Spartėjant gyvenimo būdui bei atsirandant vis naujiems poreikiams, lietuviai neretai savo svajones pildo naujų finansinių įsipareigojimų pagalba. Tačiau ką daryti, kai turimi finansiniai įsipareigojimai pradeda daryti ženklią įtaką gyvenimo kokybei? Pasirodo, tokioms situacijoms yra dar viena finansinė priemonė – paskolų refinansavimas.
Refinansavimas – kas tai?
Paklausus ekspertų, kas yra refinansavimas, kalbinami Financer.com Lietuva atstovai sako, jog tai – finansinės pagalbos priemonė, suteikianti galimybę perkelti visus turimus įsiskolinimus pas vieną kreditorių. Paprasčiau tariant, refinansavimo paslaugą teikiantis kreditorius išperka asmens turimus įsiskolinimus kitiems kreditoriams. Taip refinansavimo paslaugą gavęs asmuo lieka skolingas tik kreditoriui, refinansavusiam skolas, bei įmokas moka naujai sudarytomis sąlygomis.
Refinansavimo nauda
Pašnekovų teigimu, refinansavimo pasirinkimas gali atnešti nemažai naudos skolininkui, ypač, jei šis yra pasiėmęs ne vieną greitąjį kreditą. Paklausus, kokia ta nauda yra, ekspertai atsako, jog privalumai yra keli.
Visų pirma, skolininkui nebereikia daryti kelių įmokų skirtingiems kreditoriams kiekvieną mėnesį – užtenka padaryti vieną įmoką refinansavusiai bendrovei – taip yra sutaupoma nemažai laiko.
Taip pat, skolininkas gali tikėtis ir ženkliai sumažėjusių įmokų – dėl lankstesnių sąlygų bei žemesnių palūkanų, refinansavimo paslaugą gavęs asmuo gali nusimesti nemažą dalį finansinės naštos nuo savo pečių. Analitikų žiniomis, yra buvę atvejų, kai refinansavus įsiskolinimus įmokos sumažėjo net tris kartus. Jų teigimu, didžiausias skirtumas yra juntamas tiems, kurie buvo įsiskolinę greitųjų kreditų bendrovėms – jų turimi greitieji kreditai yra pakeičiami viena vartojimo paskola, tad pasikeitus paskolos tipui, yra taikomos ženkliai žemesnės palūkanos.
Skolintis – tik atsargiai
Kalbinami Financer platformos ekspertai sako, jog nors refinansavimas yra geras iškilusių finansinių nemalonumų sprendimo būdas, vis dėlto, yra labai svarbu įvertinti padarytas klaidas bei užtikrinti, jog šių nemalonumų neteks spręsti ateityje.
Ekspertai primena, jog skolintis reiktų tik tada, kai tikrai reikia – kiekviena paskola yra rimtas finansinis įsipareigojimas, galintis padaryti įtaką asmens gyvenimo kokybei. Pašnekovų teigimu, yra ypač svarbu atsargiai rinktis ir paskolos tipą – esant galimybei, vertėtų vengti brangių greitųjų kreditų, ir vietoj jų rinktis pigesnę vartojimo paskolą.