyti ir kelis skirtingus variantus, kol atranda tinkamiausią.
Visgi, E. Radžiuvienės teigimu, yra keli triukai, kuriais galite pasinaudoti, skatindami katę naudotis esama draskykle: „Pirmiausia, statykite ją toje vietoje, kurioje katė ir taip mėgsta leisti laiką. Draskyklę taip pat rekomenduojama įtrinti katžole – ji tikrai patrauks keturkojo dėmesį. Katę galite bandyti vilioti ir skanukais, taip kurdami teigiamas asociacijas.“
Kaip išsirinkti draskyklę?
Anot ekspertės, parduotuvėse gausu įvairių draskyklių, kurios skiriasi tiek medžiagiškumu, tiek dydžiu, taigi, žinant, jog nuo to gali priklausyti ir katės noras ja naudotis, išsirinkti ne visuomet yra paprasta.
„Pirmiausia, atkreipkite dėmesį į draskyklės medžiagą, Visuomet pirmenybę teikite tvirtoms, natūralioms medžiagoms, kad katė galėtų jas patogiai draskyti. Iš pradžių verta įsigyti kelis pigesnius, bet skirtingus variantus, o išsiaiškinus, kuris katei patinka labiau, investuoti į ilgaamžiškesnes“, – aiškina E. Radžiuvienė ir priduria, jog, pavyzdžiui, kartono draskyklės nėra patvarios, todėl jos nėra tvarus pasirinkimas, tačiau funkciją taip pat atlieka ir gali padėti identifikuoti katės pomėgius.
Ji tęsia, jog taip pat svarbu dydis ir forma – didesnėms katėms gali prireikti didesnių draskyklių, o smulkesnėms – mažesnių. Taip pat, jei tik yra galimybė, ekspertė rekomenduoja namuose turėti kelias – viena gali būti pastatoma, kita kampinė ar tvirtinama ant sienos: „Kai yra daugiau draskyklių, katė gali rinktis pagal savo nuotaiką ar poreikius, o tokiu būdu dar labiau sumažinama tikimybė, jog ji nuspręs pasismailinti savo nagučius į tapetus ar lovą.“
Jei visgi ketinate rinktis tik vieną draskyklę, būtinai atsižvelkite į katės charakterį.
„Pavyzdžiui, uždara draskyklės erdvė pravers katei, kuri mėgsta privatumą, o atvira vieta prigulti – socialesnei katei. Puiku, jei draskyklė turi abu – gyvūnas išsirinks pagal nuotaiką. Svarbu, kad guolio vieta būtų minkšta, maloni ir suteiktų augintiniui šilumą. Jei jūsų katė jautriai reaguoja į garsus, tuomet verčiau nesirinkti paprasčiausio „stulpo“ ar kitokios draskyklės su ant jo prikabintu skambančiu žaisliuku, o jei mėgsta – tai bus puikus variantas“, – kaip išsirinkti, dalinasi KIKA kategorijų vadovė.
„Parinkę savo katei tinkamą draskyklę ir pripratinę ja naudotis, išspręsite daugybę problemų. Jūsų baldai ir asmeniniai daiktai liks sveiki, o katė neabejotinai bus sveikesnė, aktyvesnė ir laimingesnė“, – apibendrina E. Radžiuvienė.