Marijampolės savivaldybėje nemokamos vaikų vasaros stovyklos vyksta jau nebe pirmus metus ir per šį laiką vaikų ir jų tėvelių susidomėjimas veiklomis tik didėjo.
To priežastis – organizacijos siūlo įvairiapusiškas ir įtraukiančias programas, kuriose kiekvienas vaikas gali atrasti tai, kas jam patinka. Stovyklose vaikai gali išbandyti save sporte, mene, kultūroje, kraštotyroje ar net tiksliuosiuose moksluose – kiekvienas gali rasti sau tinkamą užsiėmimą.
2024-ųjų vasarą Marijampolės savivaldybėje vyko užsiėmimai net pagal 29 nemokamas vaikų vasaros užimtumo programas, organizuotas įvairių įstaigų, organizacijų bei įmonių. Šiose stovyklose buvo net 1863 vietos, populiariausios buvo užpildytos vos prasidėjus registracijai, o kitoms stovykloms buvo vykdomos registracijos iki pat stovyklų pabaigos. Šios veiklos vyko birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais.
„Džiaugiamės, kad galime pasiūlyti Marijampolės savivaldybės vaikams įvairiapusišką ir įtraukiantį nemokamą vasaros užimtumą. Šiemet net 29 skirtingos programos, nuo „Bricks4kidz edukacinės stovyklos su LEGO“ iki „Futbolas visiems“, pritraukė vaikus ir jaunimą iš visos savivaldybės. Šios stovyklos suteikia puikią galimybę vaikams ne tik pramogauti, bet ir lavinti savo įgūdžius, atrasti naujas veiklas ir stiprinti pasitikėjimą savimi bei bendruomeniškumą. Tikimės, jog ir toliau pavyks plėsti veiklų spektrą ir sukurti dar daugiau vietų visiems norintiems dalyvauti stovyklose“, – sako Marijampolės savivaldybės vicemerė Agnė Pavelčikienė.
Vicemerė A. Pavelčikienė su džiaugsmu pastebi, kad kasmet vis daugiau naujų organizatorių įsitraukia į vasaros stovyklų programą, pasiūlydami naujas ir įdomias veiklas. Šiemet vaikų vasaros laisvalaikis tapo dar įvairesnis ir spalvingesnis dėl tokių naujų stovyklų kaip „Inovacijų kūrėjai“, „Kino akademija“, „Wake” stovykla vaikams, „Bricks4kidz“ „Vasarotojai“, „Penkios dienos su STEAM“, „Mažosios Medicinos Mokyklos dienos stovykla“, „Sveika vasaros stovykla“ ir kt. Vicemerė pastebi, jog į nemokamas vaikų užimtumo stovyklas vis aktyviau įsitraukia kaimiškųjų bendruomenių organizacijos. Dėl to vaikams, gyvenantiems kaime, nebereikia vykti į miestą, kad galėtų dalyvauti stovyklose – puikios galimybės jiems atsiveria vietoje. Ji tikisi, kad šios iniciatyvos taps pavyzdžiu ir įkvėps kitas organizacijas prisidėti prie vaikų vasaros užimtumo.
Ypatingo dėmesio sulaukė stovyklos, kurių veiklos truko ilgiau nei 6 valandas per dieną. Tai rodo, kad vaikai nori visą dieną praleisti užsiėmimuose, kurie ne tik ugdo jų socialines ir pažinimo kompetencijas, bet ir padeda lavinti saviraiškos bei bendravimo įgūdžius. Stovyklų programos yra suplanuotos taip, kad vaikai galėtų išbandyti įvairias veiklas, kad būtų išlaikytas jų dėmesys ir susidomėjimas, o taip pat, kad galėtų atrasti save naujose srityse.
Kiekvienais metais Marijampolės savivaldybė siekia gerinti stovyklų teikiamas paslaugas, todėl apklausia tėvelius, kurių vaikučiai dalyvavo stovyklose. Šiais metais 80 procentų tėvų labai gerai įvertino stovyklų kokybę. Be abejo, tėveliai, kurie nesuspėjo vaikučių užregistruoti į stovyklas, nes neretai vietos užsipildo per minutę, pageidautų, kad galbūt būtų galima patobulinti registracijos sistemą ar pasiūlyti daugiau vietų vaikams.