Rusai ir toliau spaudžia Bachmute, padėtis sudėtinga, bet ukrainiečiai miestą ne tik išlaikė savo rankose, bet pasėjo rimtas abejones Rusijos pajėgų tarpe. Šiandien rusofašistai socialiniuose tinkluose išplatino kaip niekada daug nuotraukų su nukautais ukrainiečių kariais. Taip dažniausiai nutinka tada, kada jie nesijaučia tvirtai fronte.
Kaip ten bebūtų, rusai gerokai išseko, o ukrainiečiai nuosekliai kaupia pajėgas. Pasak rusų, ukrainiečiai pradėjo permetinėti savo dalinius nuo Baltarusijos sienos. Tai dar vienas ženklas, kad ruošiamasi puolimui. Baltarusijoje ramu, čia sutelkta labai maža Rusijos sausumos pajėgų grupė, o Baltarusijos armija yra per silpna vykdyti bet kokius puolamuosius veiksmus. Ji prastai parengta, prastai apginkluota, ir kyla didelių abejonių dėl turimų šaudmenų atsargos.
Kaip ir anksčiau manau, kad iki Kinijos prezidento Xi atvykimo į Maskvą kovo 20-22 d. Rusijos pajėgos Ukrainoje jokių aštresnių veiksmų nesiims. Net ir didesnis apšaudymas raketomis galėtų įvykti ne vėliau kaip šį savaitgalį, nors greičiausiai jo sulauksime tik po Xi išvykimo.
Putino ir Xi susitikimas gali tapti labai rimtu lūžio tašku abiejų šių šalių santykiuose su Vakarais. Kremliaus jau paskelbė, kad bus kalbama tiek apie ekonominį bendradarbiavimą, tiek apie karinį-techninį. Bus pasirašyti konkretūs susitarimai, kurie jau yra parengti ir suderinti. Ne, Kinijos ginklai ir technologijos karo Ukrainoje nelaimės, bet jie labai padėtų Rusijai kapanojantis iš tos gėdingos ir pavojingos padėties su didžiuliais ginklų, katinės technikos ir šaudmenų trūkumais, į kurią Rusijos armiją ir karinės pramonės kompleksą įstūmė Putino režimas per du dešimtmečius valdymo.
Nors kol kas niekas negali pasakyti, kokie tie susitarimai ir kokios apimties karinis-techninis bendradarbiavimas juose numatytas. Bet kokiu atveju, tai bus Vakarų sankcijų ignoravimas, vadinasi, tikėtinos sankcijos, oficialios ar neoficialios, ir Kinijos atžvilgiu. Neabejoju, kad kinai šį faktą įvertino labai atidžiai. Todėl gali būti, kad šios sutartys toli gražu nebus tokios, kaip mums trimituoja Kremliaus propaganda. Tiesiog teks palaukti ir pažiūrėti, kol kas prognozes galima rašyti tik šakėmis ant vandens.
Be jokios abejonės, Xi vizitui šešėlį mes Tarptautinio Baudžiamojo Teismo Hagoje išduotas Vladimiro Putino arešto orderis. Niekas iš esmės nepasiekeis, Putinas kaip niekur nekeliavo, taip ir nekeliaus, o tos šalys, kurios išlaiko santykius su Rusija, ir toliau juos išlaikys. Jungtinės Tautos ir toliau tarsis su Kremliumi dėl daugybės klausimų, kilusių dėl agresijos prieš Ukrainą.
Bet dabar aiškiai pasakyta, kad tarptautinė bendruomenė reikalaus Rusijos ir asmeniškai Putino atsakomybės. Jokių susitarimų „viską užmiršti“, „perkrauti santykius“ ir pan. su Putino režimu nebus.
Ukrainai toliau bus teikiama parama, netrukus jos ginkluotę papildys naikintuvai, kurių taip trūksta šiame kare.
Panašu, kad Turkija artėja prie pritarimo ne tik Suomijos, bet ir prie Švedijos narystei NATO.
Rusiški šaltiniai mėgina išpūsti bendras Irano-Kinijos ir Rusijos laivynų pratybas „Security Bond-2023“, kaip neva itin reikšmingas, sukėlusias didelį nerimą Amerikai, ir stipriai išgąsdinusias Izraelio visuomenę. Iš tiesų tai labai nedidelės pratybos, į kurias Kinija ir Rusija pasiuntė tik po vieną karo laivą. Iš Irano pusės dalyvauja tik Islamo revoliucijos sargybinių korpusas. Iš esmės tai ir yra šio korpuso kelių nedidelių laivų grupės pratybos, į kurias pakviesti kinai ir rusai.
Labai gali būti, kad matome dar vieną klaidingų Kremliaus režimo lūkesčių momentą – jeigu su Kinija gausis šnipštas, Putinui teks dar labiau sugriežtinti Rusijos visuomenės kontrolę, o tai sukels naują virtinę problemų. Kurios vieną dieną gali pasibaigti režimo mirtimi.
Slava Ukraini!