Dažnu atveju norint įsigyti būstą patiriama finansinių sunkumų ir svajonė turėti savo nuosavus namus vis atitolsta. Vyriausybė, norėdama palengvinti dalią jaunoms šeimoms įsigyjant pirmąjį būstą, dar 2018 metais suteikė galimybę gauti Vyriausybės paramą.
Pastebima, kad sulig kiekvienais metais šeimų, norinčių įsigyti būstą Marijampolės savivaldybėje su subsidija, skaičius vis auga. 2018 metais įsikurti Marijampolėje panoro 32 šeimos, 2019 metais – 86, 2020-aisiais šis skaičius išaugo iki 99, o praėjusiais 2021 metais net 231 šeima pageidavo įsigyti būstą mūsų savivaldybėje ir teikė prašymą. Visus tvarkingus dokumentus pateikė ir reikalavimus atitiko 102 šeimos.
Marijampolės savivaldybę savo ilgalaikiais namais rinkosi daugiausiai čia jau gyvenančios šeimos, taip pat šeimos iš Vilkaviškio ir Kalvarijos savivaldybių. Didžioji dalis šeimų savo namais rinkosi Marijampolės miestą, nemažai jų nusprendė įsikurti Marijampolės ir Liudvinavo seniūnijose, viena šeima – Igliaukos seniūnijoje. Dauguma šeimų, kurioms buvo išduotos pažymos, yra auginančios vieną vaiką. Stebima tendencija, kad jaunos šeimos renkasi pirkti būstą, o ne jį naujai statyti.
Savivaldybės meras Povilas Isoda džiaugiasi, kad Marijampolės savivaldybę renkasi vis daugiau jaunų šeimų, kurios savo šaknis nori įleisti būtent čia. „Kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir Marijampolėje, rinkoje atsiradę būstai yra greitai nuperkami, kadangi paklausa yra išties didelė. Daug jaunų šeimų vos radusios norimą būstą skuba jį rezervuoti ir ieško būdų, kaip jį įsigyti, o su Vyriausybės siūloma subsidija tai padaryti yra lengviau. Šeimų, norinčių įsigyti pirmąjį būstą, skaičiai vis auga, tai rodo, kad Marijampolės savivaldybė yra išties patraukli vieta gyventi, auginti vaikus ir kurti savo ateitį“, – sako meras P. Isoda.
Primename, kad pagal teisės aktus jauna šeima laikomi abu sutuoktiniai, taip pat registruotą partnerystę sudariusi pora arba vienas vaiką auginantis tėvas ar mama, kurių amžius – iki 36 metų. Jaunos šeimos, neauginančios vaikų, gali pretenduoti į 15 proc., auginančios 1 vaiką – 20 proc., 2 vaikus – 25 proc., 3 ir daugiau vaikų – 30 proc. dydžio subsidiją. Būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė kaip 87 tūkstančiai eurų. Šeima, pretenduojanti į valstybės subsidiją pirmam būstui, negali turėti ar būti turėjusi nuosavybės teise priklausančio gyvenamojo būsto.
Marijampolės savivaldybės administracijos inf.