Trečiadienį, Marijampolės sporto centro stadione prasidėjo dviejų dienų tarptautinės lengvosios atletikos varžybos „Sūduvos taurė 2023“.
Jau daugiau kaip porą dešimtmečių Marijampolėje vykstančios „Sūduvos taurės“ varžybos, šiais metais skirtos Marijampolės lengvosios atletikos šimtmečiui, sutraukė 200 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos (Bauskė, Kuldiga) ir Lenkijos (Siedlce). Sporto centro vestibiulyje varžybų žiūrovų ir dalyvių laukia išskirtinė šiai progai skirta fotografijų ir istorinių dokumentų paroda, kuri veiks tik varžybų metu. Iškilmingoje varžybų ir fotografijų parodos atidarymo ceremonijoje dalyvavo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis, Savivaldybės tarybos nariai Albinas Mitrulevičius, Alvydas Kirkliauskas, Darius Kemeraitis ir Ričardas Bagdanavičius.
Sveikindamas tradicinių varžybų dalyvius ir žiūrovus P. Isoda dėkojo visiems, kurie prisideda populiarinant lengvąją atletiką: „Sveikinu visus buvusius, esamus ir būsimus lengvosios atletikos atstovus. Linkiu, kad keičiantis sportininkų kartoms ši sporto šaka išliktų visada populiari, kad būtų pasiekti aukšti rezultatai, galbūt net ir rekordai. O mes savo ruožtu stengiamės dirbti taip, kad sportui visada būtų skiriamas reikalingas dėmesys“.
Marijampolės lengvosios atletikos sporto klubo pirmininkas, Savivaldybės tarybos narys Darius Kemeraitis kvietė apžiūrėti specialiai lengvosios atletikos Marijampolėje šimtmečiui skirtą parodą, bei žadėjo jau rugsėjo mėnesį pakviesti į šiuo metu kuriamo Marijampolės sporto istorijos muziejaus atidarymą.
Pristatydamas lengvosios atletikos šimtmečiui skirtą parodą, jos iniciatorius Gintautas Žibūda pasakojo, kad lengvosios atletikos pradžia Marijampolėje nebuvo lengva, kadangi nebuvo nei tinkamo inventoriaus, nei lėšų, nei išmanymo, kaip tai daryti. Ypač daug prie šios sporto šakos populiarinimo Marijampolėje prisidėjo kariai.
1923 m. gegužės 1 d. į Marijampolę, nuolatinę dislokacijos vietą, atkeltas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio 9-asis pėstininkų pulkas, kurio komanda jau 1923 metų rugpjūčio mėn. dalyvavo Kaune surengtose trečiosiose lengvosios atletikos pirmenybėse. Tai buvo pirmasis oficialus Marijampolės sportininkų komandos pasirodymas varžybose Lietuvoje.
1925 m. Marijampolėje surengta olimpiada, kurioje dalyvavo 4 sporto klubai: Marijampolės „Vaidotas“ ir „Mirga“, Vilkaviškio „Aras“ ir „Žibutė“. Olimpiados programoje, be kitų sporto šakų, vyko ir lengvosios atletikos varžybos.
1926 m. birželio 13 d. „Vaidoto“ ir „Mirgos“ klubai surengė sporto šventę dabartiniame Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos stadione, kurios metu marijampoliečiai sumušė Lietuvos rekordus: A. Bielskus numetė ietį 44,50 m, V. Ražaitis nušoko triškokį (trišuolį) 11,75 m. Deja, šie rekordai nebuvo pripažinti, kadangi nebuvo atstovų iš Lietuvos sporto lygos.
1926–1928 m. marijampoliečiai sparčiai tobulėjo ir jau 1928 m. Vladas Ašmonas (šuolis į aukštį), Vincas Kačergius (ieties metimas), Stasys Šačkus (šuolis su kartimi) buvo pasiekę oficialiai pripažintus Lietuvos rekordus.
1928 m. olimpiadoje Amsterdame tarp 5 Lietuvos lengvaatlečių dalyvavo du: A. Akelaitis šuolio į aukštį rungtyje iškovojo 34 vietą (160 cm), O V. Ražaitis ieties metimo rungtyje – 26 vietą (51,16 m).