Sanskrito kalba žodis „mandala“ reiškė ratą, bendruomenę, ryšį. Mandalos yra piešiamos, tapomos, daromos iš įvairių gamtinių medžiagų ir net šokamos.
Dėmesio sutelkimas į mandalą medituojant padeda nuraminti sąmonę ir priartėti prie nušvitimo. Mandala nėra paprastas rato simbolis. Tai – asmenybės išraiška, kuri padeda stimuliuoti kūno, dvasios ir proto galias. Mandala – tai dar vienas būdas geriau pažinti save, žvilgtelti į pasąmonės gelmes. Ji padeda žmogui peržiūrėti, iš naujo pergrupuoti ir susidėlioti tai, kas chaotiškai ir neharmoningai yra išbarstyta jo gyvenime.
Mandalos kūrimo ir spalvinimo nauda yra neginčytina. Tai puikus būdas atsipalaiduoti ir nuraminti stresą. Tai tam tikra meditacijos forma, kuri:
- sulėtina kvėpavimą ir širdies dūžius;
- pagerina kraujotaką ir širdies ritmą;
- sumažina nerimą;
- sumažina raumenų įtampą;
- padidina serotonino gamybą;
- ugdo pasitikėjimą savimi;
- stiprina imuninę sistemą;
- sumažina emocinę įtampą.
Spalio 18 d. Marijampolės profesinio rengimo centro bendrabutyje vyko rudens gėrybių mandalos kūrimo edukacija.
Pats mandalų kūrimo procesas yra nepaprastai gilus dvasinis išgyvenimas, turintis stiprią terapinę prasmę. Formos ir spalvos, kurias pasirenkame savo kūriniui, geriausiai atspindi vidinę mūsų būseną kūrybos proceso metu.
Tereikia pasikliauti instinktais ir jausmais, užuot galvojus ir svarsčius, vidinis mūsų pasaulis turėtų būti pagrindinis įkvėpimo šaltinis.
Džiaugiamės mokinių vaizduote ir kūrybiškumu, gebėjimu atsipalaiduoti, nuoširdžiu bendravimu ir komandiniu darbu. Svarbiausia ne galutinis rezultatas, o kelias, kuriuo iki jo ėjome.
Socialinė pedagogė Jolita Petruškevičienė
Marijampolės profesinio rengimo centras