Iš užsienio į Lietuvą grįžę ir savivaldybės paskirtose patalpose karantinuoti asmenys kelia baimę ne tik patalpų savininkams, bet ir šalia karantinuotiems asmenims. Penktadienį ir savaitgalį Utenos apskrities pareigūnai net kelis kartus vyko į Molėtų rajone esančius svečių namus „Gerungė“, kur jiems teko drausminti girtaujančius, triukšmą keliančius, saviizoliacijos taisykles pažeidinėjančius ir net svetimą turtą niokojančius vyrus. Viešbučio savininkai nežino ko griebtis ir laukia, kad viskas kuo greičiau pasibaigtų.
Situaciją sudrumstė svečiai iš Norvegijos
Viešbučio „Gerungė“ direktorė Diana Vytienė pasakoja, kad pirmieji 4 karantinuoti žmonės šiomis dienomis jau išvyksta iš savivaldybės skirtų patalpų ir jie visą karantino laikotarpį jokių problemų nekėlė. Anot jos, šie asmenys karantine elgėsi pavyzdingai ir savivaldybė laiku pasamdė apsaugą, kuri asmenis prižiūrėdavo, atveždavo jiems maistą. Anot jos, situaciją sudrumstė patys paskutiniai 6 asmenys, kurie atvyko iš Norvegijos.
„Jie čia atvažiavo ketvirtadienio naktį ir tik atvykę pradėjo kelti neramumus. Kai pasirašėme sutartį su savivaldybe, tai kalbėjome, kad šiuo metu mūsų visi darbuotojai yra išėję atostogų arba turi prastovas, tad mes patys tų karantinuotų asmenų neprižiūrėsime. Tad savivaldybė pasamdė apsaugą ir mes į visą tai stengiamės nesikišti. Mums apie situaciją pranešė kurjeris, kuris pasakojo, kad viešbutyje yra triukšmaujama. Susisiekėme su savivaldybės atstovu, jį informavome, nuvykusi į vietą ir pati pamačiusi situaciją, iškviečiau policiją. Pasirodo, triukšmą kėlė du iš šešių, viename kambaryje gyvenančių jaunų vyrų. Atvykę pareigūnai juos apramino, bet to neužteko ir jie nesiliovė“, – aiškina ji.
Ateina ir pašalinių asmenų
Anot pašnekovės, kitą dieną vaikščiodama su vyru pastebėjo prie viešbučio per pėsčiųjų perėją einantį jauną vaikiną, kuris buvo vienas iš karantinuotų asmenų. D. Vytienė pasakoja, kad pastebėjusi, be jokių apsaugos priemonių į parduotuvę alkoholinių gėrimų pirkti susiruošusį vaikiną, ji viską užfiksavo ir su įrodymais laukė policijos pareigūnų bei informavo savivaldybę.
„Grįžus namo sulaukėme pranešimo iš apsaugos tarnybos, kad vienas iš asmenų nori būti išskirtas. Stengiamės neturėti jokio sąlyčio su karantinuotais žmonėmis, tad vyras nuvažiavo palikti jiems raktus. Viešbutyje vyras rado pašalinius žmones, kurie įlipo į balkoną su virvėmis. Ten buvo ne tik vietinių gyventojų, bet ir žmonių iš gatvės. Teko ir vėl kviesti pareigūnus“, – prisimena ji.
Niokoja ir kambarius
D. Vytienė pati stebisi esama situacija, jos žiniomis šiems, neramumus keliantiems asmenims, policija yra surašiusi įspėjimus. Pasak jos, paskutinį kartą buvo gautas pranešimas, kad vienas iš viešbutyje esančių kambarių, yra suniokotas. „Gyventojai, kurie gyvena šalia, girdėjo visokius triukšmus. Mes kambariuose dar nebuvome, laukiame kol žmonės išvyks, nes jie nesilaiko taisyklių, vaikšto koridoriais, po balkonus, tad mes nežinome ar jie yra sveiki. Iškvietėme policijos pareigūnus, jie matė, kad sienos yra sudaužytos. Kaip mums pasakojo kiti gyventojai, lovos taip pat yra sulaužytos, bet policija turbūt to nematė. Kai šie asmenys išvažiuos, tada ir matysime tikrąją situaciją“, – detales atskleidžia viešbučio direktorė.
