Tiek moterys, tiek vyrai trokšta būti gražūs, tačiau dažnai atsiranda odos problemų, ypač veido srityje, kurios atrodo neįveikiamos. Pagrindinės jų – apgamai, išryškėję kapiliarai ir spuogai. Su šiomis problemomis susidūrę žmonės dažnai net nežino, kur vertėtų kreiptis ir kaip vieną ar kitą problemą spręsti. Šiuolaikiniame technologijų pasaulyje sprendimą rasti tikrai nesunku. Procedūra lazeriu gali būti puiki pagalbininkė siekiant puoselėti grožį bei išspręsti odos problemas.
Apgamų šalinimas
Apgamų šalinimas lazeriu yra greita, saugi ir ganėtinai paprasta procedūra. Dažniausiai ji atliekama siekiant estetinio rezultato, pašalinant tiek paviršinius, tiek gilesnius odos darinius. Apgamų šalinimas rekomenduojamas veido ir kaklo sritims, kuriose svarbiausias kosmetinis vaizdas po gijimo. Taip pat patariama apgamus šalinti lazeriu, jeigu jie trukdo kasdieninėje veikloje, pvz.: skutimosi ar rengimosi metu. Specialistas konsultacijos metu rekomenduoja odos darinius šalinti, jei išaiškėja bent vienas faktorius, galintis lemti apgamo supiktybėjimą ateityje. Tokiems faktoriams priskiriamas dažnas deginimasis saulėje ar soliariumuose. Taip pat grėsmė kyla apgamui esant atviroje kūno vietoje – veido ir krūtinės zonoje. Kai kurie žmonės net turėdami didelius, tačiau nesukeliančius jokių nepatogumų apgamus, jų šalinti neketina. Žinoma, neprovokuojami ultravioletinių spindulių ar mechaninio dirginimo, jie gali likti nepakitę visą žmogaus gyvenimą. Medikai teigia, jog kiekvienam, turinčiam bent vieną apgamą, rekomenduojama stebėti jo būklę ir reguliariai apsilankyti pas dermatologą.
Gydytojas dermatologas nustato, ar galima apgamą šalinti lazeriu. Pigmentiniai dariniai privalo būti ištirti dermoskopu ir siaskopu. Tik įsitikinus, jog apgamas nėra piktybinis, galima atlikti jo šalinimo procedūrą lazeriu (piktybinių apgamų šalinimas gali būti atliekamas tik chirurginiu būdu). Pašalinus paviršinius odos darinius dažniausiai randų nelieka, tačiau pasitaiko laikinų ar pastovių pigmentacijos pakitimų. Šalinant gilesnius odos darinius lieka randeliai, kuriuos galima gydyti vėliau.
Procedūros rezultatai. Vieno pigmentinio darinio šalinimo procedūra užtrunka apie 15-30 min. Po apgamo šalinimo procedūros lieka žaizdelė, kuri gyja 2-4 savaites, priklausomai nuo šalinamo apgamo dydžio. Atlikus procedūrą uždedamas tvarstis, o gydytojas pataria, kaip toliau prižiūrėti odą. Gijimo laikotarpiu dažniausiai nepatariama lankytis baseine, soliariume, pirtyje bei sportuoti. Taip pat patariama vengti tiesioginių saulės spindulių.
Kapiliarų šalinimas
Kiekvieno žmogaus kūnas turi tūkstančius kapiliarų, kurie yra itin trapūs ir, neatlaikius kraujagyslių sienelėms, yra linkę plyšti. Taip nutikus, jie pradeda aiškiau matytis odos paviršiuje, ryškiausiai veido srityje. Taip gali nutikti dėl senėjimo, rūkymo, alkoholio vartojimo, genetinio paveldimumo ar piknaudžiavimo saulės voniomis. Atsiradus kapiliarų įplyšimams, juos galima pašalinti lazerio pagalba nekenkiant odai ir kitiems audiniams. Šiuo metu kapiliarų šalinimas grožio klinikose yra atliekamas su naujausiu amerikiečių kompanijos „Syneron Candela“ kraujagysliniu Vbeam Perfekta pulsiniu dažų lazeriu. Tokie lazeriai savo efektyvumą įrodė visame pasaulyje. Šalinant kraujagyslių darinius jie pasitarnauja puikiai. Vbeam Perfekta lazeriai dėl integruotų įvairių gydymo indikacijų leidžia gydymą pritaikyti individualiai, net esant sudėtingiausiam kapiliarų šalinimo atvejui. Toks lazeris padeda saugiai pašalinti išsiplėtusius kapiliarus, hemangiomas, veido raudonį ir kitus kraujagyslių darinius. Tokios procedūros metu sustiprinamas ir odoje esantis kolagenas, kad kapiliarai vėl neišryškėtų. Specialiai sukurta lazerio šviesa įsiskverbia į odą ir pasiekia kraujo oksihemoglobiną. Lazerio šviesa nutaikoma tik į kapiliarus bei kitus kraujagyslinius darinius, nepažeidžiant aplinkinių audinių, kurie lieka nepakitę.
