Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD), Antikorupcijos komisijos nariai Agnė Bilotaitė ir Arvydas Anušauskas kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydami ištirti Marijampolės savivaldybėje užfiksuotus gausius artimųjų ir partijos narių įdarbinimo atvejus. Įtarimus jiems sukėlė regioninėje žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija, jog Marijampolės savivaldybėje dirba gausus būrys savivaldybės tarybos narių šeimos narių ir kitų artimųjų.
„Marijampolės savivaldybės administracijoje ir jos kontroliuojamose įstaigose dirba savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų, tarybos narių ir net Marijampolėje išrinkto Seimo nario šeimos nariai. Tuo tarpu savivaldybės viešuosius pirkimus nuolat laiminčios įmonės vadovas – paties mero sūnus. Eilinį kartą bus kartojama, kad artimųjų įdarbinimas yra atsitiktinis, o interesų konfliktai savivaldybėje nekyla, nors ne vienas iš įdarbintų asmenų net neturėjo einamoms pareigoms reikalingo aukštojo išsilavinimo. Esu įsitikinusi, kad matant tokių šeimyninių ir partinių „sutapimų“ mastą Marijampolės savivaldybėje, VTEK specialistams laikas įvertinti, ar visi giminystės ryšiai yra deklaruoti, atsakingai nusišalinama nuo su artimųjų struktūriniais padaliniais susijusių sprendimų, nebuvo jokios tarybos narių ar administracijos vadovų įtakos priimant į darbą konkrečius asmenis ar skiriant viešųjų pirkimų konkursų nugalėtojus“, – aiškino parlamentinės grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ pirmininkė Agnė Bilotaitė.
„Buvo metas, kai galvojau, kad Druskininkų švogerizmo atvejis yra lokalus ir tokio daugiau Lietuvoje nerastume. Iškylant vis naujiems faktams, tenka pakeisti nuomonę. Marijampolės savivaldybės pavyzdys, kai iš 27 tarybos narių beveik ketvirtadalio šeimos nariai dirba savivaldybės administracijoje ar su ja susijusiose įstaigose, tik patvirtina, kad tokių atvejų Lietuvoje apstu. Savivaldybėse klesti nepotizmas, niekas jų dėl to nejudina, o pajudinus neabejotinai galima tikėtis, kad rimtais veidais bus paaiškinta, jog tai – tik sutapimai, o darbo rinka miestelyje per maža. Tarybos narių žmonos, vyrai, marčios ir vaikai gali įsidarbinti tik savivaldybės administracijoje ir įstaigose. Situaciją būtina keisti“, – teigė A. Anušauskas.
Nemažos dalies Marijampolės savivaldybės tarybos narių šeimos nariai yra savivaldybės administracijos arba jos kontroliuojamų įmonių darbuotojai. Tarp ryškesnių pavyzdžių yra Seimo nario Albino Mitrulevičiaus žmona Alma Mitrulevičienė, dirbanti Socialinių reikalų departamento Piniginės paramos skyriaus vyresniąją specialiste, mero Vidmanto Brazio sūnus Algirdas Brazys – didelę dalį savivaldybės užsakymų laiminčios UAB „Kelranga“ vadovas, Tarybos nario Karolio Podolskio žmona Odeta Podolskienė – savivaldybės administracijos Teisės departamento Juridinio skyriaus vyriausioji specialistė, administracijos direktoriaus pavaduotojų Valdo Tumelio ir Arvydo Bajoro žmonos – atitinkamai Sporto skyriaus ir Piniginės paramos skyriaus vyriausiosios specialistės.