Balandžio 4 dieną Gelgaudiškio dvare įvyko regioninis forumas „SŪDUVA 2035“, kurį organizavo Šakių rajono savivaldybė kartu su Giedriumi Surpliu. Prie iniciatyvos prisijungė ir Gelgaudiškio dvaras, suteikęs istorinę erdvę svarbioms diskusijoms apie Sūduvos regiono ateitį.
Dvare susijungė praeitis ir ateitis: po teritoriją vaikščiojo dvaro ponios, primindamos kultūrinį paveldą, o svečius pasitiko ir pasveikino robotai, žymintys moderniosios Sūduvos siekius ir ateities technologijų integraciją regione.
Renginys buvo skirtas ne tik diskusijai, bet ir žymėjo pasiekimus bei kryptingą žvilgsnį į ateitį.
Forumo pradžioje įteiktas apdovanojimas pernai įsteigtai Sūduvos akademijai, kaip pažangiai regioninei iniciatyvai, telkiančiai švietimą, lyderystę ir bendruomeniškumą.
Taip pat buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Šakių rajono savivaldybės ir Vytauto Didžiojo universiteto, numatanti jaunojo pedagogo programos įgyvendinimą regione. Universiteto rektoriui prof. Juozui Augučiui įteikta padėka už bendradarbiavimą bei svarų indėlį kuriant VDU Šakių „Žiburio“ gimnaziją.
Forumas sukvietė aukščiausio lygio svečius: savo įžvalgomis ir palinkėjimais dalijosi Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Tomas Stončius, ministrai ir viceministrai, tarp jų – Ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas, Žemės ūkio ministras Ignas Hofmanas, Krašto apsaugos viceministras Karolis Aleksa, Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Giedrius Grybauskas bei Energetikos viceministras Airidas Daukšas, nuskambėjo Seimo pirmininkas Sauliaus Skvernelio sveikinimas.
Pagrindine renginio ašimi tapo diskusijos, skirtos regiono raidai iki 2035 metų. Apvalaus stalo pokalbyje „Ne ateitis ateis į Sūduvą, o Sūduva ateis į ateitį!“ išryškėjo bendras tikslas – kurti veržlų, inovatyvų ir tvarų regioną, telkiant valstybės, savivaldybių ir verslo partnerystes.
Teminėse diskusijose gilintasi į konkrečias sritis:
- Verslas ir investicijos: kaip skatinti vietos verslą ir pritraukti investuotojus.
- Energetika: kaip Sūduvai tapti energetiškai nepriklausomu regionu.
- Žemės ūkis: kokios perspektyvos laukia šios tradicinės, tačiau kintančios srities.
- Susisiekimas: regiono jungtis su likusia Lietuva ir Europa – nuo kelių iki vidaus vandenų.
- Turizmas: kaip lėtasis turizmas, dvarai ir gamta gali tapti stipriu traukos veiksniu.
Diskusijos buvo gyvos, argumentuotos ir orientuotos į veiksmus – Sūduvos ateitis ne abstrakcija, o konkretūs sprendimai, kurių imtasi jau šiandien.