Šiais metais, Marijampolės savivaldybės tarybai pritarus, keturiose Marijampolės savivaldybės gimnazijose: Marijampolės Rygiškių Jono, Sūduvos, Igliaukos Anzelmo Matučio ir Liudvinavo Kazio Borutos – vyko pilotinis dalyvaujamojo biudžeto projektas.
Kiekvienai gimnazijai mokinių idėjoms įgyvendinti iš Marijampolės savivaldybės biudžeto buvo skiriama po 1500 Eur, iš viso 6000 Eur.
Paskutinį įgyvendintą projektą apžiūrėję Marijampolės sav. Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijoje, Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Marozas ir Tarybos narys Edmundas Razvickas džiaugėsi mokinių aktyvumu ir pasiūlytų idėjų gausa.
Pasak vicemero, dalyvaujamasis biudžetas yra išties pasiteisinusi iniciatyva: „Matome, kad idėja pasiūlyti dalyvaujamąjį biudžetą mokykloms tikrai pasiteisino ir atnešė vien naudą. Visų mokyklų vadovai sutiko, kad šie projektai suteikė galimybę pagerinti mokyklų erdvių infrastruktūrą, o mokiniams suteikė žinių apie finansų planavimą.
Akivaizdžiai matome, kad pasiūlytas dalyvaujamasis biudžetas gimnazijose jau pasiteisino, mokiniai noriai ir aktyviai siūlė savo idėjas, o vėliau rinko geriausias. Kitais metais taip pat siūlysime Marijampolės savivaldybės biudžete numatyti lėšų dalyvaujamojo biudžeto mokyklose iniciatyvoms įgyvendinti“.
Gimnazijos pačios sprendė, kokia forma organizuoti mokinių idėjų atranką bei kiek projektų finansuoti iš skirtų lėšų. Marijampolės sav. Liudvinavo Kazio Borutos gimnazija pasirinko finansuoti du projektus.
Gimnazijoje buvo įrengta mokinių poilsio erdvė su sėdmaišiais ir futbolo stalas. Mokiniai patys generavo projekto idėjas, buvo skatinamas ekonomikos pagrindų naudojimas, pateikiant sąmatą už parengtą projektą bei pristatant projekto idėją.
Anonimiškai balsuodami moksleiviai patys nusprendė, kurie projektai bus remiami. Pasak direktorės Nijolės Latvaitienės, tai buvo labai geras būdas mokiniams patiems įsitraukti į mokyklos vidinį gyvenimą ir suvokti, kaip vyksta biudžeto planavimas.
„Sulaukėme labai didelio vaikų aktyvumo dalyvaujant projektuose, taip pat pastebėjome, jog vaikai linkę atsakingiau žiūrėti į daikto naudojimą ir priežiūrą, kai patys yra prisidėję prie jo įsigijimo. Labai džiaugiamės šiuo Marijampolės savivaldybės sprendimu ir tikimės, jog ateityje jų bus dar daugiau“, – sakė N. Latvaitienė.