Remiantis statistikos duomenimis, lietuviai maistui išleidžia maždaug penktadalį savo pajamų. Suma – išties nemaža, todėl natūralu, kad daugelis žmonių stengiasi taupyti. Vis dėlto, kartais pasąmoningai tikime mitais, kurie nėra tiesa. Būtent šie klaidingi įsitikinimai, dažnu atveju, ir sutrukdo taupyti pinigus.
Todėl šiame straipsnyje norime aptarti TOP 5 mitus, kurie yra gajūs daugelio žmonių pasąmonėje. Įsidėmėkite.
Mitas: pigesnis maistas – prastesnis maistas
Daugelis žmonių į pigiausius prekinius ženklus net nežiūri – renkasi vidutinės arba didesnės kainos produktus tikėdami, kad jų kokybė geresnė. Vis dėlto, šis įsitikinimas nebūtinai teisingas. Apsipirkdami parduotuvėje užmeskite akį į skirtingų kainų kategorijų produktų sudėtį. Esame tikri, kad kai kurie prekės ženklai jus nustebins.
Taip pat dalis žmonių skeptiškai žvelgia į akcijas. Jie mano, kad tokiu būdu išparduodami produktai, kurių galiojimas yra pasibaigęs. Tačiau tai tikrai nėra tiesa: parduotuvės skelbia nuolaidas norėdamos pritraukti daugiau pirkėjų. Žinoma, tai – vienas iš prekybininkų triukų. Vis dėlto, nepasidomėti geriausiomis akcijomis būtų neprotinga. Perverskite IKI savaitėlė naujausią katalogą – tikime, kad tikrai atrasite perliukų.
Mitas: nukainotų prekių lentynose – negaliojančios prekės
Dalis pirkėjų vis dar skeptiškai žvelgia į nukainotų prekių lentynas. Jie tiki, kad ten esančios prekės – prastos kokybės, pasibaigusio galiojimo. Tačiau tai – tikrų tikriausias mitas. Įprastai nukainotų prekių lentynose atsiduria prekės, kurių galiojimas baigiasi kitą arba dar kitą dieną (kartais, net dar vėliau). O tai reiškia, kad jos, esamuoju momentu, visiškai tinkamos vartoti.
Todėl jeigu ieškote produktų dar tai pačiai ar kitai dienai, drąsiai apžiūrėkite, kas siūloma nukainotų prekių lentynose. Nusipirksite geros kokybės produktą ir sutaupysite.
Mitas: lojalumo programos nedaro reikšmingo skirtumo
Didžioji dalis parduotuvių savo klientams siūlo tapti lojalumo programos nariais. Tiesa, daugelis žmonių į šią paslaugą žiūri skeptiškai. Jie tiki, kad lojalumo kortelės turėjimas nesudaro reikšmingo skirtumo galutinėje prekių krepšelio sumoje. Skubame paneigti šį mitą: remiantis statistika, vidutiniškai lojalumo kortelė padeda sutaupyti nuo 5 iki 20 proc.
Mitas: perkant prekes dideliais kiekiais visada sutaupoma
Ar pirkti didesnį kiekį apsimoka labiau? Dažniausiai taip: įprastai, kuo didesnė pakuotė, tuo ir kaina už kilogramą mažesnė. Vis dėlto, mitas, kad perkant dideliais kiekiais sutaupoma visada. Būtent „visada“ čia ir yra kertinis žodis.
Dažnai žmonės perka didelius kiekius tikėdami, kad tokiu būdu sutaupys. Vis dėlto, jie neapgalvoja, kad maisto nespės suvartoti ir jis suges. Todėl prieš keliaujant apsipirkti, apsvarstykite, kiek greitai gendančių gaminių sutalpinsite šaldytuve / šaldiklyje. Įsivertinkite ar produktus tikrai spėsite suvartoti.
Mitas: supjaustyti produktai – brangesni
Nemaža dalis žmonių tiki, kad supjaustyti produktai (pavyzdžiui, vaisiai, duona, mėsa ir pan.) visada yra brangesni. Vis dėlto, tai toli gražu nėra konstanta. Pavyzdžiui, perpus perpjauto arbūzo kaina už kilogramą bus ta pati, kaip ir neperpjauto. Tai tiesiog papildomas patogumas pirkėjui – bus lengviau išsirinkti gerai prinokusį vaisių ir nusipirkti tiek, kiek spės suvalgyti.