Ketvirtadienį įvyko Sūduvos pramonės ir verslo asociacijos (SPIVA) renginys, sujungęs verslo ir valdžios atstovus bendrų tikslų siekimui ir tarpusavio ryšių gerinimui.
Renginį savo kalba tradiciškai atidarė SPIVA prezidentas Vaidas Šalaševičius.
Prezidentas pasidžiaugė renginio dalyvių gausa, kurių didžiąją dalį sudarė verslo asociacijų atstovai.
V. Šalaševičius pabrėžė, kad šio susitikimo tikslas labiau vieniems kitus pažinti, siekti bendrų tikslų, įtraukti savivaldybės atstovus į aktyvesnę veiklą verslo aktualijose.
Susirinkusiems svečiams pristatyta SPIVA veikla bei asociacijios siekiai gerinti verslo įvaizdį visuomenėje.
SPIVA prezidentas V. Šalaševičius įsitikinęs, kad sėkmingas verslas yra valstybės vystymo pagrindas.
Asociacija šiuo metu vienija 45 narius, o jų skaičius nuolat auga.
SPIVA organizuojamuose renginiuose apsilankė žymiausi šalies politikos, verslo, krašto apsaugos, kultūros ir kitų sričių specialistai – jau vyko susitikimai su Mariumi Dubnikovu, Egidijumi Papečkiu, Linu Kojala, Edmundu Seiliumi, Laurynu Kasčiūnu, Vidmantu Janulevičiumi ir kt.
SPIVA siekia parodyti didelį dėmesį savo nariams, todėl ne tik kviečia svečius, bet ir pati lanko asociacijos narių verslus – jau apsilankyta UAB „Mantinga“ bei Marijampolės profesinio rengimo centre.
Po SPIVA prezidento kalbos, susirinkusiems renginio dalyviams savo organizaciją pristatė Kauno prekybos, pramonės ir amatų (Kauno PPA) rūmų Marijampolės filialo direktorė Kristina Grigė.
Direktorė supažindino su Marijampolės filialo veikla, kuri Marijampolėje veikia jau bene 30 metų.
Kauno PPA Marijampolės filialas aktyviai siekia stiprinti regionus bei telkti ir atstovauti verslo intererus valstybėje ir Europoje.
Didžiausia verslo bendruomene regione siekiantis tapti Kauno PPA Marijampolės filialias, šiuo metu Marijampolėje atstovauja 60 narių, kuriuos dažniausiai sudaro nedidelės, mikro įmonės, tad K. Grigė paragino aktyviai jungtis ir nebijoti. Išskirtinę veiklą atliekia ir veikiantis buhalterių klubas, kuris šiuo metu vienija 36 šios srities specialistes.
Vykdydama savo veikla, organizacija vykdo įvairius susitikimus, muges, aktyviai lanko narius, parodas bei vyksta semtis patirties į užsienį.
Renginyje nepasikuklino bei savo organizaciją pristatė ir BNI Sūduva atstovai.
39 metus visame Pasaulyje veikianti tarptautinė organizacija, vienija virš 317000 narių, o Lietuvoje turi net 37 skyrius.
Pasaulyje pirmaujanti verslo ryšių ir rekomendacijų organizacija nestokoja siekių iki 2030 metų mūsų šalyje vienyti 2000 verslų.
Vienų metų kadencijai renkama komanda, Sūduvos regione veikia trejus metus ir per tą laiką sugebėjo sugeneruoti virš 40 verslo rekomendacijų partnerių.
SPIVA organizuotame vakare, dėmesys atkreiptas ne tik į jau veikiančius verslus, bet ir jaunimą bei jų norą prisidėti prie sėkmingo verslo Marijampolės regione, tad žodis buvo suteiktas ir Marijampolės jaunųjų verslininkų klubo atstovei.
Klubo gyvavimas prasidėjo 2005 metais, kai internetinio skelbimo dėka, sugebėta apjungti verslų jaunimą į vieną veiklią grupę.
Atstovės teigimu, šis klubas savo veikloje nesiekia tobulinti verslus, bet nori ugdyti asmenybes, skatinti jaunimą tapti versliu.
Bene svarbiausia klubo veikla galima paminėti kasmetinę mokomųjų bendrovių mugę eXpo.
Mugės metu siekiama aktyviai bendrauti su vietos verslo atstovais, kurių įtraukimas leidžia jaunimui parodyti, kaip pasiekti savo tikslų versle.
Projekto metu jau ne viena karta jaunuolių atrado savo mėgstamą veiklą, suvokė, kaip sėkmingai įkurti ir vystyti savo verslą.
Trumpai renginyje žodį tarė ir UAB „Mantinga“ įkūrėjas ir aktyvus SPIVA narys Klemencas Agentas.
Vyras pasidžiaugė, kad susitikimas sutraukė tiek daug verslui neabejingų žmonių.
Marijampolės mieste postūmį verslumo suvokimui bendrąja prasme duoda sėkmingai veikiantis „Junior Achievment” projektas, kuris ugdo verslumo gyslelę dar sėdint mokyklos suole.
