• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
9 °c
Marijampolė
10 ° Št
12 ° Sk
10 ° Pr
Penktadienis, 12 rugsėjo
Sūduvos Gidas
Justicija
Reklama
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

6 Vyriausybės žingsniai, jei britai pasitrauktų iš Europos Sąjungos be sutarties

2019-03-06
Politika
Laikas: 3 min skaitymo
A A

Ruošiantis galimam Jungtinės Karalystės pasitraukimui iš Europos Sąjungos be išstojimo sutarties, Vyriausybė pritarė teisės aktų pakeitimams, kad būtų užtikrintos nepertraukiamos ir kiek galima žmogui palankesnės iki šiol Jungtinėje Karalystėje dirbusių Lietuvos piliečių ar Lietuvoje įsikūrusių britų socialinės garantijos.

Lietuvos piliečiams, kurie dirbo Jungtinėje Karalystėje ir norės grįžti į Lietuvą 

  1. Ligos, motinystės ir nedarbo stažo skaičiavimas. Ligos ir motinystės bei nedarbo socialinio draudimo stažas asmenims, kurie jį įgijo Jungtinėje Karalystėje iki „Brexit”, bus įskaitomas nustatant teisę į minėtas išmoka Lietuvoje ir Londonui pasitraukus iš Europos Sąjungos be išstojimo sutarties.

Tai reiškia, kad lietuviams, dirbusiems Jungtinėje Karalystėje iki „Brexit” ir grįžusiems į Lietuvą, ligos ir motinystės bei nedarbo socialinio draudimo stažas bus įskaitomas tokia pačia tvarka, kaip buvo įskaitomas iki šiol.

Tačiau atkreiptinas dėmesys, kad išmokų dydis ir mokėjimo trukmė bus nustatomi pagal Lietuvos nacionalinius teisės aktus. Bus vertinamos tik Lietuvoje sumokėtos socialinio draudimo įmokos.

Pavyzdys: Jei Lietuvos pilietis po „Brexit” grįš į Lietuvą, įsidarbins ir po tam tikro laiko susirgs arba išeis nėštumo ar gimdymo atostogų, tačiau Lietuvoje reikalingo stažo neturės, bus vertinamas ir tas dviejų metų laikotarpis, kai asmuo dirbo Jungtinėje Karalystėje iki „Brexit”.

Tarkime, žmogus, grįžęs į Lietuvą, dirba nuo 2019 m. balandžio 1 d., suserga gegužės mėnesį. Skiriant išmokas bus vertinamas dviejų metų laikotarpis (nuo 2017 m. kovo iki 2018 m. kovo). Jei asmuo tuo metu legaliai dirbo Jungtinėje Karalystėje ir ten įgijo stažą, tai ir stažas iki „Brexit” jam bus įskaitytas.

  1. Pensijų stažo skaičiavimas. Iki „Brexit” Jungtinėje Karalystėje įgytas pensijų socialinio draudimo stažas įskaitomas koordinavimo reglamentuose nustatyta tvarka.

Tai užtikrintų, kad nustatant teisę į pensiją bus atsižvelgta į Jungtinėje Karalystėje iki „Brexit” įgytą stažą ir asmuo nepraras įgytų teisių į pensiją. Tokia nuostata ypač aktuali Lietuvos piliečiams, kurie gana ilgą laiką dirbo Jungtinėje Karalystėje ir nesudėjus draudimo laikotarpių gali neįgyti teisės į socialinio draudimo pensiją Lietuvoje.

Jungtinės Karalystės piliečiams, kurie dirbs Lietuvoje po „Brexit”

  1. Atleidimas nuo socialinio draudimo įmokų. Jungtinės Karalystės piliečiams, kurie iki „Brexit” buvo komandiruoti Lietuvą ir kurie pagal Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentus buvo atleisti nuo socialinio draudimo įmokų mokėjimą Lietuvoje, nes komandiruotės metu liko apdrausti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje nebus skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos iki nustatyto komandiruotės termino pabaigos ir taip bus užtikrinti Jungtinės Karalystės piliečių teisėti lūkesčiai.

Pavyzdys: Jei Jungtinės Karalystės pilietis buvo komandiruotas į Lietuvą nuo 2018 m. kovo iki 2019 m. lapkričio pabaigos ir jam buvo nustatyta Jungtinės Karalystės taikytina teisė socialinės apsaugos srityje, Jungtinei Karalystei išstojus iš Europos Sąjungos be išstojimo sutarties minėtas Jungtinės Karalystės pilietis galės nemokėti socialinio draudimo įmokų Lietuvoje iki komandiruotės termino pabaigos, t. y. iki 2019 m. lapkričio mėn.

