• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
9 °c
Marijampolė
10 ° Št
12 ° Sk
10 ° Pr
Šeštadienis, 1 lapkričio
Sūduvos Gidas
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Ministras S. Skvernelis: kovoje su prekyba žmonėmis reikalinga visuomenės pagalba

2016-01-12
Politika
Laikas: 4 min skaitymo
A A

Nors kovojant su prekyba žmonėmis – vienu iš pavojingiausių nusikaltimų – įgyvendinama daug prevencijos priemonių, prekybos žmonėmis aukomis tapusių asmenų skaičius nuolat didėja.

„Prekyba žmonėmis yra viena iš pelningiausių organizuotų nusikalstamų grupių veikų. Tai kartu – ir vienas iš pavojingiausių nusikaltimų, pažeidžiantis žmogaus prigimtines teises ir laisves. Šis sudėtingas socialinis reiškinys yra susijęs su lyčių nelygybe, neteisėta migracija, organizuotu nusikalstamumu, ekonomine situacija, darbo rinka ir kt. Žmonės parduodami seksualiniam išnaudojimui, priverstiniam darbui ir paslaugoms, organų donorystei, nusikaltimams daryti, elgetauti, tarnystei kilmės valstybėje ar svetur“, – sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Jo teigimu, žmonės ne visada pakankamai žino ir įvertina prekybos žmonėmis pavojingumą ir mastą. Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į šį pavojingą reiškinį ir paskatinti ją bendradarbiauti, skelbiama konsultacija, skirta prekybos žmonėmis prevencijai.

Visuomenės nuomonės laukiama šiais klausimais: kokių papildomų prevencijos priemonių galėtų imtis valstybės institucijos ir savivaldybės? Kokie asmenys yra pažeidžiamiausi pagal amžių, lytį, gyvenamąją vietą? Kaip pati visuomenė (pavieniai piliečiai, bendruomenės, pilietinės visuomenės organizacijos) galėtų prisidėti prie prekybos žmonėmis prevencijos?

Pasiūlymus galima teikti paspaudus šią nuorodą:

http://epilietis.lrv.lt/lt/konsultacijos/prekybos-zmonemis-prevencija. Piliečiai taip pat raginami dalintis informacija apie vykstančią konsultaciją savo komunikaciniais kanalais.

PAPILDOMA INFORMACIJA

 Tarptautinė darbo organizacija 2012 m. birželio mėn. ataskaitoje nurodė, kad pasaulyje yra išnaudojama mažiausiai 20,9 mln. žmonių, iš jų – 5,5 mln. vaikai. 2005 m. gegužės mėn. ataskaitoje ši organizacija nurodė pasaulyje esant ne mažiau kaip 12,3 mln. išnaudojamų žmonių. Daugėja ne tik išnaudojamų žmonių. Nerimą kelia ir didėjantis nusikaltėlių pelnas iš prekybos žmonėmis ir parduotų žmonių išnaudojimo. Įvairiose ataskaitose nurodoma, kad nusikaltėlių pajamos siekia dešimtis milijardų JAV dolerių per metus, – tai antras pagal pelną nusikaltimas po prekybos narkotikais.

Žmonės parduodami ir valstybių viduje, ir išvežami bei parduodami kitose valstybėse. Parduodamos ne tik moterys ir mergaitės – parduodami ir vyrai, berniukai. Pastaruoju metu pagrindinė parduotų suaugusių asmenų ir vaikų išnaudojimo forma yra vertimas daryti nusikaltimus, ypač vogti iš parduotuvių. Analizuojant išnaudojimą pagal lytis, akivaizdu, kad moterys ir mergaitės dažniau parduodamos seksualiniam išnaudojimui, vyrai – priverstiniam darbui.

Remiantis Europos statistikos tarnybos ataskaita dėl prekybos žmonėmis 2010–2012 m., Europos Sąjungoje šiuo laikotarpiu buvo nustatyti 244 lietuviai, nukentėję nuo prekybos žmonėmis, iš jų 50 – Lietuvoje, kiti – užsienio valstybėse: Didžiojoje Britanijoje – 146, Nyderlanduose – 22, Vokietijoje – 16 ir po mažiau negu 5 – Prancūzijoje, Airijoje, Graikijoje, Danijoje ir Liuksemburge.

