Tikriausiai retas, kuris eidamas pro pastatą (Kęstučio g. 1) pagalvoja, kad čia veikė Marijampolės rotušė, kurioje dirbo burmistras Juozas Maurukas. Taip pat, retas, kuris galėtų įvardinti kitus Marijampolės burmistrus. Marijampolėje gausu istoriją menančių objektų, kuriuos lanko turistai, o neretai jie tampa atradimu ir patiems marijampoliečiams.
„Norėdami pagerbti Marijampolės burmistrų atminimą, norėjome kaip nors juos įamžinti. Ir iš tiesų, ko gera, nerastumėm geresnės vietos tai padaryti, nei senoji Marijampolės rotušė. Nuo šiol eidami pro šalį marijampoliečiai žinos, kokią istoriją mena šis pastatas ir kokie žmonės buvo Marijampolės tarpukario vadovai. Dėkoju šios idėjos iniciatoriams, kad nuo šiol apie Marijampolę žinosime dar daugiau, o turistai galės aplankyti ir šią vietą“, – kalbėjo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.
Architektūrinė kompozicija, kurią sukūrė skulptorius Zigmas Buterlevičius, buvo atidengta teatralizuota ceremonija. Simboliškai antrojo aukšto balkonėlyje pasigirdus muzikai, ceremoniją pradėjo tarpukario apranga vilkinti pora ir du žavūs, pakalnutes ir senąjį „Suvalkiečio“ laikraštį siūlantys pirkti vaikai. Būtent „Suvalkiečio“ laikraštyje 1933 m. buvo rašyta: „Virš miesto vaistinės ir ugniagesių garažo išaugusis antrasis aukštas dabar sudaro ne tik jaukias savivaldybės patalpas, bet gražus moderniškas namas – rotušė puošia visą miestą, ypač Basanavičiaus skverą“.
Šalia pastato įrengta ir informacinė-turistinė lentelė, kurioje lietuvių ir anglų kalbomis pateikta informacija apie pastatą ir burmistrus, o norintys sužinoti daugiau, nuskenavę QR kodą galės išgirsti išsamesnę informaciją.
Už idėjos įgyvendinimą dėkojame skulptoriui Zigmui Buterlevičiui, Marijampolės krašto, Prezidento Kazio Griniaus muziejui ir Marijampolės turizmo ir verslo informaciniam centrui „SMART Marijampolė“. Marijampolės Dramos teatrui – už teatralizuotą pristatymą.
Marijampole.lt