Procedūros rezultatai. Pirmieji rezultatai matomi iškart po procedūros. Žinoma, ne visi kapiliarai išnyksta po pirmo šalinimo lazeriu, tačiau nepašalinti kapiliarai būna žymiai sumažinti. Esant sunkesniems kraujagyslių darinių atvejams, pvz.: rosacea (kai kapiliarų įtrūkimai atsiranda keliose vietose ir susijungia į didesnį plotą) pašalinimui gali prireikti ir kelių procedūrų. Gydymo efektas lazeriu dažniausiai išlaikomas ne vienerius metus, tačiau dėl senėjimo, saulės ir UV spindulių bei kitų veiksnių, naujų išsiplėtusių kapiliarų atsiradimas beveik neišvengiamas. Specialistai rekomenduoja atsiradus kapiliarų dariniams atlikti šią procedūrą ir užkirsti kelią tolimesniam jų plitimui.
Spuogų gydymas lazeriu
Spuogai (arba aknė) yra odos folikulo sutrikimas, pasireiškiantis riebalų pertekliumi poodiniame sluoksnyje. Dažniausia priežastis, skatinanti spuogų atsiradimą – odos riebalinių liaukų aktyvumas bei padidėjusi riebalų gamyba. Gydytojų teigimu, aknės atsiradimą gali sąlygoti ir netaisyklinga mityba bei neteisingas kosmetikos priemonių vartojimas. Su spuogų atsiradimo problema dažnai susiduria paaugliai, nes brendimo metu organizme sparčiai didėja lytinių hormonų kiekis, tačiau egzistuoja ir suaugusiųjų aknė. Riebalų sankaupos ir negyvos odos ląstelės sulimpa tarpusavyje ir užkemša odos poras. Tuomet atsiranda balti arba juodi inkštirai bei spuogai. Tokios sąlygos tampa palankios daugintis odos bakterijoms, kurios gali sukelti uždegimą ar net infekciją. Pasitelkus lazerio pagalbą, tokią problemą galima išspręsti atlikus 2-3 procedūras. Žinoma, prieš atliekant tokią procedūrą, vertėtų pasitarti su gydytoju dermatologu, kuris įvertinęs odos būklę, esančius spuogus ir jų formą, parinks tinkamiausią gydymo lazeriu būdą. Toks spuogų gydymas yra neskausmingas ir nesukeliantis komplikacijų. Procedūros metu lazeris kaitina odos viršutinį sluoksnį aplink spuogų viršūnėles ir užkerta kelią bakterijų plitimui. Tokiu būdu sumažinamas paraudimas, nuraminamos per daug aktyvios riebalinės liaukos ir nukenksminamas bakterijos p. acne poveikis. Taip pat lazerinės procedūros skatina naują kolageno gamybą, kuris atsakingas už grubių randų išlyginimą.
Procedūros rezultatai. Atlikus paskirtą gydymą lazeriu būna sunaikinama p. acne bakterija, todėl pastebima žymiai mažiau bėrimų. Poros būna sumažinamos, todėl sumažėja ir riebalų gamyba odoje. Procedūrų metu suaktyvinama kolageno gamyba ir pagerinami fiziologiniai odos procesai, kas ateityje padeda odai atsinaujinti. Oda tampa kur kas švaresnė ir skaistesnė.
Atsiradus minėtoms problemoms nevertėtų baimintis ir laukti kol situacija taps kur kas blogesnė. Geriausia atsiduoti į patikimas profesionalų rankas, kurios išspręs visas jūsų problemas!