Birštono kurortas tampa vis patrauklesnis norintiems kurti savo verslą. Asmenys, norintys vykdyti individualią veiklą Birštono savivaldybės teritorijoje, turės mokėti 147 eurus, kai kitose savivaldybėse fiksuotas pajamų mokesčio dydis – 293 eurai metams. Birštono kurorte nuolatos plečiasi verslo sektorius, o savivaldybė kiekvienais metais remia smulkų ir vidutinį verslą.
Birštono taryba, vertindama smulkiųjų verslininkų indėlį savivaldybėje, sumažino kai kurių verslo liudijimų įkainius. Nuo kitų metų Birštono savivaldybėje mokestis už verslo liudijimą sumažės iki 147 eurų. Tikimasi, kad dėl sumažintų įkainių, ne tokios populiarios verslo rūšys pasidarys populiaresnės, o kurortas – patrauklesnis ne tik vietiniams, bet ir atvykstantiems.
Šiais metais verslo liudijimus Birštone jau įsigijo 225 asmenys. Savivaldybėje populiariausios pagal verslo liudijimus vykdomos veiklos yra prekyba ne maisto produktais, kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla, variklinių transporto priemonių techninė priežiūra ir remontas, gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų, statybos specialieji ir baigimo apdailos ir valymo darbai.
„Džiaugiamės, kad Birštono kurorte nuolatos plečiasi verslo sektoriaus siūlomų paslaugų įvairovė. Anksčiau savivaldybė stengdavosi inicijuoti, skatinti naujų paslaugų atsiradimą, o dabar vietiniai gyventojai ir atvykstantys verslininkai patys aktyviai įsilieja ir išnaudoja galimybę kurti savo verslą perspektyviame kurorte. Todėl mes labai vertiname norą kurti ar plėsti verslą Birštone ir stengiamės kuo labiau įtraukti verslininkus į kurorto gyvenimą, jiems padėti“, – teigė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.
Birštono savivaldybė kiekvienais metais skiria lėšas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimui. Savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo fondo nuostatuose yra numatyta galimybė gauti paramą jau veikiantiems verslo subjektams ir kompensuoti jau patirtas įmonės įregistravimo, verslo planų, paraiškų finansinei paramai gauti rengimo išlaidas, ekspozicijos vietos, dalyvaujant parodose, rinkodaros priemonių išlaidas, padengti paskolų ir/ar lizingo, imamų verslo plėtros projektams vykdyti, palūkanas.
Šiais metais Birštono savivaldybė parengė naują paramos smulkiajam ir vidutiniam verslui formą – finansinę paramą asmenims, norintiems pradėti verslą. Paramos verslo idėjų įgyvendinimui tikslas – skatinti Birštono savivaldybės gyventojus, ypač jaunus žmones, imtis iniciatyvos pradėti savo verslą.
Smulkaus ir vidutinio verslo remimo fondo parama šiemet pasinaudojo ir aktyviai veiklą vysto: pramogų ir laisvalaikio Birštone organizatorių įmonė „Čiulba ulba“, „Centro Spa“, UAB „Už tave“. Naujai duris atvėrusio „Centro Spa“ vadovė Ingrida Lazarė džiaugėsi, kad klientų daugėja, verslas po truputį plečiasi ir dėkojo Birštono savivaldybei už smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo fondo suteiktą paramą.
Birštono kurortas
Birštonas – unikalus Nemuno kilpose įsikūręs Lietuvos kurortas. 82% Birštono savivaldybės teritorijos yra Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje. Bendras savivaldybės teritorijos plotas – 124 km2. Birštono miesto plotas – 13 km2. Savivaldybę sudaro Birštono miestas ir Birštono seniūnija. Birštono savivaldybėje gyvena beveik 4900 gyventojų. Didesnė jų dalis, t.y. 2900, gyvena mieste, o likusieji – 46 Birštono seniūnijos kaimuose.
Unikalūs gamtiniai ištekliai ir išskirtinis vietovės kraštovaizdis nuo seno vilioja poilsiautojus apsilankyti Birštone ir jo apylinkėse. Nemuno vingiuose žaliuojantys miškai mena karališkąsias medžiokles, kuomet Žvėrinčiaus miške aidėjęs Vytauto Didžiojo medžioklės ragas pramogauti kvietė to meto Europos karališkųjų šeimų narius.
Nemuno vingiais keliavo ir jų grožį aprašė rašytojas V. Sirokomlė, apdainavo poetas J. Marcinkevičius, drobėse įamžino dailininkas N. Silvanavičius.
Daugiau informacijos – http://www.birstonas.lt/ , http://www.visitbirstonas.lt