Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų vadovų pasitarime šiandien įstaigų direktoriai išgirdo artėjančių naujų mokslo metų naujienas, tarp kurių aktualiausia – nauja Švietimo ir mokslo ministerijos parengta etatinė pedagogų apmokėjimo sistema vietoje buvusios „mokinio krepšelio” metodikos. Be to buvo supažindinta su dabartine Marijampolės švietimo būkle, mokinių sveikatos aktualijomis. Greitai naują darbo etapą pradėsiančius įstaigų vadovus pasveikino Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė. Į pasitarimą buvo atvykęs ir Seimo narys Dainius Gaižauskas.
Savivaldybės sprendimai pagerins ugdymo procesą
Savivaldybės merė I. Lunskienė neslėpė, kad mokinių skaičiaus mažėjimo tendencijos lemia tam tikrus įstaigų tinklo pokyčius. Marijampolėje vietoje dviejų pradinių klasių nuo kitų metų dviejose mokyklose-darželiuose bus įrengtos darželinukų grupės, kad patenkintų visų norinčiųjų poreikį. Kaip teigė merė, net 24-ioms įstaigoms atsinaujinti savivaldybė skyrusi lėšų. Už šiuos pinigus vasarą buvo tvarkomi stogai, atnaujinami kabinetai ir grupių patalpos, remontuojami sanitariniai mazgai, pakeisto tvoros, tvarkoma aplinka, atnaujinamos virtuvės ir jų įranga. Dėl to sugrįžę mokiniai ir mokytojai ras geresnį mikroklimatą ir sveikesnę aplinką. Merės įsitikinimu, įstaigos direktorius turi atsakyti už išteklius, o mokytojas rūpintis ugdymo turiniu – tik tada bus galima tikėtis kokybiško išsilavinimo.
Tikima pedagogų darbo apmokėjimo pokyčių nauda
Praktinius naujo darbo apmokėjimo aspektus aiškino į pasitarimą pakviesta Alytaus šv. Benedikto gimnazijos direktorė konsultantė Loreta Šernienė. Ji kvietė nebijoti naujovių ir išsamiai atsakė į marijampoliečių pateiktus klausimus. Pranešėja pripažino, kad visada neramu pradžioje ir tai nereiškia, kad negali būti daug geriau. „Iki spalio mėnesio gaisras užges, aistros nurims ir liks tik dūmelis”, – šmaikštaudama sakė L. Šernienė. Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas, kuruojantis švietimo sritį, sakė tikintis, kad nauja atlyginimų skaičiavimo metodika visiems išeis į gera. Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Vaznienė taip pat drąsino mokyklų vadovus. „Jei nežiūrėsime su pasipriešinimu, o kaip į galimybes, bus gerai”, – teigė ji. Tuo pačiu ji pastebėjo, kad geriems sprendimams nesuspėta pasirengti techniškai. Anot skyriaus vedėjos, jei teisės aktai būtų buvę priimti iki birželio pradžios, nebūtų reikėję „verstis per galvą”, tačiau tai vis tik nesumenkina tikėjimo sėkme.
Kelia nerimą solidus mokytojų amžius
Nenumaldomai artėjančius mokslo metus Marijampolės savivaldybėje pradės beveik 6800 mokinių, kuriuos ugdys daugiau kaip tūkstantis pedagogų. Didžiausia mokytojų koncentracija išlieka pagrindinėse mokyklose ir progimnazijose. Kaip ir visoje valstybėje, Marijampolėje dirbančių pedagogų amžius kelia nerimą. Didžioji jų dalis jau yra sulaukę 55–59 metų amžiaus. Tik kiek daugiau kaip dvidešimt jaunų specialistų iki trisdešimties metų amžiaus mokys marijampoliečių vaikus.
Komunikacijos skyriaus inf.