Transporto priemonių savininkams artėjantis šaltasis sezonas neretai reiškia ir automobilio išlaidų padidėjimą. Vairuotojai turi ne tik aktyviau rūpintis transporto priemonės priežiūra, bet ir skirti didesnį dėmesį degalų kokybei. Degalinių tinko atstovai atkreipia dėmesį, kad automobilių varikliai pastarąjį dešimtmetį sparčiai tobulėjo, pavyzdžiui, benzininiuose varikliuose įsitvirtino tiesioginio įpurškimo sistema, o degalų gamintojai ir tiekėjai, siekdami atitikti modernėjančių šių automobilių dalių poreikius, vis didesnį dėmesį skyrė degalų sudėties tobulinimui.
Pasak „Circle K“ degalų kategorijos vadovo Baltijos šalims Roko Laurinavičiaus, naudojant transporto priemonę tūkstančiai litrų degalų teka per automobilio degalų sistemą, todėl joje gali susidaryti nuosėdos ir apnašos.
„Dėl apnašų gali užsikimšti degalų įpurškimo sistema, tuomet į variklį nepateks optimalus degalų kiekis. Tai lemia padidėjusias degalų sąnaudas, automobilio galios ir pagreičio mažėjimą bei išaugusią automobilio remonto tikimybę“, – vardija R. Laurinavičius.
Kuo „premium“ degalai pranašesni?
Siekdamas tausoti automobilių variklius ir didinti jų ilgaamžiškumą, degalinių tinklas „Circle K“ atnaujino aukštos kokybės „miles +“ degalus.
„Naudojant šios rūšies dyzeliną pagerinamas variklio darbas, variklis greičiau reaguoja į akseleratoriaus spustelėjimą, yra užtikrinama geresnė variklio apsauga, optimalesnis veikimas bei mažesnės degalų sąnaudos. Šie veiksniai leidžia sumažinti ir aplinkos taršą. Taip pat tinklo siūlomame benzine su multifunkciniais priedais yra trinties modifikatorių, kurie padeda varikliui dirbti efektyviau, bei valančių priedų, kurie palaiko švarias variklio ir degalų sistemas. Taigi, „premium“ degalai su antikoroziniais priedais leidžia geriau apsaugoti transporto priemonės variklį“, – teigia R. Laurinavičius.
Pasak degalinių tinklo atstovo, kartu su dyzeline naudojamais multifunkciniais priedais artėjant žiemai svarbu rinktis būtent šaltajam sezonui tinkamus ir privalomuosius biopriedus, kurie gali būti kelių tipų. „Circle K“ jau ne pirmą žiemos sezoną dyzelino sudėtyje naudos HVO biodalį.
HVO yra produktas, kurio pagrindą sudaro tvarios žaliavos, pavyzdžiui, panaudotas kepimo aliejus ir gyvūniniai riebalai iš maisto pramonės atliekų.
„Be pasirinkimą lemiančių techninių produkto savybių, ši degalų rūšis per visą gamybos ir suvartojimo ciklą į aplinką išskiria iki 90 proc. mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų, palyginti su dyzelinu be biopriedų, turint galvoje, kad dyzelinas yra pagamintas iš iškastinių mineralinių žaliavų – naftos“, – pabrėžia R. Laurinavičius.
Didėja biodegalų paklausa
Degalinių tinklo atstovas priduria, kad biodegalų paklausa didėja ir didės ateityje dėl Atsinaujinančiųjų išteklių energijos direktyvų RED II bei RED III įgyvendinimo Lietuvoje.
Vadovaujantis alternatyvių degalų įstatymu, šiais kalendoriniais metais degalų tiekėjai privalo užtikrinti, kad 7,8 proc. energijos degalų sudėtyje sudarys iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos žaliavos. 2025 metais šis tikslas augs iki 8,6 proc., o taip pat bent 1 proc. sudėties turės sudaryti pažangieji, iš biomasės atliekoms ir liekanoms priskiriamų pradinių žaliavų, numatytų Lietuvos Respublikos energetikos ministro patvirtintame žaliavų sąraše, gaminami biodegalai. Numatoma, kad iki 2030 metų tikslai kasmet vis didės ir iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos žaliavos energine prasme turės siekti bent 16,8 proc. degalų sudėties.
„Šios direktyvos leidžia suprasti, kad ambicijos ateityje bus dar didesnės. Tačiau naudodami tvaresnes degalų sudėtis visi prisidedame ir vis stipriau prisidėsime prie mažesnės taršos ir mažesnio išmetamo CO2 kiekio. Mūsų praktika bei kitų rinkų pavyzdžiai rodo, kad šios ambicijos reikalauja papildomų kaštų ir gali įtakoti kainos pokytį. Todėl vienas iš būdų grandinėje prisidėti prie tvaresnės aplinkos – tiekėjams siūlyti pravartesnės sudėties „premium“ degalus ir sudaryti tinkamas sąlygas, galimybes bei prieinamumą klientams juos pasirinkti“, – sako R. Laurinavičius.
Šiuo metu „Circle K“ tinkle „miles+“ degalus galima rasti visose viso aptarnavimo degalinėse.
„Atsižvelgdami į ambicingus alternatyvių degalų įstatymo tikslus, ruošiamės netolimai ateičiai, kai palaipsniui ir sunkusis transportas turės persiorientuoti ir pradėti naudoti degalus, kurių sudėtyse bus vis daugiau biopriedų. Taigi, dirbame tam, kad „premium“ klasės degalus būtų galima įsigyti ir sunkvežimiams skirtose degalų pompose“, – pasakoja R. Laurinavičius.
Nauda hibridiniams varikliams
„Premium“ klasės degalų sudėtis dėl juose naudojamų multifunkcinių priedų geriau apsaugo šiuolaikinių automobilių variklius, kurie turi nuolat dirbti kintančiomis sąlygomis. „Miles+“ benzino priedai yra pritaikyti tiesioginio įpurškimo sistemoms, kurios naudojamos šiuolaikiniuose varikliuose, taip pat ir hibridiniuose automobiliuose.
„Priedai apsaugo nuo emulsijų susidarymo, dėl kurių gali užsikimšti filtrai ir kuro sistemoje atsirasti korozija. Reguliariai naudojamas „premium“ klasės benzinas tiek hibridines, tiek nehibridines transporto priemones apsaugo nuo korozijos sukeltų gedimų ir kartu prisideda prie transporto priemonės ilgaamžiškumo bei patikimesnio variklio darbo“, – teigia R. Laurinavičius.