• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
9 °c
Marijampolė
10 ° Št
12 ° Sk
10 ° Pr
Šeštadienis, 17 gegužės
Sūduvos Gidas
Justicija
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Grigališkojo choralo savaitė „Marijampolė 2024“ gręšis į Rėgensburgo mokyklą

2024-01-31
Kultūra, Marijampolė
Laikas: 3 min skaitymo
A A
Kolektyvas „Veritas“

Kolektyvas „Veritas“ / Urtės Šedvilaitės nuotr.

Grigališkojo choralo savaitė – tradiciniai grigališkojo choralo kursai, organizuojami Vilniaus šv. Kazimiero grigališkojo choralo studijos, šiemet giesmininkus kviečia susiburti liepos 28 – rugpjūčio 4 dienomis.

Kursai vyks Marijampolėje, šių metų kursų vyriausiasis mokytojas ir choro vadovas – dėstytojas iš Vokietijos prof. Christoph Hönerlage. Jo vadovaujamas jungtinis savaitės dalyvių choras „Cantores Montis Pacis“, mišrus choras „Veritas“ (vadovė Vita Liaudanskaitė-Vaitkevičienė) ir vargonininkas Dailius Kavalevskis parengs programą, kurią klausytojams pristatys Kauno ir Marijampolės bažnyčiose. Registracija į kursus jau pradėta.

Savaitės „Marijampolė 2024“ programoje ir koncertuose bus paminėtos svarbios sukaktys ir ryšiai su Rėgensburgo aukštąja mokykla. Šiemet sukanka 150 metų nuo šios bažnytinės muzikos mokyklos įkūrimo (1874) ir 130 metų, kai joje (1894) tobulinosi Juozas Naujalis. Tad savaitės dalyviams įprastas grigališkojo choralo repertuaras pasipildys naujais sąskambiais – kompozitoriaus J. Naujalio religine chorine ir vargonų muzika. Prisimenant J. Naujalio kūrybinį palikimą, jo motetus, savaitei pasirinktas obalsis – „O Crux, ave!“ („O Kryžiau, sveikas!“). Kursams neatsitiktinai vadovaus dėstytojas iš Vokietijos – prof. Ch. Hönerlage atstovauja būtent Rėgensburgo aukštąją katalikų bažnytinės muzikos ir muzikinio ugdymo mokyklą, čia dėsto grigališkąjį choralą ir liturginį giedojimą.

Ch. Hönerlage studijavo katalikų teologiją Paderborne ir Vienoje, katalikų bažnytinę muziką Rėgensburge ir grigališkąjį choralą Miunchene pas prof. Johannes Berchmans Göschl. Graco menų universitete (Austrija) apgynė daktaro disertaciją tema „Centonizacija kaip interpretacijos būdas. V tono formulių funkcijos ir teksto bei melodijos santykis“. Eidamas grigališkojo choralo profesoriaus pareigas Rėgensburge, prof. Ch. Hönerlage vadovauja studentų grigališkajam chorui ir dalyvauja Bažnytinės muzikos bakalauro ir magistro studijų programose, vadovauja naujai magistrantūros grigališkojo choralo programai. Ch. Hönerlage yra AISCGre (Tarptautinės grigališkojo choralo studijų asociacijos) narys, nuo 2011 m. dirbo šios asociacijos vokiečių kalbos sekcijos valdybos sekretoriumi. 2019 m. birželio mėn. jis buvo išrinktas į pagrindinę AISCGre valdybą. Lietuvoje lankysis pirmą kartą.

Grigališkojo choralo savaitėn tradiciškai kviečiamas ir vargonininkas. Šiemet vargonuos Dailius Kavalevskis, Vilniaus Kalvarijų šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios vargonininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) vargonų specialybės magistrantas (dėst. J. Barkauskaitės kl.). Nuo 2018 m. Dailius dalyvauja įvairiuose festivaliuose, aktyviai koncertuoja. Pelnė laurus įvairiuose konkursuose, antai 2019 m. tarptautiniame M. Grušvickio vardo jaunųjų atlikėjų festivalyje-konkurse laimėjo I vietą, 2019 m. VII J. Naujalio vargonininkų konkurse pelnė III vietą, o 2023 m. VIII J. Naujalio vargonininkų konkurse pelnė I vietą, abiejuose apdovanotas ir diplomu už geriausią J. Naujalio kūrinio interpretaciją.

Į grigališkojo choralo savaitės programą įsilies ne tik D. Kavalevskio atliekama vargonų muzika, bet ir Vitos Liaudanskaitės-Vaitkevičienės vadovaujamo mišraus choro „Veritas“ giedama J. Naujalio kūryba. Choras „Veritas“ rugpjūčio 2 d. Kauno Švč. Trejybės bažnyčioje atliks keletą J. Naujalio religinės chorinės muzikos kūrinių, taip pat giedos kartu su grigališkuoju choru „Cantores Montis Pacis“.

Choralo kursuose tradiciškai raginami dalyvauti visi grigališkojo choralo mėgėjai, patyrę ir pradedantieji: muzikos mokytojai, vargonininkai, bažnyčių choristai ir kiti, besidomintys šiuo unikaliu viduramžių muzikos paveldu ir liturginiu giedojimu. Savaitės programa nuosekliai formuojama iš dviejų esminių dėmenų: teorinių studijų (paskaitų, seminarų) ir praktinio giedojimo (repeticijos, giedojimas liturgijoje). Itin svarbią Savaitės programos dalį sudaro Mišių ir Valandų liturgijos giedojimas. Savaitės paskaitų temos ir prelegentai bei liturgijai vadovausiantys kunigai bus paskelbti kiek vėliau.

