Daugeliui kauniečių Aleksotas – tiesiog atokesnis, Nemuno atskirtas miesto rajonas, labiausiai žinomas dėl turgaus, oro uosto ir botanikos sodo. Tačiau pastaraisiais metais jis yra sparčiausiai augantis ir besikeičiantis Kaune, o artimiausiu metu čia bus įgyvendinti dar keli svarbūs projektai.
Nauji kvartalai ir parkas
„Aleksoto, kaip perspektyvaus Kauno rajono, pokyčiai prasidėjo dar prieš gerą dešimtmetį. Tuomet buvo atlikti pirmieji sociologiniai tyrimai, po kurių paaiškėjo, kad gyventojams trūko prekybos centrų, kokybiškų pramogų, laisvalaikio praleidimo vietų, šiuolaikiško susisiekimo su kitais miesto rajonais, naujų gyvenamųjų kvartalų“, – sako Aleksoto bendruomenės centro pirmininkas Zenonas Šalna.
Tačiau per dešimtmetį daug kas pasikeitė, o pokyčiai ypač suintensyvėjo paskutiniaisiais metais. Vien 2015–2016 m. iškilo keli dideli prekybos centrai, nemažai komercinės paskirties statinių, šiuo metu vykdomi gatvių tvarkymo darbai.
Įrengs savo lėšomis
Naujų gyvenamųjų namų statyba Aleksote ypač suaktyvėjo prieš maždaug septynerius–aštuonerius metus. Tuomet buvo apgyvendintas beveik visas Fredos kvartalas, naujų kvartalų atsirado Botanikos sodo prieigose, Bitininkų gatvėje.
Dabar aktyviai vystomi nekilnojamojo turto projektai netoli pagrindinės Veiverių gatvės ir „Maxima bazės“ – Vaivorykštės ir Leipalingio gatvėse. Pastarojoje įsikurs 4 ha užimantis mažaaukščių daugiabučių namų kvartalas „Parko apartamentai“, o greta jo projekto vystytojai savo lėšomis įrengs net 2 ha plotą užimsiantį parką.
Pasak projekto vystytojų, bendrovės „Centromera“ projektų vadovės Vaidos Šidlauskienės, tai bus pirmas kartas Kaune, kai gyvenamojo kvartalo vystytojai savo lėšas investuos į jo infrastruktūros sutvarkymą, įskaitant ir gatvių asfaltavimą.
„Šis kvartalas mieste bus išskirtinis ir tuo, kad eismas vyks tik aplink kvartalą einančiomis gatvėmis, o tarp pačių namų važinėjama nebus. Todėl gyventojai galės mėgautis išskirtine ramybe ir saugumu – takai bus apšviesti, įrengtos vaizdo kameros. Bus nutiestas ir modernus dviračių takas, kuriuo bus galima greitai pasiekti miesto centrą“, – pasakojo V. Šidlauskienė.
Pirmasis „Parko apartamentų“ statybos etapas bus pabaigtas 2017 m. trečiajame ketvirtyje.
Aleksotas – žalieji miesto vartai
Aleksoto gyventojų netolimoje ateityje laukia ir daugiau gerų naujienų – planuojama, kad Europos pr. ir Veiverių g. sankryža taps žiedine. O įkūrus parką, Aleksotas išties galės vadintis žaliaisiais miesto vartais.
„Jau dabar tam turime visas reikalingas natūraliai susiklosčiusias sąlygas – čia nėra taršos, jokios pramonės. Šalia teka Nemunas, Jiesios upė, įsikūręs Botanikos sodas. Naujajame parke bus įrengti ne tik modernūs pasivaikščiojimo takeliai, suoliukai ir apšvietimas, bet planuojama ir kita turiningam gyventojų laisvalaikiui reikalinga infrastruktūra, tarp jų – ir teniso aikštelės“, – ateities planais dalijosi Aleksoto bendrijos pirmininkas Z. Šalna.
Pokyčiai neliko nepastebėti naujo būsto ieškančių kauniečių ir į Kauną atvykstančių gyventi žmonių. Pasak Kauno miesto savivaldybės Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėjo Nerijaus Valatkevičius, Aleksotas, jei lygintume su kitais rajonais, po 1990 m. labiausiai išaugo – ne tik savo teritorija, bet ir pagal gyventojų skaičių.
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos Kauno skyriaus vadovo Roberto Jociaus teigimu tokie pokyčiai nestebina, nes Aleksotas turi visus požymius, leidžiančius kokybiškai gyventi šiame rajone.
„Aleksotas, esantis visai šalia miesto centro, atrodo labai patraukliai, nes leidžia sutaupyti laiko. Čia viskas sukoncentruota kone vienoje vietoje – parkai, mokyklos, laisvalaikio centrai, todėl Aleksotą atranda vis daugiau jaunų šeimų“, – pastebėjo R. Jocius.
(Aleksoto parko vizualizacija)
Nerijus Budrys
RsV agentūra „Promo Service“