Trečiadienį Marijampolėje įvyko svarbi mokslinė-praktinė konferencija, kurios tikslas – aptarti socialinės globos ir paslaugų gerinimo galimybes bei naujų darbo metodų taikymą, siekiant sukurti į namų aplinką orientuotą socialinę globą.
Renginys subūrė socialinių paslaugų įstaigų vadovus, socialinius darbuotojus, sveikatos priežiūros specialistus, dirbančius šioje srityje, taip pat slaugytojo padėjėjus, individualios priežiūros darbuotojus ir socialinių paslaugų specialistus iš savivaldybių administracijų.
Organizatoriai ir partneriai
Konferenciją surengė MSSGN klubas, bendradarbiaudamas su Vytauto Didžiojo universitetu, Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija ir Marijampolės specialiaisiais socialinės globos namais. Renginį moderavo žinomos šios srities ekspertės: Viduta Bačkierienė ir Aušra Kupčinskienė.
Pasveikinti susirinkusius atvyko Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė, Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, vicemeras Artūras Visockis, Savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Jolita Žukelienė ir Jūratė Tamašauskienė, Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos prezidentė.
Konferenciją atidarė Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė: „Gerbiami konferencijos dalyviai, džiaugiuosi galėdama pasveikinti jus visus šioje svarbioje diskusijoje apie socialinės globos tobulinimą. Kiekvienas žingsnis, kuriuo stipriname globos paslaugas, yra indėlis į žmogiškąją gerovę ir orumą. Linkiu įkvėpimo ir prasmingų įžvalgų, kuriant pokyčius, kurie leis mūsų žmonėms jaustis saugiai ir rūpestingai globojamiems“.
Konferencijos atidaryme sveikinimo žodį taręs Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda pasidžiaugė renginio tęstinumu ir pabrėžė socialinės integracijos plėtros svarbą: „Šiandien, kaip niekad anksčiau, suprantame, kokia svarbi yra mūsų senjorų ir neįgaliųjų globa. Kiekvienas indėlis į geresnę jų kasdienybę – tai ne tik pareiga, bet ir mūsų visų rūpestingumo atspindys. Kartu siekdami pokyčių, kuriame stiprią, į namų aplinką orientuotą bendruomenę, kurioje kiekvienas žmogus jaučiasi vertinamas, saugus ir gali gyventi oriai ir pilnavertiškai, tikiuosi, jog ši konferencija ne tik padės pasisemti gerųjų patirčių, bet ir padės identifikuoti iškylančias problemas, kurias su kolegomis galėsite išdiskutuoti. Ačiū, kad apsilankėte Marijampolėje, ir produktyvios konferencijos“.
Plenarinė sesija: aktualūs pranešimai ir diskusijos
Plenarinė sesija prasidėjo Marijampolės specializuotos slaugos ir socialinės globos padalinio pristatymu. Po to dalyviai įsitraukė į diskusijas įvairiomis temomis, susijusiomis su vyresnio amžiaus žmonių globos kokybės gerinimu.
Doc. dr. Rasa Naujanienė (Vytauto Didžiojo universitetas) savo pranešime pabrėžė, kad ilgalaikės globos kokybę tiesiogiai veikia individualus požiūris į kiekvieną asmenį.
Prof. dr. Laimutė Žalimienė (Vilniaus universitetas) nagrinėjo senėjančios visuomenės ir socialinės globos iššūkius, akcentuodama formaliųjų ir neformaliųjų globos paslaugų sinergijos svarbą. Taip pat buvo pristatyta socialinės globos asmenims su negalia sistemos raida, kurią aptarė Svajonė Rainienė (Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra).
Praktiniai užsiėmimai ir diskusijos
Po pietų pertraukos konferencijos dalyviai įsitraukė į keturių skirtingų dirbtuvių veiklas. Buvo aptarta, kaip gerinti vyresnio amžiaus žmonių globos kokybę globos namuose, taikant mokymosi per žaidimus metodą. Susirinkusieji analizavo paslaugų gavėjų poreikius ir sukūrė „Empatijos žemėlapį“. Buvo nagrinėjama pojūčių įtaka elgesiui ir apžvelgtas globos namų veidas ateityje.
Konferencijos pabaiga: pasiūlymai ir meninė refleksija
Konferencija užbaigta grupių pranešimais. Visi dalyviai galėjo pasidalinti savo įžvalgomis bei pasiūlymais, kaip toliau tobulinti socialinę globą Lietuvoje. Renginį užbaigė meninė refleksija, suteikusi konferencijai kūrybišką ir šiltą atmosferą.