Su savo telefono numeriu galite lengvai užsiregistruoti naujoje programėlėje, tačiau ekspertas sako, kad tai ne toks saugus autentifikacijos būdas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
Vien tik telefono numeris negali būti prilyginamas visaverčiam tapatybės patvirtinimui. Vaidotas Bražinskas, „Tele2″ produkto skyriaus vadovas paaiškina, kodėl autentifikacija telefono numeriu nėra patikimas būdas užbaigti registracijai.
„Programėlių kūrėjai pasirenka, kokiu būdu identifikuos naujai prisijungusį vartotoją. Visgi, vien telefono numeris savaime negali nustatyti jūsų tapatybės. Jei šio būdo nelydi papildomi autentifikacijos veiksmai, tai vienintelis dalykas, ką kūrėjai patikrina yra tai, ar tą akimirką besijungiantis asmuo turi šį numerį“, – sako V. Bražinskas.
Registracija numeriu – populiari, bet neautentiška
Kai atsisiunčiate naują programėlę ir joje užsiregistruojate telefono numeriu, į įrenginį gaunate specialų PIN kodą, kurį turite įvesti aplikacijoje. Prisijungimas prie įvairių paskyrų su telefono numeriu yra gana patogus, o kai kuriose programėlėse ir vienintelis identifikacijos būdas. Telefono numerį su programėle turite susieti tokiose aplikacijoje kaip „WhatsApp“ arba „Viber“.
Nors telefono numeriu užsiregistruoti naujoje programėlėje patogu, iš tikrųjų tai nėra validi autentifikacija – telefono numeris neatpažįsta jūsų kaip asmens. V. Bražinskas sako, kad kai žmogus užsiregistruoja programėlėje telefonu, tai niekaip nepatvirtina, kad būtent jis ir naudojasi tuo numeriu.
Pasitaiko atvejų, kai užregistruojamas visai kito žmogaus numeris. Taip įvyksta, kai numeris yra pasikeitęs ir nebenaudojamas buvusio savininko. Ši situacija dažna visose aplikacijose, kurios naudoja prisijungimui tik telefono numerį ir niekaip kitaip neidentifikuoja unikalaus vartotojo.
Praneškite apie pasikeitusį numerį
Kai telefono sutartis nutraukiama, jūsų buvęs numeris niekur nedingsta – jis saugomas, kol yra perrašomas kitam asmeniui. Jeigu praeina 3 mėn. ir numeris neatitenka kitam žmogui, tuomet jis yra grąžinamas į prekybą.
Jeigu pasikeitusio numerio nepakeičiate savo naudojamose programėlėse, kuriose su juo autentifikavotės, tuomet galite nukentėti finansiškai, t. y. prarasti savo pinigus. Jais gali pasinaudoti naujasis numerio naudotojas to net nesuprasdamas. Taip nutinka tuomet, kai jūsų telefono numerį gavęs žmogus naudojasi programėlėmis, kuriose buvote pridėję savo banko sąskaitą. Dažniausiai tokios aplikacijos teikia pavėžėjimo arba maisto pristatymo į namus paslaugas.
V. Bražinskas paaiškina, kad operatorius negali turėti ir neturi informacijos apie tai, kokioms trečiosioms šalims ir kokiomis sąlygomis klientas savo valia suteikia teisę naudoti jo telefono numerį. Todėl kai pasikeičia faktinis telefono numeris, reikėtų apie jį pranešti ne tik visiems artimiesiems, bet ir pakeisti jį visose programėlėse, kuriose su juo užsiregistravote.
Registruojantis geriausia kombinuoti kelis būdus
Kiekvieną kartą, kai registruojatės naujoje programėlėje, patikrinkite, kokius registracijos būdus siūlo pati programėlė. Jeigu jų daugiau nei vienas, tuomet daug patogiau pasirinkti kurį nors biometrinį atpažinimo būdą arba prisijungimą elektroniniu paštu.
Geriausia naudoti kelių autentifikacijos būdų kombinaciją, pavyzdžiui, telefono numerį ir biometrinių duomenų patvirtinimą. V. Bražinskas sako, kad užtikrinus dviejų žingsnių autentifikaciją, galėsite išvengti nemalonių situacijų pasikeitus telefono numeriui.