Vilkaviškio miesto gyventojus ir miesto svečius pagrindiniuose įvažiavimuose į Vilkaviškio miestą Marijampolės, Kybartų ir Pilviškių kryptimis jau pasitinka nauji Vilkaviškio miesto ribas žymintys riboženkliai.
Naujųjų Vilkaviškio miesto riboženklių autorius – žymus architektas, marijampolietis Gintautas Vieversys. Jis kartu su Savivaldybės vadovais: Meru Algirdu Neiberka, jo pavaduotoju Kaziu Kiaulakiu ir Administracijos direktoriumi Vitu Gavėnu nuvyko apžiūrėti baigtų statyti naujųjų riboženklių ir įvertinti rangovų – UAB „Vilkasta“ – atliktą darbą.
Senųjų, jau daug metų atitarnavusių ir morališkai pasenusių, Vilkaviškio miesto ribų ženklų vietoje dabar stovi modernūs, meninę idėją ir istorinę prasmę turintys riboženkliai. Kaip jau buvo skelbta anksčiau, naujuosius miesto riboženklius architektas G. Vieversys sukūrė įkvėptas Vilkaviškio miesto istorijos. Remiantis istoriniais šaltiniais, dabartinio miesto vietoje kažkada yra plytėjusi tanki Prienų giria. Vilkaviškis atsirado kaip Prienų girios kaimelis XVI a. pradžioje prie Kauno–Prūsijos kelio, todėl simbolinis medžių motyvas pasirinktas ir naujuosiuose Vilkaviškio miesto riboženkliuose.
Naujieji miesto riboženkliai pagaminti iš juodo metalo stačiakampio profilio vamzdžių erdvinės struktūros, kuri simbolizuoja medžių kamienus ir įprasmina XVI a. Prienų girią, nuo kurios ir yra kildinamas Vilkaviškis. Taip pat konstrukciją sudaro įrėmintas Vilkaviškio miesto pavadinimas. Vis dėlto, reikia pabrėžti, kad kol kas atvykstantys gyventojai matys dar ne galutinį riboženklių vaizdą. Pagal kūrėjo sukurtą projektą, specialiai apdirbtas metalas dar turi natūraliai surūdyti ir pakeisti spalvą.
Pasak autoriaus, dviejų–trijų savaičių laikotarpyje, ypač jei bus lietingas oras, metalo konstrukcijos pasidengs rūdžių sluoksniu ir įgaus rudą atspalvį, taip dar labiau primindamos medžių kamienų spalvą. Pats G. Vieversys žada stebėti technologinį procesą ir, kai autorių tenkins surūdijimo lygis, tada riboženkliai bus padengiami apsauginiu laku, fiksuojančiu spalvą ir apsaugančiu nuo tolimesnio rūdijimo. Riboženklio konstrukcijai įgavus rudą atspalvį, dar labiau išryškės ir Vilkaviškio miesto pavadinimas, kuris pagamintas iš nerūdijančio plieno raidžių. Riboženklius taip pat puošia Vilkaviškio herbas, o natūralios gamtos įspūdžiui sustiprinti, konstrukcijos apačioje sudėti akmens rieduliai.
„Viskas turi būti grubu ir kiek įmanoma natūralu, kad tarnautų ne vienerius metus ir nereikalautų nuolatinės priežiūros,“ – apie pasirinktus elementus kalbėjo architektas G. Vieversys. Be to, aplink ženklus bus sutvarkoma teritorija, užsėta veja.
Kaip architektas, G. Vieversys atliktą darbą ir projekto išpildymą vertina labai teigiamai. Pasak jo, iš pradžių buvo baimintasi, kad riboženkliai neišnyktų medžių fone, tačiau, atvykęs į objektą, jis džiaugėsi, kad rezultatas pranoko projektinius sprendinius. Tinkamai parinktos proporcijos ir dydis leidžia atvažiuojantiems automobiliams gerai pastebėti ir perskaityti ženklą.
Nors naujieji riboženkliai susilaukė daug diskusijų ir net kaltinimų, kad dėl jų dizaino nebuvo pasitarta su visuomene, tačiau pats architektas teigia, kad gyventojams labiau reikėtų pasitikėti kūrėjais ir žmonėmis, išmanančiais savo darbą. G. Vieversys buvo pateikęs 4 galimų riboženklių pasiūlymus, iš kurių tinkamiausiu buvo išrinktas įgyvendintas projektas. Pasak jo, šie riboženkliai vieninteliai tokie Lietuvoje, kurie yra ne tik, kaip funkcinis kelio ženklas, bet ir kūrinys, turintis istorinę prasmę.
„Vilkaviškiečiams reikia labiau pasitikėti savo istorija, savo kilme ir ja didžiuotis. Šie ženklai – precedento Lietuvoje neturintys. Aš pats dažnai Vilkaviškyje lankausi, todėl kaip kūrėjas norėjau sukurti kažką ypatingo ir turinčio išliekamąją vertę,“ – apie kilusį pasipiktinimą kalbėjo architektas.
Be to, G. Vieversys pasidžiaugė, kad dabar gyventojai galės stebėti patį procesą, kaip keisis ženklas. „Dabar puikus metas: keičiasi medžių lapų spalvos, jos ruduoja, o kartu su jais keisis ir pastatyti riboženkliai,“ – kalbėjo architektas.
G. Vieversys yra realizavęs daugybę projektų ne tik gimtojoje Marijampolėje, bet ir visoje Lietuvoje, laimėjęs I, II ir III vietas architektūros konkursuose. Naujieji Vilkaviškio miesto riboženkliai nėra vienintelis G. Vieversio įgyvendintas projektas mūsų rajone: pagal architekto projektą apšviesta Vilkaviškio katedra, pastatytas „Iki“ prekybos centras Vytauto gatvėje, Vilkaviškyje, rekonstruotas Pajevonio kultūros namų pastatas, renovuotas Gedimino g. 9 namas Vilkaviškyje.
Trijų riboženklių įrengimo darbai kainavo 44 091, 41 Eur.
Vilkaviškio savivaldybės informacija.