Marijampolės dramos teatro scenoje įvyko išskirtinis meninis įvykis – pirmą kartą Marijampolės meno mokyklos istorijoje pastatyta šiuolaikinė opera. Projektas „Maestros del Future: operos alchemija“ ne tik pažymėjo Muzikos skyriaus 70-mečio sukaktį, bet ir tapo drąsiu kūrybos pavyzdžiu, kuriame susijungė muzika, teatras, šokis, vizualieji menai ir šiuolaikinės technologijos.
Tai buvo ambicingas tarpdisciplininis pastatymas, skirtas ne vien parodyti, ką gali mokiniai ir mokytojai, bet ir sukurti tikrą meninę patirtį žiūrovams. Vietoje įprasto koncerto – šiuolaikinės operos pasaulis, kupinas pojūčių, emocijų ir netikėtų sprendimų.
Operos pagrindas – kompozitorės Zitos Bružaitės kūrinys „Voro vestuvės“, išsiskiriantis modernia kalba ir stipria emocine raiška. Spektaklis praplėtė įprastus muzikos mokymo rėmus ir tapo įrodymu, kad net mokykloje gali gimti profesionalaus lygio meniniai darbai.
Scenografijos, šviesų, garso dizaino ir technologijų derinys leido operai skleistis aktualia, šiuolaikiška forma. Tai buvo pasirodymas, kuriame klasikinis žanras atsivėrė naujai – drąsiai, gyvai ir įtraukiančiai.
Renginį stebėjęs Marijampolės savivaldybės vicemeras Ričardas Bagdanavičius pasidalijo savo įspūdžiais:
„Tai – puikus bendruomeniškumo pavyzdys, kai visa meno mokyklos bendruomenė – mokytojai ir mokiniai – sukuria įkvepiantį, aukšto meninio lygio reginį. Džiaugiuosi matydamas tiek daug talentingo jaunimo, kuriam vadovauja išskirtinė pedagogų komanda. Norisi dar daugiau tokių projektų, nes ši komanda gali įgyvendinti tai, apie ką kiti tik svajoja. Laukiame jūsų didesnėse scenose, nes akivaizdu, kad Dramos teatro salėje jau nebetelpa visi, norintys išvysti jūsų pasirodymus.“
Režisierė Milda Mažėtytė, meno vadovė Daiva Žardeckienė, scenografė Aušra Staugaitytė-Tekorienė, choreografė Daina Misiukevičienė, dirigentas Audrius Pučinskas ir idėjos autorius Edmundas Seilius subūrė kūrėjų komandą, kuri į projektą įtraukė visą mokyklos bendruomenę – tiek pedagogus, tiek ugdytinius.
Scenoje pasirodė mokiniai ir mokytojai – kiekvieno jų indėlis tapo organiška viso kūrinio dalimi, o pati opera – bendro kūrybinio proceso rezultatu.
Akimirkas įamžino fotografė Eivilė Rugieniūtė.
„Maestros del Future“ paliko ryškų pėdsaką Marijampolės meno mokyklos istorijoje – tai įrodymas, kad kūrybiškumas, bendrystė ir drąsa eksperimentuoti gali atverti visai naujas meno galimybes.