Lietuviai nuo prekybos žmonėmis dažniausiai nukenčia dėl šių priežasčių:

  • Vyrai ir moterys tiki „geradariais“ ir kad jiems nenutiks nieko bloga.
  • Vyrai ir moterys darbo pasiūlymus priima netikrindami informacijos apie darbo pobūdį ir siūlantį darbą asmenį: ar iš tiesų tokia įmonė įregistruota, ar siūlantis darbą asmuo pateikė tikrus savo duomenis, ar siūlomos sąlygos toje valstybėje gali būti realiai taikomos kitos valstybės piliečiui, nemokančiam užsienio kalbų ir neturinčiam aukštos kvalifikacijos, taip pat neprašo ar neskaito (nesupranta) darbo sutarties ir pan.
  • Vyrai, moterys ir vaikai sutinka prekeivių žmonėmis naudai vogti iš parduotuvių, naiviai tikėdami, kad niekas nesužinos, tai reikės daryti tik vieną kartą ar tiek, kiek jie patys norės, ir už tai gaus sutartą atlygį.
  • Dažniausiai moterys priima vyro, su kuriuo ką tik susipažino, pasiūlymą vykti į kelionę, varžybas ar gyventi į kitą valstybę, neišsiaiškinusios, kas tas asmuo yra iš tikrųjų, ar tai tas asmuo, kuriuo jis prisistatė, į kelionę išvažiuoja neturėdamos pinigų, vyksta dirbti nemokėdamos kalbų, neturėdamos net profesinio išsilavinimo, turi protinę ar fizinę negalią ir pan.
  • Dažniausiai moterys priima pasiūlymus ištekėti už trečiųjų valstybių piliečių už atlygį, naiviai tikėdamos, kad nebus išnaudojamos, gaus atlygį ir bus paprasta pabėgti nuo tokio jaunikio ar jį vėliau suradus anuliuoti santuoką.

Stiprindamas kovą su prekyba žmonėmis, Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos organizavo prevencines priemones apskričių vyriausiuosiuose policijos komisariatuose, tęstinius viešosios policijos pareigūnų mokymus prekybos žmonėmis klausimais. Teritorinių policijos įstaigų pareigūnai, vykdydami šviečiamąją veiklą, lankėsi mokymo įstaigose ir vaikų globos namuose, organizavo susitikimus-diskusijas su jaunimu, kuriuose aiškino, kaip apsisaugoti nuo nusikalstamų veikų ir netapti prekybos žmonėmis auka. Globos namų socializacijos centrų auklėtiniams kartu su socialiniais partneriais buvo suorganizuoti seminarai, skirti pirminiams savisaugos įgūdžiams lavinti. Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos dalyvauja Europolo ir Interpolo rengiamose priemonėse, skirtose kovoti su prekyba žmonėmis.

Vidaus reikalų ministerija dalyvauja Baltijos jūros valstybių tarybos darbo grupės kovai su prekyba žmonėmis veikloje, Europos Sąjungos valstybių narių nacionalinių pranešėjų apie prekybą žmonėmis veikloje, organizuoja ir įgyvendina bendras priemones su Lietuvos ir kitų valstybių atsakingomis institucijomis bei įstaigomis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija remia veiklas, susijusias su visuomenės informavimu ir švietimu, bendruomenių ir visuomenės pilietiškumo skatinimu, glaudžiu tarpžinybinių institucijų bendradarbiavimu prekybos žmonėmis prevencijos ir kontrolės srityje, socialinį darbą dirbančių ir kitų specialistų, kuriems tenka ar gali tekti bendrauti su prekybos žmonėmis aukomis, švietimu.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos organizavo kvalifikacijos tobulinimo kursus „Kova su prekyba žmonėmis“, kurių tikslas – suteikti specialių įgūdžių pareigūnams, atliekantiems patikrinimus kertant valstybės sieną, kad jie galėtų efektyviai užkirsti kelią prekybai žmonėmis, nustatyti prekybos žmonėmis aukas ir nurodyti joms, kur teikiama reikiama pagalba.

