2024 metus Seimas ir Vyriausybė paskelbė Diplomatų Lozoraičių metais, pagerbiant užsienio reikalų ministrą, Lietuvos diplomatijos tarnybos vadovą Stasį Lozoraitį vyresnįjį ir jo du sūnus: Lietuvos diplomatinį atstovą Vašingtone Stasį Lozoraitį jaunesnįjį, vadintą „Vilties prezidentu“, ir Lietuvos atstovą prie Šventojo Sosto Kazį Lozoraitį, taip siekdami priminti Lozoraičių darbo dėl Lietuvos valstybingumo ir nepriklausomybės išsaugojimo bei atkūrimo svarbą, padidinti Lietuvos diplomatijos istorijos žinomumą Lietuvoje ir pasaulyje.
Liepos 13-ąją Baltrušių kaime, prie „Varpo“ akmens vyko renginys skirtas Diplomatų Lozoraičių metams paminėti, kuriame dalyvavo ne tik vietos bendruomenės nariai ir atminimui neabejingi visuomenininkai, tačiau ir Seimo narys Giedrius Surplys, Savivaldybės meras Raimondas Januševičius, Barzdų seniūnė Jurgita Didžiulienė.
Šioje vietoje 1889 m. liepos 23 d. įvyko II varpininkų suvažiavimas. Advokatas Motiejus Lozoraitis tarytum sukvietė kolegas į svečius, o iš tikrųjų ta proga buvo aptariama, kokių reikia imtis žygių, kad atgimtų lietuvių tauta.
Ateities kartoms jų atminimą ženklina paminklinis akmuo, čia pastatytas 2004 m. rugpjūčio 24 d., minint 115 metų sukaktį, kai Baltrušių kaime įvyko II varpininkų suvažiavimas. 2024 metų liepos 13-ąją, minint Diplomatų Lozoraičių metus, prie „Varpo akmens“ ne tik padėtos gėlės, tačiau ir atidengta informacinė lentelė.
Minint Diplomatų Lozoraičių metus Šakių kultūros centro Griškabūdžio padalinio Barzdų laisvalaikio salėje taip pat buvo proga pasiklausyti Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių išeivijos instituto mokslo darbuotojos, istorikės dr. Astos Petraitytės-Briedienės paskaitą „Vieno giminės medžio istorija. Diplomatai Lozoraičiai“ ir Ramutės Lozoraitytės-Butautienės pranešimą „Lozoraičiai Baltrušiuose“.
Čia taip pat skambėjo ir teatralizuota lietuviškos muzikos ir poezijos šimto metų kelionė „Išdainuota, išmylėta“, kurią atliko Vytautas Rašimas, Vismantė Benkunskienė, Raimonda Janutėnaitė, ir Nijolė Baranauskaitė.