Šviežiai spaustos sultys – tai mūsų organizmui būtina vitaminų ir mineralų dozė. Iš vaisių ir daržovių pagamintos sultys ne tik gerai numalšina troškulį, bet ir teigiamai veikia sveikatą. Namuose gaminamas neįkainojamas gėrimas neturi konservantų ir yra daug sveikesnis ir skanesnis nei pirktas parduotuvėje.
Išsirinkti tinkamą įrenginį nėra taip paprasta, kaip atrodo. Paprastai visos sulčiaspaudės yra skirtos sultims išgauti – tačiau spaudimo procesas ir gaunamas efektas labai skiriasi. Taip pat skiriasi laikas, reikalingas tam tikram sulčių kiekiui gauti, įrenginio teikiamas efektyvumas (t. y. sulčių kiekis, išspaustas iš porcijos žaliavos) ir galimų spausti vaisių ir daržovių rūšių asortimentas.
Naujos kartos sulčiaspaudžių teikiami privalumai
Atrodytų, kad galima apsieiti ir be sulčiaspaudės, vitaminų galime gauti reguliariai vartodami šviežius vaisius ir daržoves arba naudodami vitaminų kompleksus iš farmacinių preparatų. Tačiau, deja, daugelis vaikų ne itin mėgsta sveiką maistą, renkasi gaiviuosius gėrimus ir saldumynus. Bandymas maitinti vaiką šviežiomis morkomis ar kopūstų salotomis žiemą greičiausiai bus bergždžias. Bet jei išspausite sultis iš šių sveikų daržovių ir pateiksite jas gražioje stiklinėje su šiaudeliu, tikrai ne vienas vaikas negalės atsisakyti tokio skanėsto.
Kaip išsirinkti ir pirkti gerą sulčiaspaudę namams?
Tam reikia apsispręsti dėl pirkimo tikslo: jei norite kasdien gerti šviežias sultis su vaisiais ir uogomis, rinkitės vieno sraigto lėtaeigę vaisių sulčiaspaudę. Jei jums reikia pagalbinio įrenginio sezoniniam daržovių derliui įveikti, atkreipkite dėmesį į rimtesnius modelius.
Buitinė technika skiriasi ne tik prekės ženklu, charakteristikomis, bet ir įrenginio galimybėmis. Todėl prieš rinkdamiesi sulčiaspaudę atsakykite į šiuos klausimus:
- Kokius vaisius ir uogas naudosite?
- Kiek gėrimo reikia pagaminti? Pagaminto gėrimo kiekis priklauso nuo
šeimos narių skaičiaus ir jų pageidavimų. Ką dar mėgsti – sultis su minkštimu ar be jos?
Kuo ypatingos lėtaeigės sulčiaspaudės?
Lėto greičio technologija reiškia, kad sultys neįkaista, todėl sultyse išsaugomi visi vertingi fermentai, mineralai ir vitaminai. Šią technologiją galima palyginti su šaltuoju spaudimu.
Jo veikimas susideda iš produkto išspaudimo per lėtai besisukantį volelį (sraigtą), kuris susmulkina produktą, išspaudžiant iš jo sultis. Sultyse esančios maistinės vertės yra daug lengvesnės ir todėl mūsų organizmas greičiau jas pasisavina.