Internete paskelbti nauji galingiausio Kinijos istorijoje lėktuvnešio, kuris yra paskutiniame statybos etape, vaizdai. Telegramų kanalas „Dambiev“ atkreipė dėmesį į nuotraukas, kuriose galite pamatyti trečiąjį Kinijos lėktuvnešį, kuriamą Hudong-Zhonghua Shipbuilding Group (Kinijos valstybinės korporacijos China Shipbuilding State Corporation – CSSC Šanchajaus laivų statybos įmonės dalis) Hudong-Zhonghua laivų statykloje Šanchajuje.
Priminsime, jog neseniai naujos kartos kinų lėktuvnešio statybos programa praėjo svarbų etapą: laivas gavo antstatą. Kinų lėktuvnešis savo dydžiu prilygsta šiuolaikiniams JAV karinių jūrų pajėgų lėktuvnešiams – didžiausiems šios klasės laivams pasaulyje. Pasak ekspertų, jau trečiojo Kinijos lėktuvnešio ilgis yra maždaug 320 metrų, o tai tik šiek tiek mažiau nei naujausio JAV karinio jūrų laivyno lėktuvnešio „USS Gerald R. Ford“ ilgis. Tačiau dėl nebranduolinės jėgainės pasirinkimo 003 tipas lyginamas su senais amerikietiškais „Kitty Hawk“ tipo laivais, kuriuose buvo, taip pat nebranduolinės jėgainės.
Pagrindinis skirtumas tarp naujojo Kinijos lėktuvnešio ir jau eksploatuojamų „Shandong“ ir „Liaoning“ lėktuvnešių yra nauja lėktuvų paleidimo katapulta, leidžianti paleisti didelius orlaivius, taip pat naikintuvus-bombonešius su didesne kovine apkrova.
Priminsime, kad „Liaoning“, tai buvęs rusų sunkusis, orlaivius gabenantis kreiseris „Varyag“, parduotas praėjusiame šimtmetyje Kinijai, o „Shandong“ tapo pirmuoju lėktuvnešiu, kurį savarankiškai pastatė „Padangių imperija“. Jis buvo nuleistas į vandenį 2019 metais.
Ekspertus taip pat sudomino ir publikuojamos perspektyvaus Kinijos naikintuvo nuotraukos. Lėktuvas pagamintas naudojant slaptas technologijas. Akivaizdu, kad jis sukurtas nusižiūrėjus amerikietiškus F-22 ir F-35 naikintuvus. Bet tuo pat metu naujas Kinijos naikintuvas negali būti vadinamas pirmojo ar antrojo kopija, nes kol kas Kinija neturi penktosios kartos naikintuvų. „Shandong“ ir „Liaoning“ lėktuvnešiuose esantys lėktuvai „Shenyang J-15“,tai kiniška sovietinio“Su-33“ versija, kuri savo ruožtu yra jau moraliai atgyvenusio rusiško „Su-27“ naikintuvo jūrinė versija.
Pagal užsienio žiniasklaidos agentūrų pranešimus parengė Vytautas Karsokas