Praėjusio šimtmečio trečiame dešimtmetyje įvyko prieššventinis muzikos ir literatūros vakaras. Sūduvos sostinėje Marijampolėje liejosi poetų eilės.
„Šaulių rinktinės iniciatyva Rygiškių Jono gimnazijos salėje įvyko gražus vakaras. Dalyvavo romanistas Liudas Dovydėnas ir poetas J. Graičiūnas. Aidėjo violončelė, skambėjo pianinas ir verkė smuikas.
Vakarą atidarė šaulių moterų rinktinė. Buvo skaitomi pranešimai. Literatūrinė vakaro dalis buvo labai sklandi ir maloni. Poetai skaitė eilėraščius. Daugiausiai plojimų sulaukė poetas P. Babickas.
Ekspresingas Graičiūnas skaitė patriotines eiles. Dramatiškai skambėjo žodžiai apie Nepriklausomybės kovų savanorius. Vyrus, kurie basi lietuviams parnešė laisvę.
Marijampolietė poetė Augustaitytė-Vaičiūnienė savo kūryba išsiskyrė iš kitų kolegų apsupties. Jos posmuose kur kas daugiau religijos ir susimąstymo. Sakoma, kad savam mieste pranašu nebūsi. Bet susirinkusi rinktinė publika ne kartą prašė pakartoti.
Liudas Dovydėnas pasirodė vertas laureato vardo. Publika liko sužavėtas ir tuo pačiu paveikta. Kartu su poetu verkė, liūdėjo ir juokėsi. Liudo kūryba visiškai atitiko publikos nuotaiką salėje.
Muzikų trio išpildė Sasnausko kūrinį „Kur bėga Šešupė“. Muzikos garsai mažojoje salėje visus žavėjo. Solo buvo pagrota smuiku ir violončele.
Salė buvo apypilnė, bet galėjo būti ir daugiau. Pirmose eilėse sėdėjo pono mero žmona Maurukienė, karininko antroji pusė Kerbelienė.
Vėliau restorane „Sūdavija“ buvo jauki, bendra vakarienė. Dalyvavo svečiai iš Kauno ir geras būrys inteligentų iš Marijampolės. Kultūringą vakarą ir suartėjimo reikšmę savo kalboje įvertino miesto burmistras Maurukas.“