  1. Neįgaliųjų socialinės integracijos paslaugos. Jungtinės Karalystės piliečiai ir jų šeimų nariai, kuriems išduoti leidimai laikinai gyventi Lietuvoje, turi teisę pasinaudoti Lietuvoje veikiančia neįgaliųjų socialinės integracijos sistema, kurią sudaro medicininės, profesinės ir socialinės reabilitacijos paslaugų teikimas, neįgalumo lygio, darbingumo lygio, specialiųjų poreikių lygio ir specialiųjų poreikių nustatymas, tikslinių kompensacijų skyrimas ir mokėjimas specialiesiems poreikiams tenkinti bei užtikrinama teisė gauti šalpos išmokas.

  1. Išmokos vaikams. Pritarta nustatyti teisę Jungtinės Karalystės piliečiams ir jų šeimos nariams, kuriems išduoti leidimai laikinai gyventi Lietuvoje ir kurie Lietuvoje gyvena ne mažiau kaip 3 mėnesius, tomis pačiomis sąlygomis kaip ir ES piliečiams ir jų šeimos nariams gauti išmokas vaikams (vienkartinė išmoka vaikui, išmoka vaikui, išmoka gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui, išmoka besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai ir vienkartinė išmoka nėščiai moteriai), laidojimo pašalpą ir piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams.
  1. Kitos išmokos. Taip pat siūloma nustatyti, kad minėtos išmokos, kurios mokamos periodiškai ir buvo paskirtos Jungtinės Karalystės piliečiams ir jų šeimos nariams, gyvenantiems Lietuvoje, iki Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos būtų mokamos atitinkamų Lietuvos įstatymų nustatytomis sąlygomis iki teisės į minėtas išmokas pabaigos.

 

LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

traffix.lt

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

Vasara su kinu baigėsi filmu apie pasaulinio lygio pianistę Mūzą Rubackytę
Nyderlandų ambasadoriaus vizitas Marijampolėje: draugiškų ryšių stiprinimas
„Spindulio“ kino teatro repertuaras
Traukiniai šiais metais dar nekursuos: svarstoma atnaujinti maršrutus iš Kalvarijos geležinkelio stoties

Kultūra

Vasara su kinu baigėsi filmu apie pasaulinio lygio pianistę Mūzą Rubackytę
Savaitgalio renginiai Sūduvoje
80-ųjų roko legendos Miko Suraučiaus sugrįžimas
Ar esu raštingas? Viktorinos „Žinau, skaitau rašau ‘25“ rezultatai

Sportas

Oficialiai atidaryta padelio aikštė Šakių jaunimo kultūros ir sporto centro komplekse
„Sūduva“ pasirašė sutartį su Titu Milašiumi
Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės čempionai krepšinio sektoriuje – „Hikvision“
Marijampolės savivaldybėje pasveikinta Europos merginų jaunimo vicečempionė Rosita Rusovičiūtė

Politika

Nyderlandų ambasadoriaus vizitas Marijampolėje: draugiškų ryšių stiprinimas
Šakių rajono savivaldybė ir karo komendantūra pasirašė sąveikos planą
Šakių savivaldybėje surengtas asmenų su negalia gerovės tarybos posėdis
R. Juknevičienė: „Reikia europinio plano karui Ukrainoje baigti“

Įdomu

Nuo odos priežiūros iki vidinės ramybės: ką turite žinoti apie grožį brandžiame amžiuje?
Sukčių pinklės: kodėl jaunimui gėda prisipažinti tapus apgavystės auka?
Žmonių spūstys iškilmių naktį ir dieną Marijampolėje
Psichologė įvardijo, kokią įtaką žmogaus emocinei sveikatai ir produktyvumui daro želdiniai miestuose

Verslas

Privalomas reikalavimas įmonėms: daugiau moterų vadovų pozicijose
Lietuvos įmonės kviečiamos dalyvauti žaliųjų technologijų verslo misijose užsienyje
Skelbiama registracija į mugę „Sūduvos kraitė 2025“
Profesionalų arsenale: būtinos trimerio dalys komerciniams kraštovaizdžio darbams

Mokslas ir studijos

Į ugdymo įstaigas sugrįžusius moksleivius sutinka atnaujintos erdvės
Investicijos į ateitį: modernizuojamos Marijampolės švietimo įstaigų erdvės
Vilkaviškio rajone pradėtas rengti 2026–2030 metų mokyklų tinklo pertvarkos planas
Studentams su negalia – finansinė parama

Turizmas

Istoriniai Marijampolės miesto šešėliai atgimė ant restobaro „Kampas“ sienos
Kaimelio dvaras – atgimstantis istorijos liudininkas
EIMIN tęsia investicijas, skirtas į Lietuvą pritraukti užsienio turistų
Įrengta laisvalaikio zona prie Naujaprūdžio (Zyliškės) tvenkinio
Reklama
Marimedis Marimedis Marimedis
Pamatyti.lt Pamatyti.lt Pamatyti.lt
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Naujienlaiškis
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus