Tradicinius policijos pareigūnų naudotus alkotesterius, koronaviruso pandemijos metu pakeitė alkoholio detektoriai, kurie alkoholio vartojimą fiksuoja pagal iškvėptą orą.
Atliekamų reidų metu, detektoriumi yra patikrinama ne viena dešimtis vairuotojų, tad „Sūduvos gidas“ nuspendė pasidomėti, ar toks alkoholio patikros metodas gali pateikti klaidingus rodmenis.
Marijampolės apskr. VPK Komunikacijos poskyrio viršininkė Ieva Petrulevičienė informavo, kad tiek kelių policijos pareigūnai, tiek kiti pareigūnai tarnybos metu atliekantys vairuotojų (tarp jų ir dviračių, elektrinių mikrojudumo priemonių) blaivumo patikrinimus, naudoja tiek alkoholio detektorių, kai neblaivumas tikrinamas per atstumą, promilės nerodomos, o tik tikrinamas alkoholio buvimas/nebuvimas iškvėptame ore, tiek tradicinius alkoholio kiekio matuoklius, kai patikrinimui naudojamas vienkartinis antgalis bei rodomas tikslus alkoholio kiekis esantis iškvėptame ore.
I. Patrulevičienė pabrėžia, kad jei neblaivumo patikrinimo metu alkoholio detektorius (kai neblaivumas tikrinamas per atstumą ir promilės nerodomos), parodo alkoholio buvimą iškvėptame ore, tuomet vairuotojo paprašoma dar kartą pasitikrinti su alkoholio kiekio matuokliu (kai patikrinimui naudojamas vienkartinis antgalis bei rodomas tikslus alkoholio kiekis esantis iškvėptame ore), taigi įtariant, kad vairuotojas galimai yra neblaivus, jis dar kartą pertikrinamas su tikslų alkoholio kiekį parodančiu alkoholio kiekio matuokliu.
Be to, Marijampolės apskr. VPK Komunikacijos poskyrio viršininkė Ieva Petrulevičienė užtikrina, kad tikimybė, jog alkoholio kiekio matuoklyje bus likę kito asmens išpūsto oro su galimais alkoholio pėdsakais ir, kad kitam tikrinamam vairuotojui taip pat bus nustatytas tam tikras promilių kiekis, yra nulinė, todėl patikrų rezultatais abejoti neįmanoma, o matuokliai turi visus reikiamus sertifikatus, patvirtinančius patikimumą.