Jei jūsų dienos racione įrašyti raudonieji pipirai, tai jums su sveikata neturėtų kilti rimtesnių problemų. O ir patys šie pipirai dėl pikantiško savo aštrumo puikiai tinka naudoti padažuose, daržovių ir kitokiose salotose, troškintos ar keptos mėsos patiekaluose. Juos pasauliui pasiūlė Viduržemio jūros regiono valstybių virtuvės.
Kokiais tikslais dažniausiai yra vartojami raudonieji pipirai?
Kadangi šie pipirai gurmanus patrauki savo išskirtiniu aromatu ir skoniu, jų vartojimo galimybių sąrašas yra labai platus. Pavyzdžiui, aštrus raudonųjų pipirų padažas ne tik pagardina mėsos patiekalus, bet jį galima naudoti ir mėsos marinavimui, dėti į sriubą ar troškinį. Taip pat verta marinuoti ir pačius raudonuosius pipirus, kad paskui juos būtų galima naudoti bet kuriuo metų laiku. Ypač jų vartojimas praverčia sveikatai žiemą, nes šie pipirai turi daug imunitetą stiprinančių medžiagų.
Kokios yra raudonojo pipiro rūšys?
Pasaulyje yra žinomos dvi raudonojo pipiro rūšys – prieskoninis aštrusis ir saldusis. Prieskoninio pipiro vaisiai užauga nedideli, jie būna pailgos arba apvalios formos. Jie būna naudojami kaip papildomas prieskonis padažams, mėsos patiekalams, sriuboms. Šios rūšies pipirai gerina apetitą, palaiko žmogaus vidinę energiją. O saldusis raudonasis pipiras pats yra vartojamas kaip atskira daržovė. Iš jų gaminamos salotos, juos galima įdaryti įvairiais priedais, jie valgomi švieži ir marinuoti.
Nuo kokių ligų padeda saldusis raudonasis pipiras?
Saldusis raudonasis pipiras yra rekomenduojamas nuo daugelio ligų, nuo sutrikusios širdies veiklos, fizinio išsekimo. Jį pravartu valgyti, kai sergama kraujagyslių sistemos sutrikimais, anemija, lėtiniu plaučių uždegimu ar bronchitu. Saldusis raudonasis pipiras gelbsti ir nuo ūmių virusinių kvėpavimo takų infekcijų, reumatinio artrito, podagros. Jį būtina naudoti ir tada, kai ima lūžinėti nagai, slinkti plaukai. Šis pipiras netgi praverčia tada, kai aplinkoje padidėjo radiacinis fonas.
Kada geriau nevartoti saldžiojo ar prieskoninio raudonojo pipiro?
Tiesa, tiek saldžiojo, tiek prieskoninio raudonųjų pipirų geriau atsisakyti, jei sergate skrandžio uždegimu arba opa, dvylikapirštės žarnos opalige. Šios aštrios daržovės kenkia ir tada, jei kamuoja žarnyno ir inkstų ligos. Patariama nevalgyti šių pipirų ir sergant hipertenzija, epilepsija, stenokardija, kai sekina nemiga arba aplinkui tvyro didelė nervinė įtampa.