K. Agentas verslo interesus intensyviai atstovauja ir Sūduvos verslo taryboje.
Verslininkas priminė, kad Taryboje šiuo metu yra 12 narių, o pagrindinis jos siekis yra suvienyti versla ir savivaldą, nes ilgą laiką trūko jungties tarp šių dviejų dedamųjų.
Kelis sakinius, rengnio metu tarė ir verslininkas Simonas Petrulis.
Vyras aktyyviai dalyvauja ne vienoje organizacijoje, kurių dėka, kaip pats teigia, atrado prasmę įsilieti į bendruomenę.
Po visą pasaulį keliaujantis verslininkas, atstovauja Marijampolės regionui įvairiose aplinkose, o šiuo metu ieško investuotojų, kurie norėtų savo veiklą vykdyti Sūduvos krašte.
Po verslo atstovų prisistatymų, SPIVA renginyje savivaldybės iššūkius ir perspektyvas apžvelgė Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, kurį į renginį atlydėjo Marijampolės savivaldybės vicemerė Agnė Pavelčikienė bei vicemeras Artūras Visockis su komanda.
Kaip ir versle, taip ir savivaldybės gyvenime, didelę sėkmės dalį lemia galimybė disponuoti didesniu biudžetu, todėl meras pasidžiaugė, kad šiuo metu patvirtintas rekordinis savivaldybės biudžetas – 96,4 mln. eurų, o tai 12,3 mln. eurų daugiau nei pernai.
Itin didelį proveržį nusako ir faktas, kad palyginus su bene 10 metų duomenimis, Marijampolės savivaldybės biudžetas yra išaugęs bene dvigubai.
Nieko nestebina, jog didžioji dalis biudžeto lėšų – net 45 proc. – atiteks švietimo sistemai.
Žvelgiant į ateitį, meras tikina, kad ES investicijos mieste iki 2027 metų sieks sieks apie 80 mln. eurų.
Apžvelgiant ruošiamus projektas, P. Isoda tikina, kad esminis projektas, kuriam savivaldybė skiria didelį, yra tilto per Šesupę sutvarkymas, kartu rekonstruojant Aušros gatvę bei pasiekiant Vokiečių gatvę – gyventojų saugumui užtikrinti planuose numatytas ir žiedinių sankryžių įrengimas.
Kitu svarbiu projektu laikomas Marijampolės autmobilių turgaus teritorijos atnaujinimas, pritaikant jį naujų verslų įsikūrimui.
Didelę įtaką verslui mieste daro ir sėkmingai veikianti Marijampolės LEZ, todėl P. Isoda pabrėžė, kad būtina ir toliau vykdyti naujus susisiekimo projektus, įrengti daugiau dviračių ir pėsčiųjų takų, kad jais būtų sujungtos reikšmingiausios miesto dalys, suteikiant galimybę į darbus vykti ekologiškai bei greitai.
Meras įsitikinęs, kad didelį postūmį ne tik miestui, bet ir visam regionui duos atsirasiantis „Rail Baltica“ – reikšmingiausias geležinkelio projektas Lietuvos istorijoje, kurio dėka šalia Marijampolės LEZ atsiras prekių krovos stotis, suteiksianti regiono verslininkams naujas, dideles galimybes.
Naujas galimybes greitai bei patogiai pasiekti miestą leis ir užbaigtas „Via Baltica“ projektas, kuris ties Marijampole, anot mero, finišą pasieks jau spalio mėnesį.
Meras P. Isoda įsitikinęs, kad sėkmingas verslas negali egzistuoti be jaunų žmonių įtraukimo, todėl Savivaldybėje netrukus startuos projektas – jo dėka Savivaldybė finansuos 470 eurų sumą per menėsį, jei verslai įdarbins jaunuolius.
Marijampolės savivaldybės gyventojų patogumui aktyviai vykdomi geriamojo vandens bei nuotekų tinklų plėtros darbai, investuojama į švietimo įstaigų, sporto bazių plėtrą, socialinių paslaugų prieinamumą. Didelį dalį lėšų leido sutaupyti kaimiškose vietovėse įdiegti LED gatvių apšvietimo sprendimai.
Meras susirinkusius pakvietė į jau šį mėnesį duris po rekonstrukcijos vėl atveriantį Marijampolės dramos teatrą bei apžvelgė Marijampolėje vis stringančio arenos projekto ateitį – P. Isoda atskleidė, jog projektas yra minimaliai mažinamas, atsisakant nebūtinų elementų, o arena turėtų kainuoti iki 25 mln. eurų.
Arenos projektą planuojama finansuoti iš Savivaldybės biudžeto, o arena duris galėtų atverti per 2-3 metus.
Po svečių kalbų bei organizacijų pristatymo, SPIVA renginys prasitęsė neformalioje aplinkoje, kur kiekvienas norintis galėjo užduoti rūpimus klausimus pašnekovams asmeniškai.