“Manau, kad visa, kas vyksta, kas daroma, duoda didesnę ar mažesnę naudą, įsiskverbia į žmogaus sąmonę, kaip žinojimas, reikalavimas, kiekvienas įvykis, veiksmas, projektas duoda neįkainojamas pamokas. Kas dieną vairuoju automobilį, todėl esu liudininkė to skirtumo, kuris akivaizdus kelyje, kai sutinku tamsoje pėsčiąjį ar dviratininką su atšvaitu, ar be jo. Noriu visiems žmonėms pasakyti: “Už savo saugumą kelyje pirmiausia turime būti atsakingi patys,”- sako Dalia Kasperavičienė, viena aktyvių penki metai Gelgaudiškyje vykstančio projekto “Saugus eismas bendruomenėje” dalyvių.
Spalio 30 dieną miestelio bibliotekoje vykusio saugaus eismo priemonių parodos pristatyme apsilankė daugiau kaip pusšimtis dalyvių. Šis renginys buvo baigiamasis šiųmečio projekto akcentas. Su saugaus eismo priemonių įvairove, projekto veiklomis susipažinę parodos lankytojai, dalinosi mintimis apie projektą, saugumą kelyje – ką vardan jo reiktų mūsų miestelyje pakoreguoti, pakeisti, ką reiktų keisti pačioj eismo dalyvių sąmonėj. Į parodą užsukę ir aktyvūs saugaus eismo renginių dalyviai, ir visai nieko apie projektą negirdėję bendruomenės nariai, kalbėjo:
Ilona: “Šio projekto aktyvus dalyvis buvo mano sūnus Oskaras, jis dalyvavo renginiuose darželyje. Vardan Saugaus Gelgaudiškio turiu pasiūlymą pastatyti kažkokį kelio ženklą Darbininkų gatvėje, kad vaikai galėtų saugiai vaikščioti, žaisti, važinėti dviračiais.”
Rita: “Žinau, kad projektas vyksta jau penki metai. Pati nedalyvavu renginiuose, bet “Gelgaudukyje” skaičiau”. Labai džiugu (tikiu, kad saugaus eismo renginių dėka) Gelgaudiškyje dauguma dviratininkų važinėja su liemenėm. Aš taip pat.”
Aldutė: “Saugaus eismo renginiuose esu dalyvavusi. Labai gėriuosi šiuo projektu, ypač kasmetiniu dviračių sezono atidarymu, įstrigo prieš kelis metus vykusi saugaus eismo viktorina, Stasiuko mugės metu vykstančios akcijos, saugaus eismo paradai. Geras pavyzdys visiems. Labai suaktyvėjo policijos reidai miestelyje, aš papuoliau einanti ne per perėją. Nenubaudė, bet įspėjo. Gelgaudiškyje mažoka pėsčiųjų perėjų”.
Tautvydas ir Ernestas: “Esam dalyvavę dviračių žygyje. Patiko, daug dalyvių, visi su liemenėm važiavo”.
Edita: “Saugaus eismo projekte nedalyvavau, nes esu plokštietė. Gelgaudiškyje tikrai trūksta pėsčiųjų perėjų, ypač prie didžiosios “Aibės” parduotuvės. Dar labai svarbus patarimas pėstiesiems. Pėstysis pėsčiųjų perėjoj neturėtų jaustis kaip savo kieme – lyg eisiu, lyg neisiu per ją… Kaip vairuotojui sustabdyti prie pėsčiųjų perėjos sunkiasvorią mašiną, sveriančią 25 tonas, jeigu pėstysis taip dvejoja”.
Gelgaudiškio seniūnijos seniūnas: “Projektą gerai žinau, vyksta keli metai, manau, kad vyksta puikus bendruomenės auklėjamasis, šviečiamasis darbas, ypač vaikų ir jaunimo. Gelgaudiškyje tikrai trūksta pėsčiųjų perėjų, dėl to numatyta įrengti dvi papildomas.. Neseniaiį seniūniją kreipėsi neįgali moteris. Ją policija nubaudė už tai, kad iš savo namų ėjo į kitapus kelio nuo jos namų gyvenantį sūnų ne per pėsčiųjų perėją. Moteris vaikšto labai sunkiai – su dviem lazdom, o pėsčiųjų perėja nuo jos namų gal kokie 300 metrų.Policija turėtų atsižvelgt į tokius žmones ir nebaust. Dar manau, kad reiktų pėsčiųjų perėjos Darbininkų gatvėje.”
Dalia: “Projekte dalyvavau gan aktyviai – su Sauliumi Urbonavičiumi įgarsinau filmą apie situacijas kelyje ( ant kelio buvo padėta šiaudų kitka ir filmuojamas vairuotojų elgesys).
Dalyvavau.”Šaltinio” ugdymo centre organizuotose veiklose – savo projektus siejau, jungiau su šio bendruomenės projekto veikla, tyriau situacijas gatvėse kaip pėstieji, vairuotojai, dviratininkai elgiasi kelyje.”
Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti saugaus eismo priemonėmis ir literatūra, Lapkričio mėnesį pradeda anksti temti, suprastėja matomumas kelyje, todėl ypač aktualu būti budriais ir atsakingais eismo dalyviais – nešioti atšvaitus, liemenes, švyturėlius. Projekto baigiamojo renginio proga Gelgaudiškio seniūnijos socialinės darbuotojos su saugaus eismo priemonių dovanomis aplankė Blauzdžiūnų ir Bilinskų daugiavaikes šeimynas.