Marijampolės savivaldybė atsiliepė į Baltarusijos opozicijos kvietimą ir dalyvauja vasario 7-ąją – Tarptautinę solidarumo su Baltarusija dieną rengiamoje Susigiminiavusių miestų solidarumo akcijoje, skirtoje Baltarusijos žmonėms kovoje už demokratiją ir laisvę palaikyti.
„Prisijungėme prie šios Susigiminiavusių miestų solidarumo iniciatyvos palaikydami savo miesto partnerio Soligorsko bei kitų Baltarusijos miestų žmones kelyje į laisvę. Marijampolė nuo 2006 metų yra užmezgusi bendradarbiavimo ryšius su Soligorsko miestu. Mūsų solidarumas ir palaikymas yra svarbus Baltarusijos žmonėms, kovojantiems už demokratinės vertybės, kad ateityje galėtume plėtoti bičiuliškus ryšius ir kultūrinius mainus su susigiminiavusiu miestu laisvoje šalyje“, – sako Savivaldybės meras Povilas Isoda.
Vasario 7-ąją – Tarptautinę solidarumo su Baltarusija dieną J. Basanavičiaus aikštėje suplevėsavo tautinė Baltarusijos vėliava (balta-raudona-balta), simboliškai apšviesti Savivaldybės administracijos bei kiti pastatai.
Solidarumo su Baltarusija dieną mini daugelis Europos Sąjungos šalių. Tai rodo, kad Susigiminiavusių miestų solidarumo akcija įgavo tarptautinį pobūdį, yra plačiai palaikoma įvairių pasaulio miestų bendruomenių, rodančių solidarumą su Baltarusijos žmonėmis.
Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