Asmenys ir toliau gyvena viešbutyje
D. Vytienė atskleidžia, kad buvo prašoma šiuos, chaosą keliančius asmenis, išskirti arba išvežti iš patalpų, bet situacija yra tokia, kad jie ir toliau gyvena viešbutyje „Gerungė“. D. Vytienė aiškina, kad dabar visą parą budi ir viešbutį prižiūri apsaugos tarnyba, o ją keičia policija. „Asmenys iš Norvegijos atvyko ketvirtadienį ir turėtų čia apsistoti dvi savaites. Vienas iš čia gyvenančių vyrų visur skambino ir tikino, kad turi patalpas, kuriose gali gyventi vienas, bet mes nesame informuoti apie jo išvykimą, vadinasi jis yra dar nepatikrintas ir gyvena su tokiais žmonėmis, kurie kelia grėsmę. Mes klausėme vieno iš viešbutyje gyvenančių asmenų, ar girdi keliamą triukšmą, bet jie turbūt bijo sakyti, kas iš tiesų ten vyksta.
„Manau, kad žala bus atlyginta savivaldybės, nes turime pasirašę su ja sutartį. Savivaldybė apmoka šių žmonių apgyvendinimą čia. Pastarosiomis dienos situacija kiek ramesnė, stengiamės patys tiek nesikišti, o palikti tvarkytis tam, kas yra atsakingas už tai“, – atvirauja ji.
Pareigūnai vyko drausminti net kelis kartus
Kaip skelbiama Utenos apskr. policijos internetine paviešintoje informacijoje, kovo 27 d. (penktadienį) Molėtų r. PK pareigūnai gavo pranešimą iš viešbučio savininkės, kad asmenys patalpinti priverstinei saviizoliacijai viešbutyje „Gerugnė“ Molėtuose, nederamai elgiasi kambario balkone: galimai vartoja alkoholį, triukšmauja. Molėtų r. PK Reagavimo skyriaus policijos pareigūnai nuvykę į minėtą vietą, viešosios tvarkos pažeidimo tuo metu nenustatė. Tačiau kovo 28 d. (šeštadienį) apie 10 val. vėl buvo gautas pranešimas, jog pastebėta, kad iš viešbučio „Gerugnė“ išėjo asmuo, kuriam yra paskirta priverstinė saviizoliacija savivaldybės numatytose patalpose.
Į įvykio vietą nuvykę Molėtų r. PK Reagavimo skyriaus pareigūnai sutiko asmenį stovintį šalia viešbučio. Vaikinas neneigė, kad pažeidė saviizoliacijos reikalavimus ir paaiškino, kad buvo parduotuvėje nusipirkti alkoholinių gėrimų. Policijos pareigūnai vaikinui paaiškino priverstinės saviizoliacijas reikalavimus, kad jam yra draudžiama pasišalinti iš viešbučio patalpų. Vaikinas prisipažino, kad tai žinojo, tačiau piktybiškai pasišalino iš paskirtos saviizoliacijos vietos. Dėl šio įvykio pareigūnų surinkta medžiaga bus perduota Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui dėl LR Administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 45 straipsnio pažeidimo.
Įvykiai „Gerugnės“ viešbutyje tęsėsi ir kovo 29 d. (sekmadienį) vėl buvo gautas pranešimas iš viešbučio „Gerugnė“ savininkės. Savininkė įtarė, kad galimai suniokotas turtas kambaryje, kuriame gyvena saviizoliaciją pažeidęs jaunuolis ir kitas asmuo. Kambaryje buvo girdėti triukšmas ir jame galimai buvo girtaujama. Nuvykę pareigūnai ir patekę į patalpą nustatė tyčinį turto sugadinimo ir sunaikinimo faktą. Buvo sudaužyta kambario gipso kartono siena. Padarytas nuostolis tikslinamas. Dėl šio įvykio priklausomai nuo patirtos turtinės žalos jaunuoliams bus taikoma atsakomybė pagal LR ANK 115 str. arba LR BK 187 str. (tyčinis turto sunaikinimas ar sugadinimas).