Vakar Lietuvoje minėta Gedulo ir vilties diena, skirta prisiminti ir pagerbti nukentėjusiuosius nuo sovietų represijų.
Kudirkos Naumiestyje šios dienos įprasminimas prasidėjo Vinco Kudirkos gimnazijoje, kur vyko pamoka „Birželio 14-oji – Atminties neištremsi“.
Klebonas kanauninkas Donatas Jasulaitis sukvietė visus maldai už tremtinius, po kurios Šventoriuje prie Tremtinių kryžiaus vyko Vinco Kudirkos gimnazijos moksleivių ir Šakių kultūros centro Sintautų folklorinio ansamblio „Santaka“ meninė kompozicija „Laiškai iš tremties“.
Stabtelėta tylos minutei, kur kiekvienas turėjo galimybę pagalvoti apie savo laisvės kainą.
Skaičiuojama, kad iš viso prievarta iš savo namų nuo 1941 m. birželio 14-osios iki 1953 m. išvežta 275 tūkst. Lietuvos gyventojų.
Pagal iki šios dienos turimus duomenis žinoma, kad iš Kudirkos Naumiesčio krašto (buvusio Būblelių valsčiaus) ištremti 329 žmonės.
Jų vardai, pavardės ir likimai (grįžo, negrįžo, likimas nežinomas) buvo paminėti tremtinių ir politinių kalinių vardų ir likimų skaitymo akcijoje „Ištark, išgirsk, išsaugok“.
Žinoma, net ir perskaičius visas į dokumentus įrašytas pavardes, tai nebus visos represijų aukos, nes daugelio pavardės taip ir liko neužrašytos arba dingo dokumentai su įrašais.
Todėl labai svarbu, kad į pavardžių skaitymo akciją aktyviai jungtųsi Kudirkos Naumiesčio visuomenė.