Jei turite traktorių, suprantate, koks svarbus jis jūsų ūkiui. Bet ar žinojote, kad tinkama techninė priežiūra ir rūpinimasis yra labai svarbūs norint užtikrinti, kad traktorius atlaikytų visus sunkius darbus, kuriuos jam teks atlikti? Pateikiame vadovą, kuris padės jums užtikrinti, kad jūsų traktoriai būtų geriausios būklės.
Alyva ir filtrai
Svarbiausia bet kurios transporto priemonės, įskaitant traktorių, priežiūros dalis yra reguliarus alyvos keitimas ir filtrų keitimas. Patikrinkite gamintojo rekomenduojamus alyvos keitimo ir filtrų keitimo intervalus, paprastai jie nustatomi kas 100 valandų, tačiau gali skirtis priklausomai nuo variklio tipo ir kitų veiksnių. Įsitikinkite, kad naudojate tinkamos markės ir modelio traktoriui skirtą alyvą. Netinkamos rūšies alyva gali sukelti katastrofišką variklio gedimą. Keisdami filtrus, būtinai tinkamai utilizuokite senus filtrus, nes juose yra pavojingų atliekų.
Reguliarūs patikrinimai reikalingi net ir nesant gedimų
Visus metus reguliariai vizualiai apžiūrėkite traktorių ir atkreipkite dėmesį į viską, kas atrodo ne taip, kaip reikia, arba netinkamai veikia. Tai gali būti degalų nuotėkis, atsilaisvinę varžtai ar varžteliai, rūdijančios metalinės dalys, nutrinti laidai, susidėvėję diržai, nesandarios žarnos ar jungtys ir pan. Ypatingą dėmesį skirkite judančioms dalims, pavyzdžiui, šarnyrams, stabdžiams, padangoms ir (arba) ratams, vairo komponentams, transmisijos sistemoms – visos šios dalys turėtų būti reguliariai tepamos (laikykitės gamintojo rekomendacijų). Taip pat dažnai tikrinkite skysčių lygį; jei jų lygis žemas, reikia nedelsiant papildyti, nes tai gali sukelti perkaitimą ar kitas problemas kelyje.
Tvarkykite įrašus
Svarbu vesti išsamius traktoriaus patikrinimų ir techninės priežiūros įrašų registrus, kad būtų galima greitai nustatyti bet kokias problemas, kol jos netapo rimta problema. Registruokite, kokios dalys kada buvo pakeistos, kas atliko darbus (jei ne jūs patys), kiek valandų praėjo nuo įvairių užduočių atlikimo – visa ši informacija pravers, jei ateinančiais metais iškils kokių nors problemų.
Venkite naudoti dėvėtas dalis
Remontuojant traktorių geriau nenaudoti naudotų dalių. Jos gali būti pigesnės, tačiau taip pat yra didesnė gedimo ar gedimo rizika, o tai gali lemti brangiai kainuojantį remontą. Jei vis dėlto tenka naudoti naudotas dalis, įsitikinkite, kad dalis yra sertifikuota, ir prieš montuodami ją į traktorių kruopščiai patikrinkite jos būklę.
Reikia daugiau informacijos? Rekomenduojame pasidomėti kas yra Zetor traktoriai.