Prekybos žmonėmis prevencijai ir ypač bendruomenių švietimui skirtas priemones aktyviai vykdo keletas savivaldybių. Prie prekybos žmonėmis prevencijos prisideda ir nevyriausybinės organizacijos: Lietuvos Caritas, Dingusių žmonių šeimų paramos centras, Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, asociacija Vyrų krizių centras, ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija ir kt.

DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

traffix.lt

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

Vilkaviškio rajono savivaldybė – tarp lygių galimybių lyderių Lietuvoje
Galimai vykdama į Vilnių dingo nepilnametė
Savivaldybių atstovai diskutavo apie melioracijos valstybinės priežiūros tobulinimą
Šakiuose pradedamas naudoto kepimo aliejaus surinkimas iš gyventojų

Kultūra

Kalvarijoje atgimė kultūros centras: atidarymo vakarą lydėjo meno ir bendrystės dvasia
Savaitgalio renginiai Sūduvoje
„Zanavykų balsai“ subūrė Šakių krašto kolektyvus
Vaikų ir jaunimo grupė „Šmiki šmaki“ paminėjo savo veiklos 30-metį

Sportas

Viena iš trijų: ketvirtadienį NKL kovose iš Suvalkijos atstovų pergale džiaugėsi tik Šakių ekipa
„Shodaniečių“ pergalės tarptautiniame „Waterpoort Cup 2025“ turnyre Olandijoje
Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkai – Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunių čempionato prizininkai
„Sūduva“ palaužė mažumoje likusį „Kauno Žalgirį“

Politika

Savivaldybių atstovai diskutavo apie melioracijos valstybinės priežiūros tobulinimą
Iš arčiau: ką iš tikrųjų veikia ta savivaldybė – Igliaukos seniūnija
Marijampolės savivaldybė skiria didelį dėmesį užsienyje gyvenantiems ir į Marijampolę sugrįžtantiems kraštiečiams
Bendrystės galia: nuo Pasaulio iki Šakių – lietuvių susitikimai, įkvepiantys bendradarbiavimą ir kviečiantys namo

Įdomu

Pasitikrinkite, ar į atostogas nuvyksite su visais savo daiktais: atskleidė, kuriuose oro uostuose dažniausiai dingsta bagažas
Lietuviai kapaviečių įrengimui skiria vis didesnes sumas: kaip jas apsaugoti nuo gamtos ir piktavalių?
Tikrieji Helovino siaubai – tonos iššvaistytų moliūgų: kiek jų išmetame?
Išsausėjusios rankos rudenį: kaip jas prižiūrėti?

Verslas

40 m² komercinės patalpos Vilniuje: ar tai gali būti pelningas verslo startas?
Biometrinis parašas – pasirašymas planšetėje su ZebraSign
Kalvarijoje surengtos tinklaveikos dirbtuvės
Su verslo bendruomene – apie tarptautinį finansavimą ir inovacijas

Mokslas ir studijos

Sūduvos jaunimo ateitis: ką atskleidė tyrimas ir kokių pamokų verta pasimokyti iš Gran Kanarijos
Dideli klausimai iš mažų žmonių: trečiokų viešnagė pas merą
Prezidento Kazio Griniaus gimnazijos skyriuje lopšelyje-darželyje „Pušelė“ – stebuklingas fėjų miškas, kur atgyja vaikiška fantazija
„Karjeros GPS“ suvienijo jaunimą karjeros krypčių paieškose

Turizmas

Vilkaviškyje pristatytas taktilinis baltų genčių žemėlapis
Ramybės parkas pasipildo naujais tautodailės kūriniais
Kalvarijos savivaldybės atstovai dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Jungiame sienas, kuriame ateitį: turizmo plėtros perspektyvos Lietuvos–Lenkijos pasienyje“
Kalvarijos savivaldybėje paminėta Pasaulinė turizmo diena
Reklama
Marimedis Marimedis Marimedis
Pamatyti.lt Pamatyti.lt Pamatyti.lt
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Naujienlaiškis
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus