Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – VTAS) vedėja Dovilė Burbaitė susitikusi su Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos, VšĮ Kazlų Rūdos socialinės paramos centro, Globos centro atstovais, atvejo vadybininkais, socialiniais darbuotojais, socialiniais pedagogais bei tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatore pristatė pranešimą „Vaiko teisių apsauga Kazlų Rūdos savivaldybėje Marijampolės regiono kontekste“, taip pat aptarė sklandaus bendradarbiavimo galimybes bei galimas prevencines priemones.
Šiais metais Kazlų Rūdoje dvigubai išaugo atvejų, kai grėsmės lygis vaikams nenustatytas (2018 m. grėsmės lygis nenustatytas 48 vaikams, o 2019 m. – 99).
„Manau, kad šio skaičiaus žymus pokytis parodo itin suaktyvėjusį visuomenės neabejingumą galimoms skriaudoms vaikų atžvilgiu, o taip pat ir kelia pagrįstą prielaidą dėl prevenciškai teikiamos pagalbos vaikams ir jų šeimoms veiksmingumo, siekiant sėkmingo šeimos politikos formavimo ir jos stiprinimo“, – pranešime teigė D. Burbaitė.
D. Burbaitė supažindino susirinkusiuosius su statistiniais duomenimis. Vedėja savo pranešime teigė, kad per pirmąjį šių metų pusmetį gauta 90 pranešimų (dėl 147 vaikų) apie galimus vaiko teisių pažeidimus Kazlų Rūdos savivaldybėje, tai sudaro – 13,3 proc. dalį nuo pranešimų gautų visoje Marijampolės apskrityje. Palyginimui pateikė kitose Marijampolės apskrities savivaldybėse gautų pranešimų skaičių: visoje Marijampolės savivaldybėje jų buvo 311, Vilkaviškio rajone – 122, Šakių rajone – 99, Kalvarijos savivaldybėje – 54.
Susitikime aptarta apie vaikų apgyvendinimo namų aplinkoje svarbą. Diskutuota apie galimas prevencines priemones Kazlų Rūdos gyventojams, apie būtinybę skatinti ugdymo įstaigas aktyviau veikti vaiko gerovės užtikrinimo srityje.
VTAS atstovų nuomone didelį vaidmenį savivaldybių teritorijose atlieka seniūnijos. Seniūnijos gali imtis veiksmingos prevencijos formuojant sėkmingą vaikų teisių apsaugą ir darbą su šeimomis, gyvenančiomis jų teritorijose. Juk, būtent seniūnijų darbuotojai, tiesiogiai bendraudami su gyventojais, yra vieni pirmųjų, kurie gali pastebėti šeimoje bręstančias problemas. Todėl būtina skatinti prevencines ir edukacines priemones seniūnijose. Pasak D. Burbaitės, tokiu būdu seniūnijų gyventojus efektyviau pasiektų informacija apie vaiko teisių apsaugą ir teikiamas paslaugas, tai būtų viena iš veiksmingiausių priemonių užtikrinančių gyventojų, o ypač vaikų poreikius.
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos informacija