Savaitės metu, liepos 31 d., dalyviai turės tradicinę vienos dienos išvyką į Šv. Benedikto vienuolyną Palendriuose, kur drauge su broliais bus giedamos liturginės valandos, švenčiamos Mišios, klausomasi brolių benediktinų paskaitų aktualiomis giedojimo, dvasinio gyvenimo temomis.

Savaitės dalyviai gyvens, maitinsis, giedos, melsis, mokysis ir ilsėsis istoriniame Marijampolės marijonų vienuolyne (Vilkaviškio vyskupijos pastoraciniame centre). Baigusiems kursus bus išduoti diplomai. Visa informacija apie Savaitę skelbiama ir aktualijos publikuojamos adresu

http://www.facebook.com/gregoriana.lt

Norint dalyvauti kursuose būtina išankstinė registracija.

Savaitės studijas, kaip ir kasmet, vainikuos baigiamieji renginiai. Rugpjūčio 2 d., 18 val. Kauno Švč. Trejybės (Seminarijos) bažnyčioje vyks Mišios, Vakarinė liturginė valanda ir koncertas, tai bus Pažaislio muzikos festivalio programos dalis; rugpjūčio 3 d., 19 val. Marijampolės bazilikoje – savaitės dalyvių koncertas, o čia pat rugpjūčio 4 d., 12 val. – iškilmingos Mišios. Renginiuose laukiami visi norintieji ir mėgstantys grigališkąjį choralą ir katalikiškąją liturgiją. Grigališkojo choralo savaitę Marijampolėje remia Lietuvos kultūros taryba.

Šaltinis: Vilniaus šv. Kazimiero grigališkojo choralo studija
Žymos: AustrijaChoras „Cantores Montis Pacis“Choras „Veritas“Christoph HönerlageDailius KavalevskisGraco menų universitasGrigališkojo choralo savaitėJuozas NaujalisKauno Švč. Trejybės (Seminarijos) bažnyčiaLietuvos kultūros tarybaLietuvos muzikos ir teatro akademijaMarijampolės marijonų vienuolynasMarijampolės Šv. Arkangelo Mykolo BazilikaPažaislio muzikos festivalisRėgensburgo aukštoji mokyklaŠv. Benedikto vienuolynasTarptautinė grigališkojo choralo studijų asociacijaVilkaviškio vyskupijaVilniaus Kalvarijų šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčiaVilniaus Šv. Kazimiero grigališkojo choralo studijaVita Liaudanskaitė-Vaitkevičienė
DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

traffix.lt

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

Iš arčiau: ką iš tikrųjų veikia ta savivaldybė – Buhalterijos skyrius
Šurmulingai paminėtas pirmasis Marijampolės vaikų lopšelio-darželio gimtadienis
Kalvarijoje susidūrus dviems automobiliams vienas asmuo išvežtas į ligoninę
Marijampolė dalyvauja konkurse „Žalioji erdvė 2025“ – palaikykime Marių parko salą

Kultūra

Savaitgalio renginiai Sūduvoje
Marijampolės bibliotekoje viešėjo žurnalistas ir keliautojas Vytaras Radzevičius
„Mažų žingsnelių“ bendruomenė paminėjo vardinių šventę
Paminėtos Brailio rašto kūrėjo Prano Daunio gimimo metinės

Sportas

Marijampolėje – spalvingas ir įspūdingas „MKML-Mantinga“ krepšinio savaitgalis!
Kazlų Rūdos atvirose 4×4 tinklinio pirmenybėse triumfavo „Majemis“
Mantas Beloded – stambaus Varšuvos tarptautinio dziudo turnyro čempionas!
Kalvarijos MSM komanda – tarptautinio turnyro vicečempionai!

Politika

Iš arčiau: ką iš tikrųjų veikia ta savivaldybė – Buhalterijos skyrius
Marijampolės ir Tauragės specialistai dalinosi patirtimis apie atvejo vadybos rezultatus
Sveikatos apsaugos ministrė Marijampolės ligoninėje: dėmesys regionų iššūkiams ir sprendimų paieškai
R. Juknevičienė: „Antrojo Pasaulinio karo pabaiga neatnešė laisvės milijonams Vidurio ir Rytų Europoje“

Įdomu

Kokių klaidų vengti įrengiant lauko terasą: nepatyrusių meistrų darbas akis badys jau po trejų metų
Gegužės mėnesio orų tendencijos Lietuvoje: vėsumos ir šilumos kontrastai
Gydytojo konsultacija gyvai ar nuotoliu: ką ir kodėl renkasi lietuviai
Skirtingų gyvių įkandimai gamtoje: kaip reaguoti ir greičiau sau padėti?

Verslas

Kazlų Rūdoje – 8 mln. investicija į dronų dalių gamyklą
Posėdžiavo Marijampolės verslo taryba
UAB „Justicija“ ieško vyr. buhalterio (-ės) Marijampolėje
Pilviškiuose planuojama atidaryti vieną moderniausių didmaišių gamybos linijų Europoje

Mokslas ir studijos

Šurmulingai paminėtas pirmasis Marijampolės vaikų lopšelio-darželio gimtadienis
Prasidėjo vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ modernizavimo darbai
Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje – dėmesys saugumui ir skaitmeninių technologijų naudojimui
Marijampolės priešmokyklinukai mokosi rūšiuoti

Turizmas

Pradėtas įgyvendinti projektas: Orijos ežero pakrančių pritaikymas lankymui
Ekskursijos dalyvius žavėjo Marijampolės miesto grožis ir negirdėtos istorijos
Pradėtas įgyvendinti projektas „Kačergų kalno pritaikymas lankymui“
Marijampolė – tarp geriausiai turistų vertinamų regioninių savivaldybių
Reklama
Marimedis Marimedis Marimedis
Pamatyti.lt Pamatyti.lt Pamatyti.lt
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Naujienlaiškis
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus