VšĮ „Kino pavasaris“ rengiamas edukacinis kino projektas „Kino knyga“ šiemet švenčia dešimtmetį. Šia proga „Kino knyga“ su mokykloms skirta ir autorių teises akcentuojančia programa lapkričio 21 d., 13 val., lankysis Marijampolės kino teatre „Spindulys“.
Vyresnių klasių mokiniams bei jų mokytojams skirto seanso metu bus parodyti du lietuvių filmai. Marijampolėje viešėsiantys jų režisieriai atsakys į žiūrovų klausimus, pasidalins filmo kūrimo procesu bei žiniomis apie intelektinę nuosavybę ir jos teises.
Nemokamo seanso metu bus galima išvysti trumpametražį dokumentinį filmą „Holivudas pasiūlė per mažai“ (26 min.). Rimanto Oičenkos režisūrinis debiutas, Berlyno festivalyje „Litauisches Kino Goes Berlin“ pripažintas geriausiu filmu, pasakoja apie išskirtinę asmenybę, Vilniaus Ozo kino salės vadovą, kuris visą savo gyvenimą paskyrė kinui. Į žiūrovų klausimus atsakys keletą metų jo neįprastą gyvenimą fiksavęs režisierius R. Oičenka.
Taip pat bus parodyta Audriaus Antanavičiaus dokumentinė juosta „Mėgėjai“ (20 min.), kuri supažindina su kitais dviem kino entuziastais – gydytoju Vitoliu Laumakiu ir inžinieriumi Adolfu Morėnu. Kėdainių kultūros centro rūsyje jie įkūrė vieną garsiausių mėgėjiško kino studijų Lietuvoje „Mėgėjas“, kurioje per penkis dešimtmečius buvo sukurta beveik šimtas trumpametražių filmų. Apie kino kūrimo procesą papasakos pats A. Antanavičius.
Išvažiuojamieji „Kino knygos“ seansai – antrasis šių metų projekto etapas. Pirmasis – Vilniuje vykusios filmų kūrimo dirbtuvės su pripažintais režisieriais (Andriumi Blaževičiumi, Miku Žukausku ir Maratu Sargsyanu), kuriose dalyvavo kūrybinio konkurso keliu atrinkti 34 mokiniai iš visos Lietuvos. Jų filmukus taip pat bus galima pamatyti minėto nemokamo seanso metu – lapkričio 21 d., 13 val., Marijampolės kino teatre „Spindulys“.
Apie „Kino knygą“
Edukacinis kino projektas „Kino knyga“ šiemet švenčia dešimtmetį, per kurį vyresnių klasių moksleiviai iš viso Lietuvos su profesionalių režisierių pagalba sukūrė daugybę trumpametražių filmų. Nuo 2007 m. „Kino knyga“ stengiasi propaguoti kitokį požiūrį į tradicinius mokymosi metodus, kurie plečia jaunimo kultūrinį patyrimą, įkvepia juos kurti bei suteikia kūrybinių kompetencijų bei įgūdžių. O profesionalių teisininkų paskaitos apie intelektinę teisę keičia moksleivių požiūrį į kūrybą bei jos vartojimą. Taip „Kino knyga“ prisideda prie bręstančio žmogaus, kaip kūrėjo, visapusiško ugdymo. Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kūrybinės veiklos, autorinių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programa bei Vilniaus miesto savivaldybė. Projektą palaiko Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija.