Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė susitiko su Marijampolės meru Povilu Isoda ir aptarė investicijų pritraukimui ir verslo plėtrai svarbios infrastruktūros projektų įgyvendinimo galimybes, pasitelkiant ES struktūrinių fondų lėšas.
Vizito metu ministrė lankėsi Marijampolės laisvojoje ekonomikos zonoje, susipažino su sėkmingai veikiančių įmonių veikla.
„Labai geras pirmas įspūdis apie Marijampolę, puikiai sutvarkyta aplinka. Manau investicijos į verslą yra labai svarbus klausimas – tai leidžia sukurti naujas darbo vietas regionuose. Kadangi šis finansavimo laikotarpis eina į pabaigą, norėtųsi, kad visi projektų rengimo ir įgyvendinimo procesai vyktų kuo sklandžiau ir sparčiau“, – susitikimo pradžioje kalbėjo vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.
„Investicijos ateina į Marijampolę, siekiame toliau judėti į priekį, aiškiai įvardytos strateginės prioritetinės Marijampolės regiono plėtros sritys. Reikia dirbti ir džiugu, kad ši Vyriausybė skiria maksimalų dėmesį. Tikimės, kad rezultatai bus geri“, – kalbėjo Nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas.
Marijampolės regione stipriai išplėtota gamybos pramonė, kuri sukuria 35 proc. viso regione sukuriamo bendrojo vidaus produkto. Taip pat sudarytas specializacijos modelis „M4.0“ – suvienyti svarbiausi ir prioritetiniai regiono pramonės sektoriai: maisto, medienos ir metalo, kuriuos sujungia mokslo sritis. Modelio tikslas – stiprinti regiono ekonominę ir socialinę sritis.
„Norime judėti kryptingai į priekį, turime vienodą matymą ir einame to tikslo link“, – teigė Marijampolės meras Povilas Isoda.
Vidaus reikalų ministerija šiuo metu vertina savivaldybių projektinius pasiūlymus, pretenduojančius į ES struktūrinių fondų lėšas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo rinkoje skatinimas“ priemonę „Miestų inžinerinės infrastruktūros, svarbios verslui, atnaujinimas ir plėtra“. Marijampolės savivaldybės administracijos ketinamas įgyvendinti projektas, kurį įgyvendinus būtų išvystyta investicijų pritraukimui svarbi inžinerinė infrastruktūra ir sukurta apie 170 darbo vietų, yra viena iš geriausiai vertinamų projektinių idėjų.
Lietuvoje šiuo metu veikia 7 Laisvosios ekonomikos zonos. Marijampolės Laisvoji ekonominė zona buvo įkurta 2013 metais, jos plotas siekia 77,73 ha. Skaičiuojama, kad investicijos į LEZ paprastai atsiperka per 4–5 metus.
LR vidaus reikalų ministerijos informacija