Lapkričio 11 d. marijampoliečiai turėjo unikalią galimybę išgirsti išskirtinį japoniško muzikos instrumento – 25 stygų koto – atlikėjo ir kompozitoriaus Tomoya Nakai koncertą Marijampolėje.
Koncerte skambėjo kūrėjo Tomoya Nakai autentiški, išreiškiantys jo nepaprastą muzikinį stilių, pripildytą tradicinės ir šiuolaikinės muzikos elementų įvairovės muzikos kūriniai, sukurti vadovaujantis klasikine japoniška literatūra, tradiciniu atlikimo menu ir mitais iš viso pasaulio.
Žiūrovai turėjo unikalią galimybę pažinti iš arčiau koto instrumentą, kuri Japonijoje žino beveik kiekvienas, tačiau tik nedaugelis japonų rimtai užsiima juo groti. VI a. iš Kinijos į Japoniją atkeliavęs koto buvo vienas iš dvarų muzikos Gagaku instrumentų ir turėjo 13 stygų. Prieš 20 metų iki 25 stygų ištobulintas instrumentas dar labiau praplėtė muzikinę įvairovę. Atlikėjas T.Nakai paskyrė visą savo gyvenimą siekiui atskleisti šio tradicinio japoniško muzikos instrumento žavesį ir rengia pasirodymus Europos, Amerikos bei Azijos valstybėse.
Koncerte ,,Mercure Marijampolė” viešbutyje dalyvavęs Japonijos ambasados laikinasis reikalų patikėtinis Shinichi Yamanaka sveikinimo kalboje pasidžiaugė galimybę jau ne pirmą kartą pristatyti japoniškos kultūros subtilybes Marijampolėje ir dėkojo už gražų ir dalykišką bendradarbiavimą renginio organizatoriui – VšĮ ,,Sveikatingumo idėjos”.
Susirinkusieji liko sužavėti Tomoya Nakai pasirodymu, kuriame jis pademonstravo tradicinio styginių instrumento koto meniškumo galimybes ir raiškų, meistrišką ir subtilų muzikos pateikimą.
Koncerte dalyvavę Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja Irena Lunskienė bei administracijos direktorius Sigitas Valančius taip pat džiaugėsi dar vienu Japonijos ambasados iniciatyva organizuotu kultūros renginiu mieste ir dėkojo atlikėjui Tomoya Nakai už išskirtinį japoniškos kultūros vakarą, kurio skambesys subtiliai palietė klausytojų širdis ir sielas.
Tai ne pirma Japonijos ambasados išskirtinė tekančios saulės šalies kultūros ir meno dovana Marijampolei. Marijampoliečiai jau turėjo galimybę stebėti Japonijos mažojo Kiogen teatro pasirodymą, išvysti tradicinės japoniškos arbatos gėrimo ceremoniją, kurią demonstravo iš Japonijos atvykusi Ura senke mokyklos profesorė Yuko Katsura kartu su meistrėmis Kimiko Tomizawa ir Shizue Matsubara, vaišintis tradicine japonų arbata „matčia“ bei saldumynais, klausytis fleitininkės Machiko Takahashi ir pianistės Kaori Hamamoto koncerto, susipažinti su menininko Sadao Mino tradicinio japoniško popieriaus paroda.
D. Micutienės nuotraukos