Beveik 100 tūkst. – tiek žiūrovų pamatė Lietuvoje kurtą kino filmą „Vesper“ pirmąją savaitę po premjeros Prancūzijoje. Filmo premjera įvyko rugpjūčio 17 d. Paryžiuje, jis iškart įsitaisė tarp žiūrimiausiųjų, tokių Holivudo sunkiasvorių, kaip „Top Gun: Maverick“, „Nope“ ar „Minions 2“.
Lietuvės Kristinos Buožytės ir prancūzo Bruno Samper režisuota mokslinės fantastikos istorija papirko ir kino teatrų lankytojus, ir kritikus. „Vesper“ recenzijos publikuotos keliose dešimtyse leidinių – tiek populiariausiuose Prancūzijos dienraščiuose, kaip „Le Figaro“ ar „Le Parisien“, tiek specializuotuose kino žurnaluose ir interneto svetainėse.
Kaip rašo Thibault Liessi, „Vesper“ padeda nukeliauti į suniokotą, bet gražų pasaulį, kuriame gamta, rodosi, išprotėjo. Autorius Simon Riaux pabrėžia, kad šis filmas – vienas nuostabiausių mokslinės fantastikos siurprizų pastaraisiais metais, o Sarah Lévy Laithier teigia pasinėrusi į įstabią odisėją, kuri, nepaisant savo tamsos, suteikia daug vilties.
Arnaud Hallet „Vesper“ apibūdina kaip retrofuturistinę brolių Grimų pasaką ir itin poetišką mokslinės fantastikos žanro variaciją. Sophie Avon savo recenzijoje, kaip atsvarą Holivudui, mini Lietuvos lokacijas ir žavisi elegiška kūrinio atmosfera bei pasakojimo tonu.
Metas keisti pasaulį – toks iššūkis laukia pagrindinės filmo herojės Vesper. Ją vaidina britų aktorė Raffiella Chapman, žiūrovams gerai pažįstama iš Timo Burtono juostos „Panelės Peregrinės ypatingų vaikų namai“. Mergina kartu su sergančiu tėvu (Richardas Brake’as) po ekosistemos žlugimo bando išgyventi keistame ir pavojingame pasaulyje. Vieną dieną Vesper suranda paslaptingą moterį, išgyvenusią po lėktuvo katastrofos. Mainais už pagalbą ieškant per katastrofą dingusio tėvo, Vesper moters prašo padėti patekti į Citadelę – tamsų centrą, kur išrinktieji, pasitelkdami naujausias biotechnologijas, gali gyventi saugiai ir patogiai.
Režisierių K. Buožytės ir B. Samper tandemas kuria kartu jau daugiau nei dešimtmetį. Pradėję kartu dirbti prie pirmojo K. Buožytės filmo „Kolekcionierė“, laimėjusio Geriausio filmo apdovanojimą Lietuvos kino apdovanojimuose „Sidabrinės Gervės“ (2008 m.) ir dalyvavusio daugiau nei 30-yje kino festivalių, jie sukūrė antrą sėkmingą pilnametražę juostą „Aurora“, gavusią daugybę prizų įvairiuose kino festivaliuose. O virtualios realybės pasakojimas „Angelų takais“ ne tik tapo prestižinių tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatu, bet ir sužavėjo Veneciją.